Top

US Fears Iran Seized UAE-Based Tanker in Strait of Hormuz

July 18, 2019 by · Comments Off on US Fears Iran Seized UAE-Based Tanker in Strait of Hormuz 

VOA – DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES – A small oil tanker from the United Arab Emirates traveling through the Strait of Hormuz entered Iranian waters and turned off its tracker two days ago, leading the U.S. to suspect Iran seized the vessel amid heightened tensions in the region, an American defense official said Tuesday. Iran offered no immediate comment on what happened to the Panamanian-flagged oil tanker Riah late Saturday night, though an Emirati official acknowledged the vessel sent out no distress call. Oil tankers previously have been targeted in the wider region amid tensions between the U.S. and Iran over its unraveling nuclear deal with world powers.

Read more

با دادن «لوح و هدیه نقدی»؛ تقدیر رئیس پلیس از مامورانی که یک زن را کتک زده بودند

July 18, 2019 by · Comments Off on با دادن «لوح و هدیه نقدی»؛ تقدیر رئیس پلیس از مامورانی که یک زن را کتک زده بودند 

صدای آمزیکا – با دستور فرمانده نیروی انتظامی،‌ از مامورانی که چندی پیش یک زن را در «پارک پلیس» کتک زده بودند، تقدیر شد. به گزارش خبرگزاری پلیس، این تصمیم از سوی حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران گرفته شد و از این ماموران «با اهدای لوح و هدیه نقدی» تقدیر شد. رئیس پلیس تهران در این مراسم گفت ماموران نیروی انتظامی وظایف خود را «مطابق قانون و به نحو مطلوبی» انجام می‌دهند و فرمانده این نیرو هم «از عملکرد مثبت کارکنان خود در انجام ماموریت‌های‌شان دفاع» می‌کند. ابتدای ماه جاری، سوم تیرماه، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد ماموران قصد دارند به زور دختری را وارد خودروی نیروی انتظامی کنند و هنگامی که با مقاومت او مواجه می شوند با خشونت او را داخل خودرو می‌کنند. یکی از شاهدان این حادثه گفته بود که آن‌ها «گروه کوچکی دختر و پسر بدون هیچ مزاحمتی برای دیگران، یک گوشه آب بازی می‌کردیم.»

Read more

کار زندانیان در زندان‌های ایران: بدون دستمزد کافی و حقوق اجتماعی

July 18, 2019 by · Comments Off on کار زندانیان در زندان‌های ایران: بدون دستمزد کافی و حقوق اجتماعی 

زمانه – زندانیانی که در زندان‌های ایران کار می‌کنند از شرایط دشواری برخوردارند. آن‌ها که بیشترشان سرپرست خانواده‌های خود هستند دستمزدهای بسیار کمی می‌گیرند و از بیمه‌های اجتماعی محروم‌اند. قانون کار شامل حال آن‌ها نمی‌شود. خبرگزاری کار ایران (ایلنا) در گزارشی وضعیت زندانیانی که در زندان‌های کشور کار می‌کنند را دشوار توصیف کرده و نوشته است آن‌ها نمی‌توانند خرج خودشان را دربیاورند یا به خانواده‌هایشان کمک چندانی بکنند. در آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها اشتغال زندانیان بسته به نوع فعالیت و محیط کاری، هم در کارگاه‌های داخل زندان و هم در کارگاه‌های خارج از زندان پیش‌بینی شده است.

Read more

تولید در هپکو به زیر ۲۰ درصد رسید

July 18, 2019 by · Comments Off on تولید در هپکو به زیر ۲۰ درصد رسید 

زمانه – کارخانه هپکو که پس از واگذاری به بخش خصوصی چندین بار دست به دست شد و سرانجام اوایل سال ۹۷ تحت کنترل دولت قرار گرفت باز در بحران به سر می‌برد. این بار تحریم‌ها، مشکل نقدینگی و بدعهدی سه وزارتخانه در واگذاری پروژه‌ها به هپکو این کارخانه را در آستانه تعطیلی قرار داده است. از ابتدای سال جاری تولید در این بزرگ‌ترین تولید کننده ماشین‌آلات و تجهیزات راهسازی ایران به زیر ۲۰ درصد ظرفیت کاهش یافته و بخش مونتاژ آن تعطیل است. کارخانه هپکو از اوایل دهه ۸۰ که در روند «خصولتی‌سازی»ها به بخش خصوصی واگذار شد با مشکل روبه‌روست. کارگران بارها برای کسب مطالبات خود و تضمین امنیت شغلی دست به اعتصاب و تظاهرات در شهر زده، دستگیر و زندانی شده‌اند. سال گذشته نیز دادگاه اراک ۱۵ تن از کارگران معترض این کارخانه را به زندان و شلاق محکوم کرد.

Read more

Bottom