Top

وزیر راه و شهرسازی: با ساخت و ساز غلط مسیل‌ها مسدود شدند

April 4, 2019 by · Comments Off on وزیر راه و شهرسازی: با ساخت و ساز غلط مسیل‌ها مسدود شدند 

صدای آلمان – وزیر راه و شهرسازی ایران گفته است که با ساخت و سازهای غلط، سیلاب اخیر به جای افتادن در مسیل‌ها به سوی شهر و روستا جاری شده و نیروی تخریبی زیادی پیدا کرده است. او می‌گوید که رودخانه‌های ایران به موقع لایروبی نشده بود. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ایران، روز پنجشنبه ۱۵ فروردین (۴ آوریل)، پس از جلسه هیأت دولت با رهبر جمهوری اسلامی، در رابطه با علل خسارات شدید سیل در ایران سخن گفت. این جلسه به بررسی پیامدها و آسیب‌های سیلاب‌های گسترده در ایران اختصاص داشت. وزیر راه با اشاره به این نکته که زیرساخت‌های کشور برای سیلی چنین شدید، آمادگی نداشته، گفت: «اکثر رودخانه‌ها لایروبی نشده بود. اگر لایروبی شده بود چنین نمی‌شد. تعدادی از پل‌ها سقوط کرد. این پل‌ها پل‌هایی است که آب از جهت‌های گوناگون به آن برخورد کرده است. تکیه‌گاه پل به کوله‌ای است که بر روی آن سوار است. به خاطر تعرضی که به رودخانه‌ها شده است این پل‌ها آسیب دید.»

Read more

یک پژوهش جهانی: رژیم غذایی بد، بیشتر از سیگار عامل مرگ و میر در جهان است

April 4, 2019 by · Comments Off on یک پژوهش جهانی: رژیم غذایی بد، بیشتر از سیگار عامل مرگ و میر در جهان است 

صدای آمریکا – ۱۱ میلیون از موارد مرگ و میر سالانه در جهان به رژیم های غذایی بد و ناسالم مرتبط است. مردم جهان نه تنها به اندازه کافی مواد غذایی سالم و مقوی مثل غلات سبوس دار، آجیل (خام و بدون نمک)، میوه، و سبزیجات نمی خورند، بلکه بیش از حد نوشابه های شیرین، محصولات گوشتی فرآوری شده (مثل سوسیس و کالباس)، شکر و نمک مصرف می کنند. در یک پژوهش جدید که نتایج آن در هفته‌نامه پزشکی «لنست» چاپ شد، پژوهشگران رژیم غذایی مردم ۱۹۵ کشور را مورد مطالعه قرار دادند و ارتباط رژیم غذایی بد به افزایش خطر مرگ از بیماری‌های قلبی، دیابت، و برخی سرطان‌ها را بررسی کردند، همینطور شمار مرگ که به مصرف دخانیات و مواد مخدر مربوط بود.

Read more

Iran’s Zarif Calls Europe Incapable of Bypassing US Sanctions

April 4, 2019 by · Comments Off on Iran’s Zarif Calls Europe Incapable of Bypassing US Sanctions 

Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif said on Wednesday European powers were incapable of bypassing sanctions imposed on Tehran by the U.S. after it withdrew from the Iran nuclear deal.  Iran and six world powers agreed on a deal in 2015 that severely restricted Tehran’s nuclear activities in return for sanctions relief and economic incentives.  However, President Donald Trump withdrew Washington from the deal, known as the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA), last May, reimposing punishing sanctions on the Islamic republic. The other parties to the nuclear deal — Britain, China, France, Germany, Russia, plus the European Union — insist the remain committed to making it work.

Read more

دو روز بعد از تکذیب خبر درگیری با مردم توسط سپاه؛ مرگ یک نفر تایید شد

April 4, 2019 by · Comments Off on دو روز بعد از تکذیب خبر درگیری با مردم توسط سپاه؛ مرگ یک نفر تایید شد 

صدای آمریکا – یکی از شهروندان مجروح از تیراندازی روز گذشته نیروهای سپاه پاسداران در خوزستان جان خود را از دست داد. به گزارش بنیاد عبدالرحمن برومند، روز پنجشنبه ۱۵ فروردین «عبود جلیزى» کشاورز سیل‌زده اهل خوزستان که در درگیرى و تیراندازى نیروهاى سپاه به سیل‌زدگان روستاهاى جلیزى، صگور و شاکریه مسیر الله‌اکبر دشت آزادگان خوزستان در بامداد ۱۴ فروردین مجروح شده بود، به دلیل شدت جراحات در بیمارستان آپادانا جان خود را از دست داد.

Read more

Bottom