Top

نگاهی به عوامل سیل‌های مرگبار در ایران؛ ماجرای رودخانه خشک شیراز که خیابان شد

March 26, 2019 by · Comments Off on نگاهی به عوامل سیل‌های مرگبار در ایران؛ ماجرای رودخانه خشک شیراز که خیابان شد 

صدای آلمان – وقوع سیل مرگبار در شیراز تا کنون دست کم ۱۷ کشته بر جای گذاشته است؛ سیلی که نه تنها مردم را غافلگیر کرده بلکه علی‌رغم هشدار در روزهای اخیر درباره وقوع سیل به نظر می رسد، مسئولان شهری نیز از انجام اقداماتی برای پایین آوردن میزان خسارات احتمالی غافل شده اند. بحران سیل در روز دوشنبه پنجم فروردین ماه در حالی در شیراز قربانی گرفت که «سهل‌انگاری دستگاه‌های متولی» از جمله دلایل بالا بودن تلفات این سیل عنوان شده و دادستان عمومی و انقلاب شیراز با اعلام اینکه پرونده‌ای در خصوص سیل امروز در دادستانی شیراز گشوده شده، گفت بررسی های اولیه نشان می‌دهد که «لایروبی» این مسیر انجام نشده است.

Read more

سیل در ایران: سیل به تهران رسید

March 26, 2019 by · Comments Off on سیل در ایران: سیل به تهران رسید 

زمانه – بارش باران ادامه دارد. به سبب تغییرات اقلیمی پیش‌بینی میزان بارش باران به سادگی میسر نیست. تهران و لواسان و البرز و استان مرکزی در آماده‌باش کامل‌اند. سیل به خاورشهر تهران رسید. یکی از نگرانی‌ها سرریز کردن سد کرج است. در استان لرستان اهالی شهر معمولان در محاصره سیل قرار گرفته‌اند. رودخانه الوند در سرپل ذهاب طغیان کرده و در اصفهان سیل به ده‌ها خانه خسارت‌هایی وارد کرده است. هشدار پلیس: به مدت ۴۸ ساعت از سفر به مناطق دربند، درکه، فشم، لواسان، فرحزاد،کن وسولقان خودداری کنید

Read more

«یمن، هزار روز تاریک از جنگی فضاحت‌بار، کشتاری که نه می‌توانیم آن را فراموش کنیم و نه ببخشیم وهمواره با شرم از آن یاد خواهد شد»

March 26, 2019 by · Comments Off on «یمن، هزار روز تاریک از جنگی فضاحت‌بار، کشتاری که نه می‌توانیم آن را فراموش کنیم و نه ببخشیم وهمواره با شرم از آن یاد خواهد شد» 

Edited & Prefaced by Ardeshir Zahedi

Read more

الفبای فارسی ۳۲ حرف است یا ۳۳ حرف؟

March 26, 2019 by · Comments Off on الفبای فارسی ۳۲ حرف است یا ۳۳ حرف؟ 

محمد پرتو نوید، معلم بازنشسته

Read more

Bottom