Top

Riskiest Time for Surgery Patients Is Not In Operating Room

July 31, 2019 by · Comments Off on Riskiest Time for Surgery Patients Is Not In Operating Room 

VOA – The deadliest time for many surgery patients isn’t when they’re on the operating table, it’s while they’re recovering in the hospital and after they go home, a new study suggests. For the study, researchers examined outcomes for more than 40,000 patients age 45 and older who underwent non-cardiac surgery at 28 hospitals in 14 countries. Researchers monitored patients for complications and deaths within 30 days of surgery. Overall, five people, or less than 1% of patients, died on the operating table, and another 500 patients, or 70%, died in the hospital. Another 210 deaths, or 29%, didn’t happen until after patients were sent home. Nearly half of all the deaths were associated with three complications: major bleeding, heart damage, and bloodstream infections.

Read more

گشت ارشاد در زیر و روی زمین

July 31, 2019 by · Comments Off on گشت ارشاد در زیر و روی زمین 

زمانه – گشت ارشاد به زیر زمین می‌رود و گسترش ‌می‌یابد. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه خبر داده که حالا نوبت بدحجابان مترو است که «ارشاد» شوند. فرنوش نوبخت گفته: «با این طرح وضعیت حجاب در مترو بهبود می‌یابد.» همچنین با مشارکت پلیس اماکن و دادستانی پایتخت قرار است برخورد با تولید و عرضه مانتوهای جلوباز، شیشه‌ای، حریر و توری در تهران آغاز شود. ابوالقاسم شیرازی گفته: «به دنبال مطالبات عمومی مبنی بر جلوگیری از تولید و عرضه پوشاک نامتعارف و صیانت از عفاف و حجاب، این طرح ویژه از بیش از یک ماه پیش توسط اتحادیه آغاز شد و بازرسان این اتحادیه با همکاری پلیس اماکن و دادستانی، نظارت بر تولید و عرضه پوشاک را در شهر تهران تشدید کردند.» به گفته رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، تولید و عرضه مانتوهای جلوباز (بدون دکمه، بدون غزن و بدون زیپ)، مانتوهای شیشه‌ای، مانتوهای حریر و توری ممنوع است و این اتحادیه با هرگونه تخلف در این بخش، برخورد خواهد کرد.

Read more

بیانیه عفو بین الملل درباره اظهارات مصطفی پورمحمدی؛ عوامل کشتار ۶۷ خود را مصون از مجازات می‌دانند

July 31, 2019 by · Comments Off on بیانیه عفو بین الملل درباره اظهارات مصطفی پورمحمدی؛ عوامل کشتار ۶۷ خود را مصون از مجازات می‌دانند 

ضدای آمزیکا – عفو بین الملل با انتشار بیانیه‌ای اظهارات اخیر مصطفی پورمحمدی درباره کشتار ۶۷ را تاییدی بر بی اعتنایی کامل جمهوری اسلامی ایران به قوانین ‌بین‌المللی حقوق بشر دانست. سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه ۸ مرداد بیانیه‌ای نسبت به اظهارت اخیر مصطفی پورمحمدی مشاور رئیس قوه‌ قضائیه و وزیر سابق دادگستری ایران در دفاع از اعدام‌های گسترده سال ۶۷ منتشر کرد و نوشت این اظهارات بار دیگر به شکل برجسته نشان می‌دهد که مقام‌های ارشد درگیر در آن کشتارها خود را مصون از محاکمه و مجازات می‌بینند. در این بیانیه آمده است که «این اظهارات، به موازات انتصاب ابراهیم رئیسی به سمت ریاست قوه‌ی قضائیه در فروردین ۱۳۹۸، بازماندگان کشتارها، اعضای خانواده‌های اعدام‌شدگان و مدافعان حقوق بشر را بیش از پیش در معرض این خطر قرار می‌دهد که صرفاً به دلیل تلاش برای کشف حقیقت و برقراری عدالت مورد آزار و تعقیب قضایی قرار گیرند.»

Read more

با مصوبۀ دولت ده هزار تومان ده تومان شد

July 31, 2019 by · Comments Off on با مصوبۀ دولت ده هزار تومان ده تومان شد 

رادیو فرانسه – دولت حسن روحانی در نشست امروز خود، چهارشنبه نهم مرداد ماه، لایحۀ پیشنهادی بانک مرکزی را مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان با حذف چهار صفر تصویب کرد. دولت در خصوص تصمیم خود تصریح کرده است که هدف از این اقدام «کاهش هزینه چاپ و نشر اسکناس و سکوک و نیز رفع مشکلاتی از قبیل استفاده از ارقام بزرگ در مبادلات سادۀ روزمره، معضلات شمارش و حمل حجم بالای اسکناس و سکه و خارج شدن مسکوکات از چرخۀ مبادلات اقتصادی کشور» بوده است. عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، ماه ها پیش با تسلیم لایحۀ حذف چهار صفر از پول ملی و تبدیل ریال به تومان گفته بود : “باید هر چه زودتر” تصمیم حذف چهار صفر از پول و تبدیل ریال به تومان به اجرا گذاشته شود. رئیس کل بانک مرکزی سپس تصریح کرده بود که “حذف چهار صفر به این معنا است که به جای ۱٠ هزار تومان گفته شود ۱٠ تومان”.

Read more

Bottom