Top

Tensions Grow Between Russia, Iran in Syria

May 28, 2019 by · Comments Off on Tensions Grow Between Russia, Iran in Syria 

VOA – Russia military police last week reportedly carried out a raid against Iranian-backed militiamen stationed at Syria’s Aleppo international airport, local media reported. In the aftermath, several Iranian militia leaders were arrested in what was seen as the latest episode of tensions between Iranian and Russian forces in Syria.  Since the beginning of Syria’s civil war in 2011, Russia and Iran have built a strong military presence in the country in support of forces loyal to Syrian President Bashar al-Assad’s regime.  Iran has since deployed thousands of its Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) and allied Shiite militias to Syria, while Russia officially entered the Syrian conflict in September 2015 to help Assad’s regime. 

بالاگرفتن بحث درباره رواج “بدحجابی” در شهر قم

May 28, 2019 by · Comments Off on بالاگرفتن بحث درباره رواج “بدحجابی” در شهر قم 

صدای آلمان – معاون نیروی انتظامی می‌گوید “حجاب و عفاف” در قم رعایت نمی‌شود و مکارم شیرازی این وضعیت را “بلایی بزرگ” می‌خواند. با آغاز ماه رمضان انتقاد شخصیت‌های مذهبی قم از پوشش زنان و جوانان در این شهر افزایش یافته است.تظاهرات در قم در حمایت از “حجاب شرعی” و مخالفت با استفاده از لوازم آرایش. ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعیان، هشدار داده که “مسئله حجاب امروز از یک موضوع صرفا مذهبی فراتر رفته و به یک مسئله سیاسی برای مقابله با اصل نظام تبدیل شده است”. سایت خبری شفقنا صبح دوشنبه، ششم خرداد (۲۷ مه) گزارش داد که این مرجع تقلید در یکی از سخنرانی‌های خود به مناسبت ماه رمضان از این که عده‌ای فقط از مسائل اقتصادی صحبت می‌کنند گلایه کرده و گفته که از مسائل فرهنگی نیز نباید غافل شد. او افزود: «مسائل بدحجابی و بی‌حجابی آن هم در قم بلای بزرگی است.»

Read more

رئیسی : با کداخدامنشی و امر به معروف… از تشکیل میلیون‌ها پروندۀ قضایی جلوگیری کنیم

May 28, 2019 by · Comments Off on رئیسی : با کداخدامنشی و امر به معروف… از تشکیل میلیون‌ها پروندۀ قضایی جلوگیری کنیم 

راذیو فرانسه – ابراهیم رئیسی، رئیس قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی ایران، از کثرت پرونده ها در دستگاه قضایی این کشور شکایت کرده و گفته است : “چرا اینقدر پرونده در دادگستری‌ها است؟ در فرهنگ ما ریش سفیدی وجود دارد. چرا همه چیز را می خواهیم با قضا حل کنیم ، در حالی که بسیاری با کدخدامنشی قابل حل است.” رئیس قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی سپس تأکید کرد که نباید گذاشت که مشکلات کشور به پرونده های قضایی یا به گفتۀ او “مسائل اداری” تبدیل شود و فضلیت این کار از “نماز و روزه مستحب هم بیشتر است”.

Read more

خطر بیکاری در کمین شش هزار کارگر استان قزوین

May 28, 2019 by · Comments Off on خطر بیکاری در کمین شش هزار کارگر استان قزوین 

زمانه – بحران اقتصادی، کاهش شدید ارزش پول ملی و فشار تحریم‌ها سبب شده است بسیاری از کارخانه‌ها با مشکل تولید مواجه شوند. کارفرمایان در اولین اقدام کارگران را که گاه ماه‌ها مزد عقب‌افتاده دارند بطور گروهی اخراج می‌کنند. حدود ۶۰ واحد تولیدی و خدماتی استان قزوین با بحران روبرویند. وضعیت این واحدها کار و زندگی پنج هزار و ۶۹۵ کارگر شاغل را تحت تاثیر قرار داده است. این کارگران که ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند با خطر بیکاری نیز مواجه هستند. به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران («ایلنا)،‌ مسعود بابایی معاون اداره کار قزوین در میزگردی درباره مشکلات کارگران و واحدهای تولیدی استان قزوین گفت که تعداد واحدهای «مشکل‌دار» این استان در سال جاری به ۵۸ واحد رسیده است. به گفته او، ۳۱ واحد از این واحد‌های بحران‌زده در حوزه فولاد و ساختمان فعال‌اند و قریب به هزار ۵۰۰ کارگر دارند. دیگر واحدها نیز از این قرارند: ۱۰ واحد در حوزه قطعات خودرو با ۷۳۱ کارگر، ۹ واحد در نساجی و فرش با یک هزار و ۶۱ کارگر، ۲۱ واحد در حوزه‌های «متفرقه»، و بقیه نیز واحدهای تولید منسوجات چینی و بلورجات و کاغذ هستند.

Read more

Bottom