Top

نامه نرگس محمدی به رئیس قوه قضاییه: شرایط نگهداری متهمان محیط زیستی «غیرانسانی» و «مصداق شکنجه»‌ است

July 19, 2019 by · Comments Off on نامه نرگس محمدی به رئیس قوه قضاییه: شرایط نگهداری متهمان محیط زیستی «غیرانسانی» و «مصداق شکنجه»‌ است 

صدای آمریکا – نرگس محمدی، فعال حقوق‌بشر زندانی، در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه ایران، شرایط نگهداری متهمان محیط زیست را «غیرانسانی» و «مصداق شکنجه» توصیف کرد. به گزارش وب‌سایت کانون مدافعان حقوق‌بشر، محمدی در نامه خود خطاب به ابراهیم رئیسی نوشت متهمان پرونده محیط زیست «در شرایط بسیار دشوار و دردناکی به لحاظ وضعیت جسمی و فشارهای روحی و روانی» قرار داشته‌اند و در این مدت «به بیماری‌های طاقت‌فرسایی» مبتلا شده‌اند، اما «با همان وضعیت در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند.» محمدی نوشته است که متهمان پرونده محیط زیست «تحت فشارهای روانی شدید» و «فشار بازجویان» اعتراف کرده‌اند. تعدادی از این متهمان هم پس از افشاگری در این مورد در دادگاه «تحت فشار بیشتری قرار گرفته‌اند.»

Read more

ایران تصاویری پخش کرد که مدعی است توسط پهپاد مورد نظر ترامپ ضبط شده است

July 19, 2019 by · Comments Off on ایران تصاویری پخش کرد که مدعی است توسط پهپاد مورد نظر ترامپ ضبط شده است 

صدای آمریکا – تلویزیون دولتی ایران تصاویری پخش کرد که سپاه پاسداران می‌گوید توسط پهپادهایش در تنگه هرمز ضبط شده‌اند و بر اساس ادعای ایران نشان می‌دهند که ادعای آمریکا درباره سرنگون کردن یک پهپاد ایرانی، صحت ندارد. در این تصاویر که از رسانه‌های مختلف از جمله تلویزیون انگلیسی‌زبان پرس‌تی‌وی (وابسته به حکومت ایران) پخش شد، کشتی‌های مختلف از جمله یک کشتی جنگی و چند نفتکش دیده می‌شوند که در دریا در حال حرکت هستند. به گفته مجری تلویزیون پرس‌تی‌وی، کشتی جنگی که در تصاویر دیده می‌شود متعلق به ایالات متحده و همان کشتی “یو‌اس‌اس باکسر” است. روز پنج‌شنبه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در برابر خبرنگاران گفت که کشتی یو‌اس‌اس باکسر، یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است. به گفته رئیس‌جمهور آمریکا این پهپاد به فاصله کمتر از یک کیلومتری کشتی جنگی آمریکایی نزدیک شده بود و به هشدارها بی‌توجه بود.

Read more

دو کشتی باری ایران در برزیل بر اثر تحریم‌های آمریکا از حرکت بازمانده‌اند

July 19, 2019 by · Comments Off on دو کشتی باری ایران در برزیل بر اثر تحریم‌های آمریکا از حرکت بازمانده‌اند 

رادیو فرانسه – دو کشتی باری ایرانی ناتوان از ﺗﺄمین سوخت به سبب تحریم‌های آمریکا چندین هفته است که در یکی از بنادر برزیل لنگر انداخته و نمی‌توانند به ایران بازگردند. کمپانی نفتی دولتی “پتروبراس” برزیل به سبب تحریم‌های آمریکا از فروش سوخت به ٢ کشتی باری ایرانی که هفته‌هاست در بندر “پاراناگوا” در جنوب ایالت پارانا لنگر انداخته‌اند خودداری می‌کند. یکی از ﻣﺳﺅولان اداری بندر پاراناگوا به خبرگزاری رویترز گفته است که ٢ کشتی ایرانی به نام‌های “باوند” و “ترمه” که چند ماه پیش با محموله “اوره” به برزیل رسیده اند می‌بایست پس از تحویل آن به این کشور و بارگیری ذرت به ایران بازمی‌گشتند اما به دلیل نداشتن سوخت کافی از ادامه سفر بازمانده‌اند. کمپانی پتروبراس با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که دو کشتی “باوند” و “ترمه” در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارند و فروش سوخت به آنها ممکن است این کمپانی را در معرض خطر جریمه شدن قرار دهد.

Read more

Bottom