Top

Boris Johnson to Be Britain’s Next Prime Minister

July 23, 2019 by · Comments Off on Boris Johnson to Be Britain’s Next Prime Minister 

VOA – Britain’s Conservative Party announced Tuesday that Boris Johnson has won the election to be its new leader and become the country’s next prime minister. Johnson defeated British Foreign Secretary Jeremy Hunt in the voting that ended Monday night by a margin of 66% to 34%. “We are going to unite this amazing country and we are going to take it forward,” Johnson told party members after he was announced as the winner.

Read more

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

July 23, 2019 by · Comments Off on واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران 

صدای آمریکا – معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در زمینه نیاز به پزشک در رشته‌های مختلف وضعیت متفاوتی در مناطق مختلف ایران داریم، در حال حاضر نیز ممکن است در برخی مناطق ایران نیازمند پزشک باشیم و ما هنوز نیازمند تربیت نیروی جدید در بسیاری از رشته‌های علوم پزشکی هستیم اما این نیاز از دو موضوع ناشی می‌‎شود، در برخی از رشته‌ها ما نیازمند آموزش بیشتر پزشک و در برخی از موارد نیز نیازمند اصلاح توزیع پزشک هستیم.

Read more

استقبال حزب “آلترناتیو برای آلمان” از ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس

July 23, 2019 by · Comments Off on استقبال حزب “آلترناتیو برای آلمان” از ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس 

صدای آلمان –  رئیس حزب راستگرا و محافظه‌کار AfD پیشنهاد بریتانیا مبنی بر تشکیل یک ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس را “بسیار معقول” خواند و خواهان مشارکت آلمان در تامین امنیت نفتکش‌ها در تنگه هرمز شد.  الکساندر گاولند، رئیس حزب راستگرای “آلترناتیو برای آلمان” می‌گوید طرح لندن برای تشکیل ناوگان مشترک اروپایی حفاظت از حمل و نقل دریایی در خلیج فارس، “پیشنهادی فوق‌العاده عاقلانه” است.   گاولند که رئیس فراکسیون حزب پوپولیستی “AfD” در مجلس فدرال نیز هست، با اشاره به خطرات ناشی از توقیف نفت‌کش‌ها از سوی ایران گفته است: «حفاظت از مسیرهای زمینی و دریایی دادوستد بین‌المللی با منافع حیاتی ما در پیوند است.» او تشکیل گشت حفاظتی در خلیج فارس را ابزار مفیدی برای بالا بردن ایمنی کشتی‌های تجاری دانسته و کارایی بیشتر این ماموریت را مستلزم مشارکت آمریکا و منطبق با چارچوب‌های ناتو دانسته است.

Read more

رکورد مصرف برق در ایران شکسته شد؛ قطعی برق در راه است

July 23, 2019 by · Comments Off on رکورد مصرف برق در ایران شکسته شد؛ قطعی برق در راه است 

صدای آمریکا – در حالی که پیشتر وزارت نیرو اعلام کرده بود که افزایش مصرف برق در تابستان ممکن است مشکل‌ساز شود، این بار سخنگوی صنعت برق خبر داد که مصرف برق در ایران رکورد زده است. مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق روز سه‌شنبه یکم مرداد گفت که در روز گذشته (دوشنبه) پیک مصرف برق در ایران به عدد ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات رسید تا بر این اساس رکورد جدیدی در مصرف برق کشور به ثبت برسد. چندی پیش وزیر نیرو اعلام کرده بود که علی رغم بارش‌های اخیر هنوز حدود ۴ هزار مگاوات کمبود برای تولید برق وجود دارد و با احتمال افزایش مصرف برق در تابستان ممکن است قطعی برق مشکل ساز شود. همچنین وزارت نیرو اعلام کرده بود که امسال برای مشترکین پرمصرف و آن‌هایی که بیش از الگو مصرف دارند ۱۶ درصد افزایش قیمت روی تعرفه خواهند داشت.
 

Read more

Bottom