Top

تحلیل نیویورک تایمز از دومین نرمش دولت ترامپ در قبال ایران

June 3, 2019 by · Comments Off on تحلیل نیویورک تایمز از دومین نرمش دولت ترامپ در قبال ایران 

صدای آلمان

Read more

‘ممنوعیت’ کار کردن اقلیت‌های دینی در مهدکودک‌های ایران

June 3, 2019 by · Comments Off on ‘ممنوعیت’ کار کردن اقلیت‌های دینی در مهدکودک‌های ایران 

بی بی سی – ممنوع شدن کار اقلیت‌های دینی در مهدکودک‌های ایران با انتقاد مواجه شده است. این بخشنامه را سرپرست دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی ایران ششم خرداد ابلاغ کرده و بر اساس آن “به کارگیری پرسنل از اقلیت دینی تحت هر عنوان در مهدکودک، به غیر از مهدهای مخصوص اقلیت‌های دینی، ممنوع” شده است. اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس ایران در نامه‌ای به محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اعتراض به این بخشنامه “عجیب و تبعیض آمیز” نوشت: “این ابلاغیه، صراحتاً مخالف با قوانین کشور بخصوص بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی مبنی بر ‘رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، در تمام زمینه‌های مادی و معنوی’ است.” آقای اختیاری خواستار لغو این تصمیم ” تصمیم‌های غیر انسانی و غیر اخلاقی” شد. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی هم به این تصمیم انتقاد کردند.

Read more

اقشار میانی و حتی بالاتر دیگر توان خرید مسکن را ندارند

June 3, 2019 by · Comments Off on اقشار میانی و حتی بالاتر دیگر توان خرید مسکن را ندارند 

زمانه – یک کارشناس اقتصاد مسکن می‌گوید خرید مسکن در ایران حتی از توان دهک‌های بالای جامعه نیز خارج شده است. بانک مرکزی می‌گوید قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت امسال نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۱۱۲ درصد افزایش داشته است. «قیمت مسکن متأثر از شرایط اقتصادی است. هر آن‌چه در تحولات اقتصادی رخ می‌دهد و اتفاقاتی که در اقتصاد می‌افتد دامن بخش مسکن را هم می‌گیرد»، این گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ایران است. سلمان خادم‌المله، کارشناس اقتصاد مسکن نیز گفته است قیمت‌های فعلی مسکن، تناسبی با توان دهک‌های میانی و حتی بالای جامعه ندارد و اگر قرار است تعادل در بازار مسکن ایجاد شود باید نرخ رشد قیمت‌ها پایین‌تر از تورم عمومی قرار گیرد. براساس آمار مرکز آمار ایران، نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ به ۳۴،۲ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۳۰،۶ درصد) ۳،۶ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ۹۸ نسبت به ماه مشابه سال گذشته به بالای ۵۲ درصد رسیده است.

Read more

رژیم ایران ۶۵۱ میلیون دلار برای خانواده‌های کشته شدگان حماس و جهاد اسلامی فرستاد

June 3, 2019 by · Comments Off on رژیم ایران ۶۵۱ میلیون دلار برای خانواده‌های کشته شدگان حماس و جهاد اسلامی فرستاد 

 صذای فرانسه – به گزارش خبرگزاری چین، حکومت ایران پنجشنبه گذشته به مناسبت فرارسیدن “روز قدس” ۶۵۱ میلیون دلار کمک مالی در اختیار خانواده های فلسطینیانی گذاشته که در جریان درگیری های نظامی با اسرائیل کشته شده اند. این پول پنجشنبه گذشته سی ام ماه مه در جریان کنفرانسی در شمال شهر غزه در اختیار شخصیت های بانفوذ سازمان های حماس و جهاد اسلامی قرار گرفته است. خانواده هایی که این پول ها را دریافت کرده اند فلسطینیانی هستند که دستمزدشان در نتیجۀ مشکلات مالی تشکیلات خودگردان فلسطین کاهش یافته است. قرار است ۱۵۴۰ خانواده فلسطینی در نوار غزه از کمک مالی حکومت ایران بهره مند شوند. علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که از طریق تماس ویدیوئی در کنفرانس غزه شرکت نمود، گفته است که جمهوری اسلامی ایران برغم همۀ فشارهای سیاسی و اقتصادی که متحمل می شود “از مقاومت مردم فلسطین دفاع می کند و چنین دفاعی را وظیفۀ شرعی خود می داند.”  

Read more

Bottom