Top

Flash Floods Hit Iran Again as Western Province Submerged

April 2, 2019 by · Comments Off on Flash Floods Hit Iran Again as Western Province Submerged 

Read more

پرونده‌های حقوقی ۱۰۰ ناقض حقوق بشر در ایران در جلد نخست “چهره جنایت”

April 2, 2019 by · Comments Off on پرونده‌های حقوقی ۱۰۰ ناقض حقوق بشر در ایران در جلد نخست “چهره جنایت” 

صدای آلمان – جلد نخست از مجموعه کتاب‌های “چهره جنایت” توسط سازمان “عدالت برای ایران” منتشر شد. در این کتاب پرونده‌های حقوقی ۱۰۰ ناقض حقوق بشر در ایران گردآوری شده است. در چهار جلد بعدی به بیش از ۴۰۰ ناقض دیگر حقوق بشر پرداخته می‌شود. سازمان “عدالت برای ایران” هم‌زمان با چهلمین سالگرد تأسیس جمهوری اسلامی نخستین جلد از یک مجموعه پنج جلدی کتاب‌های چاپی زیر عنوان “چهره جنایت” را منتشر کرد. این سازمان حقوق بشری دیروز دوشنبه ۱۲ فروردین (اول آوریل) در وبسایت خود نوشت که این مجموعه پنج جلدی پرونده‌های حقوقی ۵۰۰ نفر از ناقضان حقوق بشر در ایران را “برای پیگیری‌های حقوقی و پاسخگو کردن این افراد در حال حاضر و در آینده” گردآوری کرده است.

Read more

بحران سیل؛ آیا کم آبی در ایران برطرف شد؟

April 2, 2019 by · Comments Off on بحران سیل؛ آیا کم آبی در ایران برطرف شد؟ 

بی بی سی – بیش از یک هفته است که در استان‌های مختلف ایران بارندگی شدید باعث آبگرفتگی و سیل در شهرها و روستاهای مختلف شده است. به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران حدود ۴۰۰ شهر و روستا در ۱۵ استان این کشور درگیر سیل هستند. براساس گزارش هواشناسی بارندگی‌ها تا پایان هفته آینده در برخی از استانها ادامه خواهد داشت. در حالی که سیل اخیر در ایران تاکنون موجب تلفات جانی، تخریب گسترده زمین‌های کشاورزی، ساختمان‌ها و بناهای مسکونی شده است، برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که با توجه به مباحث مطرح شده درباره موضوع خشکسالی و کم آبی این امکان وجود داشت که با توجه به حجم بارندگی با مدیریت صحیح از این حجم بارندگی استفاده بهینه شود، اما چنین اتفاقی نیفتاد. گروهی از کارشناسان می‌گویند سدسازی بی‌رویه و عدم مدیریت آب و استفاده بی‌رویه از سفره های زیرزمینی سبب این بحران شده است.

Read more

ادامه بحران سیل در ایران؛ مرگ دست‌کم پنج نفر در لرستان همزمان با تخلیه صدها روستا در خوزستان

April 2, 2019 by · Comments Off on ادامه بحران سیل در ایران؛ مرگ دست‌کم پنج نفر در لرستان همزمان با تخلیه صدها روستا در خوزستان 

صدای آمریکا – در تازه ترین موج از سیل و بارش شدید در ایران، رسانه های ایران از مرگ دست کم پنج نفر در استان لرستان، اعلام حالت فوق العاده در خوزستان و دستور تخلیه ۵۵ روستا خبر می دهند. خبرگزاری تسنیم درباره کشته ها در سیل لرستان نوشت یک نفر از آنها یک کودک و یکی دیگر از کشته ها یک دختر بیست ساله بود. در پی هشدار وقوع سیل در استان لرستان، اعلام شده است که باید بیش از۲۳ هزار شهروند دورودی خانه‌هایشان را ترک کنند. فریبا بهاری سرپرست فرمانداری دورود روز یکشنبه ۱۱ فروردین گفته است که در مجموع ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر در مناطق شهری، سه هزار ۵۰۰ نفر در بخش مرکزی و حدود یک‌هزار نفر در بخش سیلاخور باید خانه‌هایشان را تخلیه کنند.

Read more

Bottom