Top

Pistol-Packing Teachers Becoming More Common in Arkansas

December 16, 2018 by · Comments Off on Pistol-Packing Teachers Becoming More Common in Arkansas 

Dale Cresswell keeps his gun on his hip at all times: in his classroom, at sporting events, whenever he’s at school. Cresswell, head coach to the senior boys’ track and cross-country teams, is one of a small, but growing group of teachers around the United States who are volunteering to carry a weapon. His employer, Heber Springs School District, just came online this semester. “It was a no-brainer. I have a daughter still in school,” said Cresswell of his decision, acknowledging that he might know any potential shooter. “I see it as, I’m protecting more than one person. I’m protecting all the other students.”

 

Read more

ایران نامه نرگس محمدی به دادستان تهران: چرا از پزشک و درمان محرومیم؟

December 16, 2018 by · Comments Off on ایران نامه نرگس محمدی به دادستان تهران: چرا از پزشک و درمان محرومیم؟ 

نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر در حال گذراندن محکومیتی طولانی است. او که در زندان به آمبولی ریه و بیماری‌های دیگر مبتلا شده از دادستان تهران خواسته از مراقبت‌های پزشکی برای او و سایر زندانیان عدول نشود. نرگس محمدی، از چهره‌های سرشناس حقوق بشر ایران در حال گذراندن ۱۶ سال زندان است. او در چند سال اخیر، زندان‌های مختلفی را تجربه کرده و به بیماری‌های گوناگونی مبتلا شده است. زندان‌هایی که در آنها برای زندانیان سیاسی و عقیدتی گاه از کم‌ترین امکانات بهداشتی و درمانی نیز خبری نیست. به گفته سازمان‌های حقوق بشری و کسانی که به دلایل سیاسی زندان‌های جمهوری اسلامی را تجربه کرده‌اند، حکومت حتی از این اهرم به عنوان وسیله‌ای برای تحت فشار گذاشتن بیشتر زندانیان استفاده می‌کند. نرگس محمدی نیز مانند بسیاری از زندانیان سیاسی مدتهاست که از داشتن پزشک و انجام آزمایش‌های پزشکی به دلایلی که خودش می‌گوید «نامعلوم» است، محروم شده و پیگیری‌های او  در زندان و وکلای او در خارج از زندان به سرانجامی نرسیده است.

Read more

قیمت دلار؛ بانک مرکزی می‌گوید نرخ در صرافی‌ها به زیر ۱۰ هزار تومان رسید

December 16, 2018 by · Comments Off on قیمت دلار؛ بانک مرکزی می‌گوید نرخ در صرافی‌ها به زیر ۱۰ هزار تومان رسید 

بانک مرکزی ایران می‌گوید در روز یکشنبه ۲۵ آذر، معاملات دلار در صرافی‌های مجاز، با نرخ زیر ۱۰ هزار تومان انجام شده است. روز چهارشنبه گذشته هم نرخ اعلام‌شده از طرف بانک مرکزی برای معاملات دلار آمریکا در صرافی‌ها زیر ۱۰ هزار تومان بود، اما در روزهای پس از آن دوباره قیمت دلار بالا رفت. بانک مرکزی ایران می‌گوید در روز یکشنبه صرافی‌ها از طریق “سامانه نظارت ارز” (سنا) هر دلار آمریکا را به طور میانگین به قیمت ۹۹۶۰ تومان خریده و به بهای ۹۹۸۰ تومان فروخته‌اند. قیمتی که بانک مرکزی اعلام کرده، ارزانترین میزان معامله دلار در سه ماهه اخیر است. البته ایسنا گزارش می‌دهد که با محدودیت‌های اعمال‌شده، معاملات صرافی‌ها به طور چشمگیری پایین آمده است.

Read more

شرکت «روس‌نفت» از سرمایه گذاری در ایران انصراف داد

December 16, 2018 by · Comments Off on شرکت «روس‌نفت» از سرمایه گذاری در ایران انصراف داد 

در پی خروج چند شرکت بزرگ نفتی از پروژه های سرمایه گذاری در ایران، شرکت بزرگ «روس‌نفت» نیز از سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در ایران انصراف داد. به نوشته روزنامه ودوموستی چاپ روسیه، غول بزرگ نفتی این کشور، که مصمم به اجرای پروژه های مشترک با شرکت ملی نفت ایران بود از تصمیم خود منصرف شده و سیاست خود در رابطه با پروژه های نفتی ایران را به دلیل تحریمهای نفتی آمریکا تغییر داده و از آنجایی که تعهدی نسبت به سرمایه گذاری نداشته، متحمل ضرر و زیان در ایران نشده است. این در حالی است که تاکنون مقام های ایرانی واکنشی به خبر خروج شرکت «روس‌نفت» از ایران نشان نداده اند.

Read more

Bottom