Top

خبرنگار سی‌ان‌ان: ایران یک موشک شهاب ۳ را آزمایش کرده است

July 26, 2019 by · Comments Off on خبرنگار سی‌ان‌ان: ایران یک موشک شهاب ۳ را آزمایش کرده است 

بی بی سی – یک خبرنگار سی‌ان‌ان در صفحه توییترش از قول منابعی در دولت آمریکا نوشته ایران روز چهارشنبه ۲ مرداد یک موشک شهاب ۳ میان‌برد را آزمایش کرده است. خبرنگار فاکس نیوز نیز از قول یک منبع آمریکایی این خبر را تایید کرده است. خبرنگار شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان از قول منابعی در دولت آمریکا نوشته که ایران یک موشک میان‌برد را آزمایش کرده است. باربارا استار در اولین ساعات روز جمعه ۴ مرداد (۲۶ ژوئیه) این خبر را در صفحه توییتر خود منتشر کرده است. تار از قول یک مقام آمریکایی نوشته این موشک با نام شهاب سه که چهارشنبه ۲ مرداد پرتاب شده، هزار کیلومتر را طی کرده اما خطری متوجه کشتیرانی یا پایگاه‌های آمریکایی نشده است. این مقام آمریکایی گفته ارزیابی‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد که این آزمایش موشکی تلاشی برای بالا بردن برد و هدف‌گیری این موشک‌هاست. شبکه سی‌ان‌ان هنوز گزارشی در این باره منتشر نکرده است.

Read more

اعتراض سازنده مستند قدیس به صدا و سیما: اثر من نبود

July 26, 2019 by · Comments Off on اعتراض سازنده مستند قدیس به صدا و سیما: اثر من نبود 

صدای آلمان – حسین لامعی کارگردان و سازنده مستند “قدیس” پس از پخش این فیلم از شبکه سه سیما، در صفحه اینستاگرام خود از “قلع و قمع و سلاخی” اثرش شکوه کرد. او نوشت: «مستند پخش‌شده در شبکه سه اثر من نبود.» روز دوم مرداد (۲۴ ژوئیه) هم‌زمان با سالگرد مرگ احمد شاملو (بامداد) شاعر بلندآوازه معاصر، شبکه سوم تلویزیون ایران مستندی به نام “قدیس” ساخته حسین لامعی را پخش کرد. این مستند درباره بزرگان ادبیات ایران مثل نیما یوشیج، فروغ فرخزاد، ابراهیم گلستان و احمد شاملو است. سازنده فیلم اما در متن اعتراضی که در اینستاگرامش منتشر کرده نوشته که این فیلم “سلاخی” شده است. حسین لامعی نوشته است: «امشب، مستند “قدیس” در شرایطی از شبکه ۳ سیما پخش شد که هیچگونه شباهت با مستندی که من ساختم نداشت. “قدیس” بنده، ۷۳ دقیقه بود، اما مستندِ پخش شده، ۵۰ دقیقه است! حدود ۲۳ دقیقه‌اش را سانسور که نه، سلاخی کرده‌اند. قلع و قمع کرده‌اند. نابود کرده‌اند. مگر مستندِ جنسی ساخته بودم که این‌چنین تکه‌پاره گردیده؟!»

Read more

پاناما به استفاده ۵۵ نفتکش ایرانی از پرچم خود پایان داد؛ حلقه فشار اقتصادی بر ایران تنگ‌تر می شود

July 26, 2019 by · Comments Off on پاناما به استفاده ۵۵ نفتکش ایرانی از پرچم خود پایان داد؛ حلقه فشار اقتصادی بر ایران تنگ‌تر می شود 

پاناما ۵۵ نفتکش مرتبط با ایران و سوریه را از فهرست نفتکش هایی که می توانند با پرچم پاناما تردد کنند، حذف کرده و این تصمیم با استقبال آمریکا رو به رو شده است. خبرگزاری رویترز در گزارشی می گوید از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون پاناما، توگو، و سیرالئون در مجموع ۵۹ نفتکش ایرانی را از امتیاز تردد با پرچم پاناما محروم کرده اند. از جمله تبعات این محرومیت این است که این نفتکش ها، در صورتی که پرچم جایگزین پیدا نکنند، بیمه خود را از دست می دهند. کشورهایی که کشتی ها را در فهرست به اصطلاح «پرچم مصلحتی» خود ثبت می کنند، به آنها اجازه می دهند که به طور قانونی تردد کنند؛ اما رویترز می گوید که در ماه های اخیر این کشورها، از جمله پاناما که مهمترین کشور جهان در زمینه عرضه این پرچم‌های مصلحتی به شمار می رود، ده‌ها نفتکش متعلق به ایران را از این امتیاز محروم کرده و به این ترتیب، حلقه فشار اقتصادی را بر ایران محکمتر کرده اند. به نوشته رویترز، اقدام پاناما در حذف نفتکش بزرگ گریس-۱ از فهرست شناورهایی که می توانند با پرچم این کشور تردد کنند، نشان از سخت تر شدن شرایط جهانی برای ایران دارد.

Read more

Bottom