Top

US Silent on Ousting of Iran’s Sanctioned FM Zarif From Social Media

August 8, 2019 by · Comments Off on US Silent on Ousting of Iran’s Sanctioned FM Zarif From Social Media 

WASHINGTON — A week after the U.S. sanctioned Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif, raising the prospect of him losing access to U.S. social media platforms, U.S. officials and tech companies are mum on the issue. The Trump administration sanctioned Zarif on July 31 for having “acted or purported to act” on behalf of Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei, whom it sanctioned a month earlier as part of its “maximum pressure campaign” against Tehran. A Treasury Department statement announcing the move said Zarif was being sanctioned under President Donald Trump’s June 24 executive order blocking “all property and interests” of Khamenei under U.S. jurisdiction, as well as those of anyone who has “acted or purposed to act” for him. Section 4 of the order imposes a “prohibition” on providing “funds, goods or services … to or for the benefit of any person” whose property and interests are blocked pursuant to the order. The Treasury statement said the department’s Office of Foreign Assets Control (OFAC) also had added Zarif to its list of Specially Designated Nationals and Blocked Persons, known as an SDN list. 

Read more

تاوان برنداشتن کلاه هنگام پخش سرود ملی؛ مردی سر پسر ۱۳ ساله را شکست

August 8, 2019 by · Comments Off on تاوان برنداشتن کلاه هنگام پخش سرود ملی؛ مردی سر پسر ۱۳ ساله را شکست 

صدای آمریکا – یک مرد آمریکایی به یک پسر نوجوان ۱۳ ساله که هنگام پخش سرود ملی آمریکا کلاه خود را به نشانه ادای احترام از سر برنداشت، حمله کرد و سر او را شکست. به گزارش هافینگتون پست، این سانحه روز شنبه گذشته در ورودی محل نمایش سوارکاری گاوچران‌ها در شهرستان مینرال در ایالت مونتانا رخ داد. به گفته شاهدین حاضر در صحنه، چند لحظه پس از آغاز پخش سرود ملی، کِرت جیمز براک‌وِی ۳۹ ساله گردن پسر نوجوان را گرفت و او را محکم به زمین کوبید. خانم تیلور هِنیک، یکی از شاهدان این حمله، به روزنامه محلی «میسولیَن» گفت که برای سرود ملی سکوت کرده بود که ناگهان یک صدای «تق» شنید. وی به مینسولین گفت: «یک پسر کوچک روی زمین دراز کشیده بود. از گوش‌هایش خون می آمد، دچار تشنج شده بود، و گیج بود.»

Read more

“کشتی‌رانی در خلیج فارس با اطلاع آمریکا و بریتانیا باشد”

August 8, 2019 by · Comments Off on “کشتی‌رانی در خلیج فارس با اطلاع آمریکا و بریتانیا باشد” 

صدای آلمان – دریانوردی آمریکا از کشتی‌های تجارتی خواسته است که مسیر خود در خلیج فارس را به نیروهای دریایی آمریکا و بریتانیا اطلاع دهند. این نخستین همکاری واقعی میان دو قدرت بزرگ در خلیج فارس است. بنگاه دریانوردی آمریکا از تمام کشتی‌های تجارتی این کشور که قصد سفر به خلیج فارس را دارند خواسته است که پیش از مسافرت برنامه و مسیر خود را به نیروهای دریایی آمریکا و بریتانیا اطلاع دهند تا از آنها محافظت شود. بنگاه دریانوردی آمریکا روز چهارشنبه (هفتم اوت) در بیانیه‌ای نسبت به افزایش خطرات کشتی‌رانی در خلیج فارس هشدار داده و از کشتی‌های تجارتی خواسته است که مسیر حرکت خود در این منطقه را به ناوگان پنجم آمریکا و ستاد فرماندهی عملیات دریایی بریتانیا اطلاع دهند تا از آنها حفاظت شود. پیش از این آمریکا در مورد تهدید کشتی‌های تجاری از سوی ایران و همچنین تلاش این کشور در جهت اختلال در سامانه موقعیت‌یاب جهانی (جی‌پی‌اس) هشدار داده بود.

Read more

مقام وزارت کشور: سهم زنان از مدیریت کشور فقط چهار درصد است

August 8, 2019 by · Comments Off on مقام وزارت کشور: سهم زنان از مدیریت کشور فقط چهار درصد است 

زمانه – مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده اعلام کرد ۶۲ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها زنان هستند ولی فقط ۴ درصد از پست‌های مدیریتی را اشغال کرده‌اند. فریبا نظری‌ پورکیایی در سخنانی که در نشست مشترک نمایندگان و مسئولان امور زنان و خانواده دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، دانشگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه زنان و خانواده ایراد کرد گفت ۶۲ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها زنان هستند ولی فقط چهار درصد از پست‌های مدیریتی را اشغال کرده‌اند. این مقام مسئول در ادامه سخنانش خواهان رفع تبعیض از زنان در حوزه‌های مدیریتی شد: «پارادوکس تعداد فارغ‌التحصیلان زن و زنانی که در پست‌های مدیریتی قرار می‌گیرند باید رفع شود و ضروری است که بین ورودی و خروجی در گروه‌های مختلف جامعه توازن برقرار شود.» ایران از کمترین نرخ مشارکت اقتصادی زنان در کل خاورمیانه برخوردار است. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ اشتغال در بهار سال جاری نشان می‌دهد، به ازای هر چهار مرد تنها یک زن در اقتصاد کشور مشارکت دارد. نرخ بیکاری زنان هم نزدیک به دو برابر این شاخص در گروه مردان است. نرخ بیکاری زنان گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال هم در سه ماه نخست سال جاری ۳۵,۳ درصد گزارش شد که حدود دو برابر نرخ بیکاری کل زنان است. این شاخص برای مردان این گروه سنی ۲۰,۵ درصد گزارش شد.

Read more

Bottom