Top

بعد از دلار جهانگیری، از دلار هفت هزارتومانی محسن رضایی رونمایی شد؛ بازار: دلار همچنان ۱۴ هزارتومان

June 10, 2019 by · Comments Off on بعد از دلار جهانگیری، از دلار هفت هزارتومانی محسن رضایی رونمایی شد؛ بازار: دلار همچنان ۱۴ هزارتومان 

صدای آمریکا

Read more

بریتانیا عمداً طرح های تروریستی حزب الله و ایران را پنهان نگه داشت

June 10, 2019 by · Comments Off on بریتانیا عمداً طرح های تروریستی حزب الله و ایران را پنهان نگه داشت 

 رادیو فرانسه – نشریۀ بریتانیایی افزوده است که حزب الله لبنان توانسته بود سه هزار کیلو گرم نیترات آمونیوم را وارد بریتانیا کند. به نوشتۀ “دیلی تلگراف” پلیس و سرویس های اطلاعات داخلی بریتانیا در تجسس های خود یک فرد چهل ساله را در شمال-غرب لندن دستگیر کردند، اما، اندکی بعد وی را آزاد ساخته و از پی گرد قضایی او صرف نظر نمودند. به نوشتۀ همین منبع، این دستگیری اندکی پس از امضای توافق اتمی با ایران (برجام) توسط آمریکا  صورت گرفت و از قرار امضاکنندگان غربی این توافق مایل نبودند با فاش ساختن این سوءقصد اجرای این توافق را به خطر بیاندازند. به نوشتۀ “دیلی تلگراف” تنها نخست وزیر وقت بریتانیا، دیوید کامرون، و وزیر کشور وقت بریتانیا، ترزا می، از این موضوع با خبر بودند بی آنکه اطلاعات آن در اختیار نمایندگان مجلس بریتانیا قرار بگیرد.

Read more

اعتراضات: بازنشستگان مقابل صندوق بازنشستگی تجمع کردند

June 10, 2019 by · Comments Off on اعتراضات: بازنشستگان مقابل صندوق بازنشستگی تجمع کردند 

زمانه – شماری از بازنشستگان در تهران مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی تجمع کردند. آنها خواستار «همسان‌سازی حقوق» و «بهبود بیمه خدمات درمانی» هستند. آنها همچنین دست‌نوشته‌هایی در اعتراض به مدیریت انتصاب میعاد صالحی به عنوان مدیرعامل این صندوق در دست داشتند. ده‌ها تن از بازنشستگان ایران صبح دوشنبه ۲۰ خرداد در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی تجمع کردند. بازنشستگان معترض خواستار اجرای قانون همسان‌سازی حقوق هستند، موضوعی که سازمان تامین اجتماعی به بهانه آنچه که «کمبود منابع مالی» اعلام می‌شود، از اجرای آن خودداری می‌کند.

Read more

آمانو: ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌شده را افزایش داده است

June 10, 2019 by · Comments Off on آمانو: ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌شده را افزایش داده است 

صدای آلمان – مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام اعلام کرد، ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌‌شده خود را افزایش داده است. او پیش از این نسبت به افزایش تنش بر سر پرونده هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرده بود. به گزارش رویترز، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در نشست شورای حکام اعلام کرد که ایران سرعت تولید اورانیم غنیشده خود را افزایش داده است. آمانو بدون اشاره به میزان افزایش تولید اورانیوم غنی‌شده توسط ایران تصریح کرد: «مشخص نیست ایران در چه زمانی به سر حد محدودیت خود برای غنی‌سازی اورانیوم خواهد رسید.» آمانو روز دوشنبه (دهم ژوئن) در سخنرانی خود در آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی همچنین بر پایبندی ایران به تعهداتش در توافق هسته‌ای (برجام) تأکید کرد و آن را “دستاوردی چشمگیر” دانست.

Read more

Bottom