Top

Government Lawyer: US Asks Gibraltar to Hold Iranian Tanker in Detention

August 15, 2019 by · Comments Off on Government Lawyer: US Asks Gibraltar to Hold Iranian Tanker in Detention 

VOA – The British overseas territory’s Supreme Court was set to release the Grace 1, which is suspected of smuggling oil to Syria, when the US Justice department applied for the vessel to be seized. The move was announced by attorney Joseph Triay and delayed the court decision on the vessel’s fate. Triay did not detail the basis for the US request other than as “mutual legal assistance.” “The US Department of Justice has applied to seize the Grace 1 on a number of allegations which are now being considered,” a government spokesman said. Chief Justice Anthony Dudley made clear that were it not for the US move, “the ship would have sailed”. The Gibraltar Supreme Court decision on the fate of the ship was adjourned until after four pm (14:00 GMT).

Read more

بازارهای سهام در آمریکا و اروپا با نگرانی از «رکود» به شدت افت کرد

August 15, 2019 by · Comments Off on بازارهای سهام در آمریکا و اروپا با نگرانی از «رکود» به شدت افت کرد 

بخش انگلیسی صدای آمریکا – در شرایطی که شاخص های اصلی اقتصادی از احتمال آشکار یک رکود جهانی در سال آینده حکایت دارد، روز چهارشنبه بازارهای سهام در ایالات متحده و اروپا با یک افت ناگهانی رو به رو شد. شاخص اصلی سهام نیویورک در مبادلات نیمروز بیش از ۲ درصد افت کرد و بازار سهام در اروپا هم شرایط مشابهی را نشان داد. متوسط «داو جونز» متشکل از ۳۰ سهام عمده آمریکا بیش از ۶۰۰ واحد از دست داد و به این ترتیب صعود روز سه‌شنبه‌ این شاخص خنثی شد. دیروز دولت ایالات متحده اعلام کرد که اعمال تعرفه های تازه ۱۰ درصدی بر واردات چین را به تاخیر می اندازد. تحلیلگران به داده های اقتصادی ضعیف آلمان و چین و نشانه های هشدارآمیز کند شدن احتمالی آهنگ رشد اقتصادی جهان اشاره می کنند. مهم تر از آن منحنی بازدهی نرخ بهره برای اوراق قرضه ۲ و ۱۰ ساله وزارت خزانه داری ایالات متحده است. به طور معمول، نرخ بهره در اوراق قرضه دولتی بلند مدت بیشتر از نمونه های کوتاه مدت است. اما زمانی که پدیده نرخ بهره معکوس شود – یعنی شبیه آن چه که چهارشنبه اتفاق افتاد – ممکن است این نشانه ای از نگرانی سرمایه گذاران نسبت به وضعیت کنونی اقتصاد آمریکا، به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، و تمایل به نرخ بازگشت بالاتر برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت باشد. البته همیشه نزول نرخ بهره به رکود منجر نشده است و نمونه آن سال ۱۹۶۶ است.

Read more

سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن در سوریه تلفات سنگینی را در برابر داعش متحمل شده و مواضع خود را ترک کرده‌ان

August 15, 2019 by · Comments Off on سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن در سوریه تلفات سنگینی را در برابر داعش متحمل شده و مواضع خود را ترک کرده‌ان 

راریئ فرانسه – گروه دولت اسلامی (داعش) حملات گسترده و شدیدی را در استان دیرالزور در شرق سوریه علیۀ نیروهای دولتی وفادار به رژیم بشار اسد، سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آنان آغاز کرده است. بگفتۀ یک منبع نظامی سوریه، در این نبردها شمار بسیاری از هر دو طرف کشته و زخمی شده‌اند و سپاه پاسداران در برابر شدت عملیات، مواضع خود را تخلیه کرده است. گروه دولت اسلامی (داعش) که در هفته‌های اخیر حملات پراکنده‌ای را در استان دیرالزور در شرق سوریه سازمان داده بود، در روزهای اخیر عملیات خود علیۀ نیروهای دولتی سوریه، سپاه پاسدارانِ جمهوری اسلامی ایران و شبه نظامیان تحت حمایت تهران را شدت بخشیده و تلفات سنگینی بر آنان وارد کرده است. بگزارش «دیده بان حقوق بشر سوریه» در نبردهای چند هفتۀ اخیر در برابر نیروهای داعش، سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن حداقل یکصد تن کشته و زخمی بر جای گذاشته و به سبب شدت حملات، مواضع گوناگون خود در اطراف شهر «بوکمال» در نزدیکی مرز عراق را تخلیه و ترک کرده‌اند.

Read more

دادگاه جبل‌الطارق توقیف نفتکش ایرانی گریس ۱ را لغو کرد

August 15, 2019 by · Comments Off on دادگاه جبل‌الطارق توقیف نفتکش ایرانی گریس ۱ را لغو کرد 

رادیو فرانسه – دادگاه جبل‌الطارق روز پنج‌شنبه ۱۵ اوت/ ۲۴ مرداد توقیف نفتکش توقیف شده ایرانی به نام گریس۱ را لغو کرد و به این کشتی اجازه حرکت داد. نفتکش گریس ۱ از ابتدای ژوئیه گذشته توسط نیروی دریایی بریتانیا در آب‌های جبل‌الطارق توقیف شده بود. قاضی “آنتونی دودلی” رئیس این دادگاه اعلام کرد که این “کشتی دیگر در بازداشت نیست.” تصمیم دادگاه جبل‌الطارق برای آزادی نفتکش ایرانی در حالی است که امروز اعلام شد ایالات متحده آمریکا از این دادگاه خواسته تا توقیف این کشتی را تمدید کند. در عین حال وزارت کشور جبل‌الطارق به نقل از “آنتونی دودلی” اعلام کرده که وی هیچ درخواستی از سوی وزارت دادگستری آمریکا دریافت نکرده است. خبرگزاری فرانسه همچنین نوشته که تصمیم این دادگاه مانع از این نمی‌شود که آمریکا در روزهای آینده و پیش از اینکه آب‌های جبل‌الطارق را ترک کند، درخواست توقیف آن را مطرح کند. از سوی دیگر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به آزادی این نفتکش گفت که “دزدی دریایی” آمریکا با شکست مواجه شد.

Read more

Bottom