Top

رکوردشکنی اختلاس در ایران: پرونده پتروشیمی سه برابر بدهی بابک زنجانی

March 9, 2019 by · Comments Off on رکوردشکنی اختلاس در ایران: پرونده پتروشیمی سه برابر بدهی بابک زنجانی 

صدای آلمان

Read more

به رغم محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها انجام شد، بزرگداشت روز جهانی زن از سوی زنان ایرانی

March 9, 2019 by · Comments Off on به رغم محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها انجام شد، بزرگداشت روز جهانی زن از سوی زنان ایرانی 

صدای آمریکا – روز جهانی زن اگر چه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی جای ندارد و از برگزاری مراسم بزرگداشت این روز نیز جلوگیری می‌شود اما زنان ایرانی چه در اماکن عمومی و چه در شبکه‌های اجتماعی به بزرگداشت روز زن پرداختند. در این ویدئوی ارسالی به صدای آمریکا دو زن را می‌بینید که در خیابان ولیعصر تهران حجاب از سر برداشته و به نقض حقوق زنان ایرانی اعتراض می‌کنند. در توییتر نیز کاربران بسیاری به این موضوع پرداخته‌اند. فیروز نادری دانشمند برجسته ایرانی آمریکا در پیامی ویدئویی می‌گوید تنها یک «حکومت نادان» می‌تواند خود را از پتانسیل زنان ایرانی محروم کند. کمپین حقوق بشر در ایران نیز یادآوری کرده که در روز زن نسرین ستوده، نرگس محمدی،‌ آتنا دائمی و بسیاری از فعالان زن دیگر زندانی هستند.

Read more

۱۵۶هزار زن در ایران معتاد هستند

March 9, 2019 by · Comments Off on ۱۵۶هزار زن در ایران معتاد هستند 

زمانه – سرپرست معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفته اگر جمعیت زنان کشور را ۲۷ میلیون نفر در نظر بگیریم، فقط ۶ دهم درصد آنان که معادل ۱۵۶ هزار نفر و ۹درصد معتادان کشور است، گرفتار اعتیاد هستند. از دو میلیون و ۸۰۲ هزار و ۸۰۰ نفر مصرف کننده مستمر مواد مخدر در سن ۱۵ تا ۶۴ سال، ۱۵۶ هزار نفر زن هستند.n حمید صرامی، جامعه زنان ایرانی را «عفیف» خوانده و گفته و اینکه برخی سیاه نمایی می کنند که زنان به شدت به سمت مواد مخدر رفته اند، اصلا زمینه علمی ندارد. صرامی گفته این میزان اعتیاد در زنان هم پذیرفته و پسندیده نیست و اگر اکنون تعداد زنان معتاد را با دهه ۷۰ یا ۸۰ مقایسه کنیم، تعداد زنان گرفتار این آسیب اجتماعی نسبت به گذشته بیشتر شده است. به گفته سرپرست معاونت ستاد مبارزه با مواد مخدر مصرف سیگار، قلیان و مواد در دختران نسبت به پسران کمتر است و نشان می‌دهد که خانواده‌ها نسبت به دختران خود حساسیت بیشتری دارند.

Read more

جزئیات تکان دهنده از پروند۶‚۶ میلیارد یورویی پتروشیمی، بزرگ‌ترین کلاهبرداری در تاریخ ایران

March 9, 2019 by · Comments Off on جزئیات تکان دهنده از پروند۶‚۶ میلیارد یورویی پتروشیمی، بزرگ‌ترین کلاهبرداری در تاریخ ایران 

رادیو فرانسه – دومین جلسه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی مقام، روز شنبه ۱۸ اسفند/۹ فوریه آغاز شد. اتهام این افراد اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال نامشروع از طریق ارز حاصل از صادرات به حساب‌های شخصی اعلام شده است. این پرونده که به بزرگ ‌ترین کلاهبرداری در تاریخ ایران مشهور شده در حدود شش ‌میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو است. این کلاهبرداری، معادل سه برابر بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت است. این پرونده‌ البته به گفته برخی منابع آگاه، محدود به پتروشیمی نیست و پا در بنادر ایران هم دارد. در اولین جلسه رسیدگی به این پرونده در روز چهارشنبه، اسامی متهمان و اتهامات آنها اعلام شد و نماینده دادستان کیفرخواست پرونده را که مشتمل بر ۷۰۰ صفحه بود به طور خلاصه قرائت کرد. عباس حسینی نماینده دادستان در جلسه اول دادگاه بخش اول کیفرخواست را قرائت کرد و گفت برخی از متهمان به جرم خود اقرار کرده و بخشی از این پرونده “مفتوح و در حال رسیدگی” است.

Read more

Bottom