Top

Iran Threatens Defense Overhaul to Counter ‘Suspicious Nuclear Projects’

March 14, 2019 by · Comments Off on Iran Threatens Defense Overhaul to Counter ‘Suspicious Nuclear Projects’ 

Read more

انتشار آهنگ جدید گروه ایرانی دامور با الهام از یک هنرمند آمریکایی

March 14, 2019 by · Comments Off on انتشار آهنگ جدید گروه ایرانی دامور با الهام از یک هنرمند آمریکایی 

صذای آمریکا – گروه آوازی دامور آهنگ و موزیک ویدئوی جدیدی به نام Attention یا «توجه» منتشر کرد. آثار این گروه ایرانی در سبک «آکاپلا» است و بدون استفاده از سازهای موسیقی تولید می شود. دامور چند سالی است فعالیت های هنری خود را در تهران آغاز کرده و با رویکردی متفاوت به اجرای قطعات مشهور ایرانی و غیر ایرانی می پردازد. این آهنگ جدید ابتدا در سال ۲۰۱۸ توسط چارلی پوت هنرمند مشهور آمریکایی خوانده شد. فراز خسروی دانش رهبر گروه آوازی دامور پس از اجرای آهنگ توسط گروه آکاپلای «Pentatonix» تصمیم گرفت این قطعه را با استفاده از هنرمندان ایرانی و بصورت آکاپلا بازخوانی کند. در این اثر غزل اکلیلی، اهدا مصلحی، فروغ فضلی، مینا جعفری، محمود رحمانی، سپند الهی و عطا حکاک در کنار فراز خسروی دانش به هنرنمایی می پردازند.

مطبوعات “در حال احتضار” ایران و هشدار سه نماینده به روحانی

March 14, 2019 by · Comments Off on مطبوعات “در حال احتضار” ایران و هشدار سه نماینده به روحانی 

صدای آمریکا – به گفته اهالی مطبوعات، روزنامه‌های ایران بدون ارز دولتی می‌میرند. تأمین کاغذ با مشکلات جدی روبه‌روست. قیمت اقلام اصلی انتشار مطبوعات “۳۰۰ درصد” رشد کرده است. سه نماینده از روحانی خواسته‌اند تا به داد مطبوعات برسد. سه تن از صمدیران مطبوعاتی که هم‌زمان نماینده مجلس شورای اسلامی هم هستند، در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، خواستار توجه او به وضعیت اقتصادی مطبوعات کشور در سال آینده (۱۳۹۸) و رسیدگی به وضعیت این “بیمار در حال احتضار” شده‌اند. الیاس حضرتی، مصطفی کواکبیان و محمدعلی وکیلی، نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی و به ترتیب مدیران مسئول روزنامه‌های “اعتماد”، “مردم‌سالاری” و “ابتکار”، در نامه خود خطاب به روحانی که متن آن دیروز سه‌شنبه ۲۱ اسفند (۱۲ مارس) در خبرگزاری ایسنا منتشر شد، با اشاره به نگرانی‌هایی که پیش‌تر با رئیس جمهوری ایران در میان گذاشته‌اند، از جمله نوشته‌اند: «بار دیگر تاکید می‌کنیم نفس‌های به شماره افتاده نشریات مکتوب در سال ۹۷ می‌رود تا در تندباد کم‌توجهی‌ها و سوءمدیریت بخش‌های مسئول در دولت و سایر دستگاه‌های تصمیم‌گیر، قطع شود و بیمار در حال احتضار مطبوعات، برای همیشه رخت از کشور بربندد.»

Read more

انفجار و آتش سوزی در لوله‌های گاز آزادراه اهواز به ماهشهر قربانی گرفت

March 14, 2019 by · Comments Off on انفجار و آتش سوزی در لوله‌های گاز آزادراه اهواز به ماهشهر قربانی گرفت 

خبرگزاری‌های ایران از انفجار و آتش‌سوزی در لوله‌های گاز مسیر آزادراه اهواز به ماهشهر خبر داده‌اند. به گفته‌ی فرماندار اهواز این آتش‌سوزی چندین کشته و مجروح بر جا گذاشته است و چند دستگاه خودرو طعمه حریق شده‌اند. به گزارش خبرگزاری‌های ایران، صبح پنجشنبه ۲۳ اسفند (۱۴ مارس) ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه صبح، در ۲۰۰ متری جاده اهواز ماهشهر، لوله‌های گاز مسیر این آزادراه دچار انفجار و حریق شدند. به گزارش ایرنا و به گفته‌ی فرماندار اهواز، نشت گاز عامل این انفجار و در پی آن حریق بوده است. جمال عالمی نیسی شمار کشته‌شدگان این حادثه را ۵ نفر اعلام کرده است. به گفته او در مصاحبه با ایرنا، در اثر این انفجار ۶ تن نیز زخمی و چندین خودرو طعمه حریق و منهدم شده‌اند. فرماندار اهواز همچنین از انفجار یک دستگاه اتوبوس بدون مسافر خبرداده است.

Read more

Bottom