Top

US, Rights Activists Slam Iran’s Appointment of New Judiciary Chief

March 6, 2019 by · Comments Off on US, Rights Activists Slam Iran’s Appointment of New Judiciary Chief 

The United States and rights activists are criticizing Iran for selecting as its new judiciary chief a conservative cleric allegedly involved in mass executions of dissidents in the 1980s. An Iranian judiciary spokesman confirmed in a Sunday news conference that Ebrahim Raisi will succeed another conservative cleric, Sadeq Amoli Larijani, as judiciary chief on Friday. Iranian media had predicted the move since Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei promoted Larijani to the role of head of Iran’s Expediency Council in December. The Expediency Council advises the Supreme Leader about whether to approve or reject parliamentary legislation in cases of irreconcilable dispute between lawmakers and the Guardian Council – a panel of 12 unelected jurists tasked with vetting all legislation.

Read more

روحانی : آیت الله خامنه‌ای رهبری جنگ با آمریکا را نپذیرفتند و آن را به من سپردند

March 6, 2019 by · Comments Off on روحانی : آیت الله خامنه‌ای رهبری جنگ با آمریکا را نپذیرفتند و آن را به من سپردند 

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در سخنرانی که امروز چهارشنبه در گیلان انجام داد بار دیگر اوضاع اقتصادی کشور را در نتیجۀ تحریم ها و فشارهای آمریکا به وضعیتی جنگی تشبیه کرد و گفت که آیت الله خامنه ای او را به رهبری این جنگ گمارده است. حسن روحانی در سخنانش گفت که جنگ به یک رهبر در میدان احتیاج دارد و او این مهم را با آیت الله خامنه ای هم در جلسۀ خصوصی دو نفره و هم در جلسه ای با حضور مسئولان عالیرتبه نظام در میان گذاشته است. روحانی سپس افزوده است که خود وی از آیت الله خامنه ای دعوت کرده که رهبری جنگ اقتصادی حاضر با آمریکا را برعهده بگیرد، اما، رهبر جمهوری اسلامی در پاسخ ضمن پذیرش شرایط جنگی در کشور و لزوم رهبری این جنگ در میدان اظهار داشت : “فرماندۀ این جنگ باید رئیس جمهوری کشور باشد و بر این مبنا ایشان دستور دادند که دو قوۀ دیگر با همۀ توان در چارچوب مقررات [در این جنگ] در کنار دولت باشند.”

Read more

۱۰ ثروتمند برتر جهان چه کسانی هستند؟

March 6, 2019 by · Comments Off on ۱۰ ثروتمند برتر جهان چه کسانی هستند؟ 

مجله اقتصادی فوربس امسال هم در گزارشی فهرستی از میلیاردرهای برتر جهان در سال جاری میلادی (۲۰۱۹) را منتشر کرده است. ارقام مربوط به دارایی این افراد تا حدود یک ماه پیش (هشتم فوریه) را شامل می‌شود. در این فهرست ارزش مجموع دارایی‌های میلیاردرهای جهان در امسال نسبت به پارسال کاهش داشته و از ۹۱۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به ۸۷۰۰ میلیارد دلار در امسال رسیده است. مارک زاکربرگ، مدیر و موسس فیس‌بوک از جمله افرادی است که هر چند جایگاه خود را در میان ده میلیاردر برتر دنیا حفظ کرده ولی ارزش دارایی‌های او به نسبت پارسال کاهش یافته. آقای زاکربرگ سال گذشته میلادی بیش از ۶۲ میلیارد دلار دارایی داشت که امسال ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از آن کم شده است. به دلیل مسائل مرتبط با حفظ حریم خصوصی کاربران در فیس‌بوک، سهام آقای زاکربرگ در مقطعی تا یک سوم از ارزش خود را هم از دست داده بود. در بالای فهرستی که فوربس منتشر کرده، جف بزوس، مدیر عامل شرکت آماوزن با ۱۳۱ میلیارد دلار دیده می‌شود که او پارسال هم ثروتمندترین فرد در این فهرست بود.

Read more

تجمع اعتراضی کارگران راه‌آهن آذربایجان

March 6, 2019 by · Comments Off on تجمع اعتراضی کارگران راه‌آهن آذربایجان 

کارگران راه‌آهن آذربایجان در تداوم دور جدید اعتراضات خود، برای رسیدن به مطالبات مزدی تجمع کردند. روز گذشته نیز کارگران راه‌آهن تبریز مسیر حرکت قطارها را بسته بودند. ایران در روزهای گذشته شاهد ده‌ها تجمع اعتراضی بود. کارگران راه‌آهن آذربایجان در تداوم اعتراضات روزهای گذشته خود امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند (ششم مارس) نیز در اعتراض به مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده و تجمع کردند. خبرگزاری هرانا در توییتر اعلام کرد که تعدادی از کارگران خطوط ابنیه فنی آذربایجان در ایستگاه عجب‌شیر “در اعتراض به عملکرد مدیریت در پرداخت مطالبات مزدی خود” دست به تجمع زده‌اند. این خبرگزاری در توییتی دیگر نیز نوشته است که جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی “در نواحی ریلی هرمزگان و آذربایجان” به خاطر مطالبات مزدی خود دست به اعتصاب و تجمع زده‌اند.

Read more

Bottom