Top

ایران با کمبود جدی پزشک روبروست| وزارت بهداشت: نیروهای پزشکی به خارج از کشور رفته‌اند

June 30, 2019 by · Comments Off on ایران با کمبود جدی پزشک روبروست| وزارت بهداشت: نیروهای پزشکی به خارج از کشور رفته‌اند 

وزارت بهداشت ایران از کمبود جدی پزشک به دلیل مهاجرت پزشکان از کشور خبر داده است. ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، روز یکشنبه ۹ تیر به خبرگزاری ایسنا گفت که در حال حاضر شاخص تعداد پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک در کشور ۱.۶ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است در حالی که کف مورد نیاز پزشک در این زمینه ۲.۵ نفر به ازای هر ۱۰۰۰ نفر بوده و حتی بسیاری از کشورهای دنیا در این زمینه شاخصی بین ۳.۵ تا ۵ نفر به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارند.

Read more

پس از تشکیل دادگاه‌های ویژه جرایم اقتصادی، «پلیس امنیت اقتصادی» در ایران راه‌اندازی شد

June 30, 2019 by · Comments Off on پس از تشکیل دادگاه‌های ویژه جرایم اقتصادی، «پلیس امنیت اقتصادی» در ایران راه‌اندازی شد 

صدای امریکا – با افزایش پرونده‌های فساد در ایران، این بار پس از راه اندازی دادگاه‌های ویژه جرایم اقتصادی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی از تشکیل «پلیس امنیت اقتصادی» خبر داده است. سلیمانی جانشین فرمانده ناجا روز یکشنبه ۹ تیرماه با اعلام این خبر گفت که «پلیس مستقل امنیت اقتصادی با ساز کار مناسب در استان‌هایی که نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور داشتن شکل گرفته است.» پلیس هدف از تشکیل این ساختار جدید را «مبارزه با اخلالگران بازار و اقتصاد کشور» و «تامین امنیت فعالان عرصه کسب‌و‌کار» عنوان کرده است.
 

Read more

کدام درست است: آمده‌ای، آمده‌یی، آمده‌ئیی یا آمده‌ایی؟

June 30, 2019 by · Comments Off on کدام درست است: آمده‌ای، آمده‌یی، آمده‌ئیی یا آمده‌ایی؟ 

گرد آورنده: محمد پرتو نوید

Read more

Triumph of Self-Empowerment over Darkened Despotic Tyranny

June 30, 2019 by · Comments Off on Triumph of Self-Empowerment over Darkened Despotic Tyranny 

Davood N. Rahni

Read more

به خاطر رونمایی از کتاب یک زندانی سیاسی فوت شده، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه برکنار شد

June 30, 2019 by · Comments Off on به خاطر رونمایی از کتاب یک زندانی سیاسی فوت شده، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه برکنار شد 

خبرگزاری ایرنا گزارش داد که حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی پس از «حواشی رونمایی یک کتاب» حسن طائی، رئیس دانشکده اقتصاد را برکنار کرد و مراسم تودیع او روز پنجشنبه ۶ تیر برگزار شد. ۲۲ خرداد ماه امسال مراسم رونمایی از کتاب «فروپاشی» هدی صابر در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‎ طباطبایی برگزار شد و سعید مدنی، جامعه شناس و فرشاد مومنی، عضو هیأت علمی این دانشگاه درباره آن سخنرانی کردند. در شبکه‌های اجتماعی گزارش شده که این سخنرانی با یک دقیقه سکوت به یاد قربانیان سال ۸۸ برگزار شده است. هدی صابر، زندانی سیاسی در ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ پس از کتک خوردن از سوی ماموران زندان، در حالی که بر اثر اعتصاب غذا به شدت ضعیف شده بود، جانش را از دست داد.

Read more

دفاع آستان قدس رضوی از تشکیل یگان ویژه حفاظت از حرم

June 30, 2019 by · Comments Off on دفاع آستان قدس رضوی از تشکیل یگان ویژه حفاظت از حرم 

بی بی سی – یک مقام آستان قدس رضوی از شکل‌گیری یگان ویژه‌ای برای حفاظت از حرم امام هشتم شیعیان حمایت کرده و آن را “گامی در راستای صیانت بهتر از موقوفات رضوی” خوانده است. یگان حفاظت آستان قدس رضوی آبان سال پیش در زمان ریاست ابراهیم رئیسی، رئیس فعلی قوه قضائیه ایران بر این نهاد شکل گرفت. گفته شده این برای اولین بار است که برای مراقبت از یک مکان مذهبی، یگان اختصاصی تاسیس شده است. پیش از تشکیل این یگان، یگان حفاظت حرم سپاه پاسداران مسئولیت مراقبت از این مکان مذهبی را داشت. آقای رئیسی در زمان اعلام شکل‌گیری این یگان گفته بود حرم امام هشتم شیعیان، همواره “هدف دشمنان” بوده است. این حرم در عاشورای سال ۱۳۷۳ هدف بمب‌گذاری قرار گرفت که طی آن ۲۶ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند. مقام‌های جمهوری اسلامی، سازمان مجاهدین خلق را مسئول این بمب‌گذاری دانستند اما این سازمان مسئولیت خود را تکذیب کرد.

Read more

تاریخچه ‬مهاجرت و ‬موقعیت ‬ایرانیان ‬درآمریکا

June 30, 2019 by · Comments Off on تاریخچه ‬مهاجرت و ‬موقعیت ‬ایرانیان ‬درآمریکا 

م. ‬مایکلز

Read more

The Sakas Part nine Michael McClain

June 29, 2019 by · Comments Off on The Sakas Part nine Michael McClain 

Michael McClain

Read more

US Gets No Commitment From Allies to Thwart Iran Threat

June 28, 2019 by · Comments Off on US Gets No Commitment From Allies to Thwart Iran Threat 

VOA  -BRUSSELS – Acting U.S. Defense Secretary Mark Esper says he came away with no firm commitments from NATO allies to participate in a global effort to secure international waterways against Iran. He says the U.S. will provide more details to allies next month on how the Iranian threat has escalated and how they can work together to deter further aggression. The U.S. has blamed Iran for recent attacks on oil tankers near the Persian Gulf.

Read more

توصیه «توهین آمیز» رئیس دیوان عالی ایران: قضات مراقب «ناز کردن» زنان وکیل باشند!

June 28, 2019 by · Comments Off on توصیه «توهین آمیز» رئیس دیوان عالی ایران: قضات مراقب «ناز کردن» زنان وکیل باشند! 

صذای آرئیس دیوان عالی ایران «ارتباطات غیراخلاقی و پول» را دو عامل انحراف و فساد قضات و کارمندان قوه قضائیه ایران معرفی کرد. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه ۶ تیر گزارش داد سید احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در همایشی در کرمان خطاب به قاضی‌های ایران توصیه کرده است که مراقب زنان وکیل باشند چون « برخی از آنها با ناز کردن سعی می کنند که قاضی را جلب رفتارهای خود کنند.» پیش از این نیز محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران در دی ماه ۱۳۹۵ گفته بود «پول و مسائل جنسی» قضات قوه قضائیه را تهدید می‌کند به طوری که «ما قضاتی داریم که بعد از دوسال وارد وادی فساد شده‌اند.»

Read more

Next Page »

Bottom