Top

کودک همسری؛ یک ویدیو و واکنشهای بسیار، عقد باطل شد

September 3, 2019 by · Comments Off on کودک همسری؛ یک ویدیو و واکنشهای بسیار، عقد باطل شد 

بی بی سی – انتشار ویدیویی از مراسم جشن عقد موقت یک دختربچه و مردی جوان در “لیکک “شهرستان “بهمئی” در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران موضوع ازدواج کودکان را بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی به صدر بحث‌ها برد. در ویدیویی که نخستین بار جواد حیدریان، خبرنگار، در توییتر منتشر کرد دیده می‌شود که دختربچه‌ای در لباس عروس محلی در کنار مرد جوانی نشسته و عاقد در حضور اطرافیان، خطبه عقد موقت را با ذکر مهریه به میزان ۳۱۴ سکه می‌خواند. این ویدیو که بسیاری آن را “تکان‌دهنده” توصیف کرده‌اند در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان بسیار دست به دست شد و صدای اعتراض بسیاری را برانگیخت. موضوعی که موجب شد مقامات ایران سریعتر از معمول به این موضوع واکنش نشان دهند. معصومه ابتکار، معاون دولت ایران در امور شهروندی، چند ساعت پس از داغ شدن این ویدیو در توییتر از منتشر کننده ویدیو خواست تا جزئیات بیشتری از محل و زمان این اتفاق برای پیگیری در اختیار او قرار دهد. با فشار افکار عمومی و پیگیری‌های فعالان محلی در کهگیلویه و بویراحمد، واکنش مقامات محلی محدود به واکنش مبهم فرماندار بهمئی نماند که گفته بود “به دلایلی ترجیح می‌دهم در این خصوص صبحت نکنم البته بی‌تفاوت نخواهیم بود”

Read more

رادیو ملی آمریکا: ترامپ ماهواره جاسوسی آمریکا را لو داد

September 3, 2019 by · Comments Off on رادیو ملی آمریکا: ترامپ ماهواره جاسوسی آمریکا را لو داد 

زمانه -با انتشار تصویر ماهواره‌ای از انفجار در «پایگاه فضایی خمینی» در جنوب سمنان توسط دونالد ترامپ، ردیاب‌های ماهواره‌ای آماتور می‌گویند به احتمال قوی ماهواره‌ای پیشرفته‌ای به نام «یو‌اس‌ای ۲۲۴» این تصویر را گرفته شده است. ایران در حال آماده‌سازی برای پرتاب موشک موسوم به سفیر با یک ماهواره کوچک بود، اما کارشناسان معتقدند که این موشک به‌هنگام پرتاب در «پایگاه فضایی خمینی» در جنوب سمنان منفجر شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جمعه ۸ شهریور / ۳۰ اوت با انتشار تصویری با وضوح بالا و توضیحاتی بر روی آن در توئیتر از سکوی پرتاب موشک سفیر ایران، گفته بود آمریکا در این حادثه دخالتی نداشته است. ترامپ درباره کیفیت بالای تصویری که منتشر کرد گفت: «ما یک عکس داشتیم من هم منتشرش کردم؛ کاملاً حق چنین کاری را داشتم.» او درباره چگونگی تهیه این تصویر نیز گفت: «خودتان این را باید پیدا کنید.» برخی از رسانه‌های آمریکایی به‌نقل از مقام‌های امنیتی سابق این تصویر را از جمله اسناد محرمانه دانسته بودند.

Read more

ایران: احتمال نقش سرویس امنیتی هلند در خرابکاری تاسیسات نطنز را بررسی می‌کنیم

September 3, 2019 by · Comments Off on ایران: احتمال نقش سرویس امنیتی هلند در خرابکاری تاسیسات نطنز را بررسی می‌کنیم 

بی بی سی – عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اطلاعات تازه‌ای که پیرامون چگونگی راهیابی بدافزار استاکس‌نت به تاسیسات اتمی ایران منتشر شده گفته این گزارش‌ها را با دقت در دست بررسی دارد. وبسایت خبری “یاهو‌نیوز” روز گذشته در گزارشی مفصل از جزییات تازه‌ای درباره چگونگی نصب و حملات با ویروس استاکس‌نت در تاسیسات اتمی نطنز خبر داده بود. به گزارش خبرگزاری ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز، سه‌شنبه ۳ سپتامبر، گفته: “این خبر با دقت از سوی وزارت امور خارجه و سفارت کشورمان در هلند در دست بررسی قرار دارد.” عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اطلاعات تازه‌ای که پیرامون چگونگی راهیابی بدافزار استاکس‌نت به تاسیسات اتمی ایران منتشر شده گفته این گزارش‌ها را با دقت در دست بررسی دارد.

Read more

نامۀ حجاریان به نوبخت

September 3, 2019 by · Comments Off on نامۀ حجاریان به نوبخت 

حجاریان

Read more

Bottom