Top

US: Iran Removed Unexploded Mine From Oil Tanker

June 14, 2019 by · Comments Off on US: Iran Removed Unexploded Mine From Oil Tanker 

VOA – The U.S. Navy has released video it says shows an Iranian patrol boat removing an unexploded limpet mine from the hull of one of two tankers carrying petroleum products that were attacked in the Gulf of Oman Thursday.One of the tankers is Norwegian-owned, and the other is owned by Japanese Kokuka Sangyo shipping company. Photographs also released by the U.S. military show the removed mine had been attached to the Japanese tanker, slightly forward of a mine that had exploded. The Norwegian tanker was set on fire and sent up smoke thick and black enough to be seen by satellites in space.

Read more

جدیدترین رده‌بندی فیفا منتشر شد؛ ایران در رده بیستم جهان و نخست آسیا

June 14, 2019 by · Comments Off on جدیدترین رده‌بندی فیفا منتشر شد؛ ایران در رده بیستم جهان و نخست آسیا 

صدای آمریکا – فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی جهان را منتشر کرد. در این رده‌بندی، تیم ملی فوتبال ایران در رده بیستم جهان و نخست آسیا قرار دارد. تیم ایران که به تازگی مارک ویلموتس بلژیکی را به عنوان مربی روی نیمکت خود می‌بیند، در رده‌بندی ماه ژوئن فیفا، یک پله صعود کرده و به رده بیستم جهان رسیده است. ایران در دو بازی دوستانه اخیر خود با مربی‌گری ویلموتس، با پنج گل تیم ملی سوریه را در ورزشگاه آزادی شکست داد و در دیدار مقابل کره‌جنوبی به تساوی ۱-۱ رسید. پس از ایران، ژاپن در رده دوم آسیا و بیست و هشتم جهان، کره جنوبی در رده سوم آسیا و سی و هفتم جهان قرار دارند. استرالیا هم تیم چهارم آسیا است.

Read more

تعطیلی ۵۵ کارخانه آسفالت‌سازی ــ ۱۵ هزار کارگر در معرض بیکاری‌اند

June 14, 2019 by · Comments Off on تعطیلی ۵۵ کارخانه آسفالت‌سازی ــ ۱۵ هزار کارگر در معرض بیکاری‌اند 

زمانه – رکود اقتصادی و کاهش چشمگیر فعالیت در بخش ساخت و ساز دامان کارخانه‌های آسفالت‌سازی را هم گرفته است. ۸۰ درصد کارخانه‌های آسفالت سازی دو استان تهران و البرز تعطیل‌اند و مابقی نیز با مشکل روبرو هستند. در صورت تداوم این روند، در یک سال آینده ۱۵ هزار کارگر این واحدها شغل خود را از دست خواهند داد. جلیل طباطبایی رئیس انجمن آسفالت اعلام کرد که از ۶۵ کارخانه آسفالت ایران تنها کمتر از ۱۰ عدد فعال هستند و مابقی بیش از دو سال گذشته فعالیت نداشته اند. طباطبایی گفت که هم‌اکنون حدود ۲۰ هزار تن بطور مستقیم در این صنعت شاغلند و بطور متوسط سالانه ۷ کارخانه با توقف تولید مواجه می‌شوند: «اگر روند تعطیلی کارخانه‌ها با همین روند پیش برود سال آینده ۱۵ هزار نفر از شاغلان این صنعت قطعا کار خود را از دست خواهند داد.»

Read more

پرزیدنت ترامپ: حمله به نفتکش‌ها کار ایران بود؛ تنگه هرمز هرگز بسته نخواهد شد

June 14, 2019 by · Comments Off on پرزیدنت ترامپ: حمله به نفتکش‌ها کار ایران بود؛ تنگه هرمز هرگز بسته نخواهد شد 

صدای امریکا – رئیس جمهوری آمریکا ایران را مسئول حمله روز پنجشنبه به دو نفتکش در دریای عمان معرفی کرد. پرزیدنت دونالد ترامپ که صبح جمعه ۲۵ خرداد با برنامه «فاکس و دوستان» تلفنی گفتگو می‌کرد، گفت: «[حمله به نفتکش ها] کار ایران بود. به این دلیل [می گویم] کار ایران بود که شما آن قایق را دیدید.» اشاره پرزیدنت ترامپ به فیلمی است که ارتش آمریکا صبح جمعه منتشر کرد که نشان می دهد ساعاتی بعد از حمله به نفتکش ها در دریای عمان، نیروهای جمهوری اسلامی با نزدیک شدن به یکی از نفتکش ها، یک مین عمل نکرده را از بدنه کشتی جدا می کنند. وی افزود: «فکر می کنم یکی از مین ها منفجر نشد و تمام نشانه های ارتباط با ایران را می شد در آن مشاهده کرد. شما دیدید که آنها می خواستند شبانه این مین را بردارند و این کار را با موفقیت انجام دادند. [اما] دستشان رو شد و معلوم شد که کار آنها بود. آنها نمی خواستند هیچگونه شواهد و مدارکی را از خود برجای بگذارند… آنها بودند که این کار را انجام دادند.»

Read more

Bottom