Top

جمهوری اسلامی مجوز کار خبرنگار نیویورک تایمز را در تهران لغو کرد

June 11, 2019 by · Comments Off on جمهوری اسلامی مجوز کار خبرنگار نیویورک تایمز را در تهران لغو کرد 

صدای آمزیکا

Read more

بازار ملتهب کتاب در ایران: افزایش قیمت کتاب و کاهش میزان نشر

June 11, 2019 by · Comments Off on بازار ملتهب کتاب در ایران: افزایش قیمت کتاب و کاهش میزان نشر 

رادیو فزانسه – افزایش و نوسانات نرخ کاغذ در ایران در ماه‌‍‌های اخیر، نه تنها کاهش میزان انتشار کتاب‌های چاپ اول و چاپ مجدد، بلکه رشد نجومی قیمت کتاب بر روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها، در بازار نه‌چندان سلامت نشر ایران را به همراه داشته است. نوسانات و افزایش قیمت کاغذ که از شهریور ماه گذشته بازار نشر کتاب در ایران را تحت تاثیر قرار داد، به ناچار قیمت چاپ کتاب را نیز با افزایش مواجه کرد که همین امر بر قیمت نهایی کتاب‌های منتشر شده تاثیر گذارده و در نتیجه کتاب‌های چاپ شده در ماه‌های اخیر با افزایش قیمتی ‌بی‌سابقه بر روی پیشخوان‌های کتاب‌فروشی‌ها عرضه شدند. همزمان با افزایش قیمت کتاب‌هایی که در ماه‌های اخیر به چاپ رسیدند، ناشران با چسباندن برچسب‌های جدید قیمت بر روی کتاب‌هایی که پیش از این منتشر شده بودند، قیمت این دسته از کتاب‌ها را نیز تغییر داده‌اند.

Read more

ابلاغ آئین نامه رسیدگی به دارایی مقامات جمهوری اسلامی؛ دارایی‌ها «محرمانه» می ماند

June 11, 2019 by · Comments Off on ابلاغ آئین نامه رسیدگی به دارایی مقامات جمهوری اسلامی؛ دارایی‌ها «محرمانه» می ماند 

صدای آمریکا – ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی، آئین‌نامه اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات جمهوری اسلامی را در حالی پس از گذشت ۴ سال ابلاغ کرده که قرار است اطلاعات این دارایی‌ها «محرمانه» بماند. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد از ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون «رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران» خبر داد. قانونی که در آبان ماه سال ۹۴ تصویب شده بود. در جزئیات این آئین نامه که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده، آمده است که باید با «رعایت سازوکارهای امنیتی، حفظ محرمانگی و حریم خصوصی، و همچنین صحت و تمامیت داده‌ها» این دارایی‌ها در سامانه ای که قرار است برای این موضوع راه اندازی شود، ثبت شود.

Read more

مدیرعامل پیشین بانک سرمایه ‘در اسپانیا بازداشت شده است’

June 11, 2019 by · Comments Off on مدیرعامل پیشین بانک سرمایه ‘در اسپانیا بازداشت شده است’ 

بی یی سی – رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران در دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه، گفته است که مدیرعامل اسبق این بانک که تحت تعقیب قضایی جمهوری اسلامی ایران است در “اسپانیا بازداشت شده است”. نماینده دادستان گفته این فرد علیرضا حیدرآبادی‌پور است و “حین تحقیقات از کشور متواری و به اسپانیا رفته بود که هفته گذشته توسط پلیس اینترپل دستگیر شد”. بر اساس ادعای نماینده دادستان، آقای حیدرآبادی‌پور در اسپانیا در بازداشت است و به ایران مسترد نشده است. آقای قهرمانی گفته “تشریفات قانونی جهت اعاده وی در جریان است”. در وب سایت اینترپل که نام افراد تحت تعقیب در آن درج می‌شود اسمی از آقای حیدرآبادی‌پور یافت نمی‌شود.

Read more

Bottom