Top

‘My father believed it was sinful’ to delay marriage

August 3, 2019 by · Comments Off on ‘My father believed it was sinful’ to delay marriage 

Read more

دو درصد تولدها در استان همدان مربوط به مادران زیر ۱۵ سال است

August 3, 2019 by · Comments Off on دو درصد تولدها در استان همدان مربوط به مادران زیر ۱۵ سال است 

صدای آلمان – مدیرکل ثبت احوال استان همدان گفته است سال گذشته ۴۴ زن زیر ۱۵ سال در این استان صاحب فرزند شده‌اند. اسد حسن‌زاده در نشست اعضای شورای راهبردی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان همدان اعلام کرده که دو درصد ولادت‌های استان همدان مربوط به مادران زیر ۱۵ سال است. بر اساس این خبر، ۹۰ درصد مادرانی که سال ۹۷ صاحب فرزند شدند، بین گروه سنی ۲۰ تا ۴۴ سال قرار دارند و بیشترین میزان موالید متعلق به گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال با ۲۸.۸ درصد است.

Read more

ادامه پرواز قیمت مرغ در ایران| قیمت هر کیلو گوشت مرغ به بیش از ۱۷هزارتومان رسید

August 3, 2019 by · Comments Off on ادامه پرواز قیمت مرغ در ایران| قیمت هر کیلو گوشت مرغ به بیش از ۱۷هزارتومان رسید 

صدای آمریکا – در ادامه گرانی‌های قیمت گوشت و مرغ در ایران، گزارش‌ها حاکی از روند افزایشی قیمت گوشت مرغ علی‌رغم اعلام نرخ مصوب در بازار است و هیچ مسئولی نیز پاسخگو نیست. خبرگزاری ایسنا روز شنبه ۱۲ مردادماه در گزارشی نوشت که قیمت گوشت مرغ از هفته گذشته تا کنون کیلویی بیش از ۱۷ هزار تومان افزایش یافته است. اخیرا ستاد تنظیم بازار سقف قیمت مصرف کننده مرغ را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کرده بود. همچنین اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی اعلام کرد‌ه‌اند که مرغداران قیمت مرغ زنده را تا کیلویی ۱۱ هزار تومان افزایش داده‌اند.

Read more

گرمایش زمین؛ گرم‌ترین ژوئیه تاریخ رکورد زد

August 3, 2019 by · Comments Off on گرمایش زمین؛ گرم‌ترین ژوئیه تاریخ رکورد زد 

بی بی سی – یک ارزیابی مقدماتی نشان می‌دهد درجه حرارت دنیا در ماه ژوئیه (دهم تیر تا نهم مرداد) امسال، از سالهای گذشته بیشتر بوده و رکورد تازه‌ای بجا گذاشته است. در آمار ۲۹ روز ابتدایی ماه ژوئیه در بیشتر کشورها، دمای هوا در اثر “موج گرما” همطراز یا کمی بیشتر از رکورد دمای ثبت شده در ژوئیه سال ۲۰۱۶ بوده است. این ارزیابی را محققان تغییرات آب و هوا در مرکز کوپرنیک اروپا انجام داده‌اند. البته تحقیق در مورد این رکورد جدید هنوز نهایی نشده است. محققان می‌گویند که این نتایج، نشانه‌ دیگری است از گرم شدن بی‌سابقه کره زمین و دمای هوا در ماه ژوئیه به احتمال زیاد می‌تواند بالاترین رکورد در مراکز ثبت داده در چهل سال گذشته باشد. یافته‌های مرکز کوپرنیک قرار است با مطالعات ماهواره‌ای و اطلاعات محلی تکمیل شود.

Read more

Bottom