Top

انتقاد شدید به روحانی به دلیل “انتقال آب شور به مناطق شور”

December 7, 2018 by · Comments Off on انتقاد شدید به روحانی به دلیل “انتقال آب شور به مناطق شور” 

وعده‌ی انتقال آب دریای خزر به سمنان باعث بروز انتقادات شدیدی به حسن روحانی شده است. نماینده ساری در مجلس بار دیگر هشدار داد که مازندرانی‌ها “اجازه انجام چنین کاری را نخواهند داد”. رئیس‌جمهوری اسلامی در سفر اخیر خود به سمنان وعده داد که طرح انتقال آب دریای خزر به این استان به مرحله‌ی اجرا گذاشته می‌شود. طبق داده‌های شرکت توسعه منابع آب و نیرو، وابسته به وزارت نیرو، هدف از اجرای این طرح نمک‌زدایی و تصفیه‌ی سالانه ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از دریای خزر و انتقال آن به شهرهای فلات مرکزی در استان سمنان است.  این طرح در تیرماه ۱۳۸۴ در کارگروه بررسی تأمین آب استان سمنان با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر نیرو به تصویب رسید، در دی‌ماه ۸۹ به وزارت نیرو ابلاغ گردید و در خردادماه ۹۱ برای اجرا در اختیار شرکت توسعه منابع آب و نیرو گذاشته شد. خبرگزاری ایسنا نوشت:ٰ «این طرح به‌ صورت دو خط لوله به طول ۱۶۰ کیلومتر از سواحل دریای خزر در مجاورت نیروگاه نکا آغاز شده و پس از عبور از شالیزارها و مناطق جنگلی در استان مازندران در مسیر خط لوله نکا- ری، امتداد و از منطقه دوآب وارد منطقه خطیرکوه در استان سمنان می‌شود؛ در نهایت با عبور از تونل چشمه روزبه در حوالی شهر شهمیرزاد به دو شاخه تبدیل می‌شود که یک خط لوله به سمت دامغان و شاهرود به طول ۱۷۲ کیلومتر و دیگری به سمت سمنان به طول ۱۳۲ کیلومتر کشیده خواهد شد.»

Read more

دست کم ۱۲ زندانی در زندان کرمان اعدام شدند

December 7, 2018 by · Comments Off on دست کم ۱۲ زندانی در زندان کرمان اعدام شدند 

به‌گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بامداد پنج‌شنبه ۱۵ آذر در زندان کرمان اعدام گروهی صورت گرفته و دست کم ۱۲ زندانی که اتهام بیشتر آن‌ها مربوط به جرایم مواد مخدر بوده، اعدام شده‌اند.  به‌گزارش هرانا، خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هویت ۶ تن از اعدام شدگان احراز شده است. بر این اساس، افرادی که هویت آن‌ها مشخص شده عبدالغنی قلندرزهی، یعقوب قلندرزهی، از طایفه شه‌بخش و هر دو از اهالی گوهرکوه شهر خاش، دو هم پرونده‌ای‌شان که تنها نام خانوادگی شه‌بخش آن‌ها شناسایی شده و ساکن یکی از روستاهای اطراف شهر خاش هستند، و جلیل خدابخش و یوسف جلال‌الدین با پرونده‌های جداگانه‌ای با اتهامات مربوط به جرایم مواد مخدر بودند. بنا به این گزارش، اجساد ۱۲ زندانی اعدام‌شده به خانواده‌های آن‌ها تحویل داده شده اما هویت جمعی از آن‌ها مشخص نشده است.

Read more

همزمان با نشست اوپک؛ قیمت نفت روز پنجشنبه به شدت کاهش یافت

December 7, 2018 by · Comments Off on همزمان با نشست اوپک؛ قیمت نفت روز پنجشنبه به شدت کاهش یافت 

به نوشته وال استریت جورنال، این کاهش قیمت پس از آن صورت گرفت که وزیر نفت عربستان گفت تولیدکنندگان عمده نفت هنوز برای کاهش تولید به توافق نهایی نرسیده اند. اعضای اوپک می خواهند برای افزایش قیمت نفت، تولید آن را کاهش دهند. رویترز به نقل از دو منبع گزارش داده است که اوپک روز پنجشنبه در نشست خود در وین به یک توافق اولیه برای کاهش تولید نفت رسیده است، اما اعضای آن منتظر هستند پیش از توافق نهایی بر سر میزان دقیق کاهش تولید، نظر روسیه را بشنوند. روسیه یک تولیدکننده عمده نفت است، اما عضو اوپک نیست. همین موضوع باعث کاهش قیمت نفت شد. وزیر انرژی روسیه پیشتر در روز پنجشنبه از وین راهی مسکو شد تا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، گفتگو کند. قرار است او روز جمعه به پایتخت اتریش بازگردد تا به مذاکرات اوپک، تحت رهبری عربستان، ملحق شود. وزیر نفت عربستان ابراز امیدواری کرده است که تا پایان روز جمعه توافقی حاصل شود.

Read more

تنبیه بدنی یک دانش آموز در همدان؛ مسئولان مدرسه و معلم برکنار شدند

December 7, 2018 by · Comments Off on تنبیه بدنی یک دانش آموز در همدان؛ مسئولان مدرسه و معلم برکنار شدند 

خبرگزاری ایرنا

Read more

Bottom