Top

زنی که قبلا به دلیل بدحجابی دستگیر شده بود، در مقابل دادسرا خودسوزی کرد

September 4, 2019 by · Comments Off on زنی که قبلا به دلیل بدحجابی دستگیر شده بود، در مقابل دادسرا خودسوزی کرد 

زمانه – بر اساس گزارش‌هایی که در سایت‌های داخل ایران منتشر شده، عصر دوشنبه ۱۱ شهریور، زنی که پیش‌تر به دلیل بدحجابی دستگیر شده بود، در مقابل یکی از مجتمع‌های قضایی تهران خودسوزی کرده است. روزنامه ایران گزارش کرده این زن پس از خروج از دادگاه، در حالی که فریاد می‌کشید، با ریختن بنزین خودش را آتش زده است. یک مقام قضایی به روزنامه ایران گفته این زن جوان اسفند سال گذشته به‌خاطر بدحجابی و درگیری با مأموران پلیس امنیت دستگیر شد و پرونده او به دادسرای ارشاد تهران تحویل شد. پرونده‌ قضایی این زن با عنوان «جریحه دار کردن عفت عمومی و توهین به مأموران انتظامی» تشکیل شده و او با صدور قرار تأمین از سوی قاضی پرونده آزاد شده بود. روز دوشنبه این زن برای نخستین جلسه رسیدگی به دادگاه مراجعه کرد اما با توجه به اینکه در زمان مراجعه او، رئیس دادگاه در مرخصی بود، زمان دیگری برای رسیدگی به پرونده او تعیین شد، اما او در اعتراض به این موضوع پس از خروج از دادگاه با بنزینی که از قبل تهیه کرده بود، خودش را آتش زد.

Read more

US Imposes Sanctions on Iran Space Agencies

September 4, 2019 by · Comments Off on US Imposes Sanctions on Iran Space Agencies 

VOA – The United States has imposed its first-ever sanctions against Iran’s space agency, accusing it of disguising a missile program. “The United States will not allow Iran to use its space launch program as cover to advance its ballistic missile program,” Secretary of State Mike Pompeo said Tuesday. The new sanctions affect the Iran Space Agency, the Iran Space Research Center, and the Aeronautics Research Institute. Any assets these entities have in the United States are blocked, and U.S. citizens are barred from doing business with the. The U.S. says Iranian space launch vehicle technology is “virtually identical and interchangeable with those used in ballistic missiles,” including ways of controlling a missile during its flight.

Read more

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان و کارگران، به تحمل بیش از ۱۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

September 4, 2019 by · Comments Off on عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان و کارگران، به تحمل بیش از ۱۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد 

صدای آمریکا – عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان و کارگران که در تجمعات روز جهانی کارگر در تهران بازداشت شده بود، از سوی دادگاه انقلاب به تحمل یازده سال و شش ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه، عاطفه رنگریز را بابت اتهاماتی همچون «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «اخلال در نظم عمومی» به تحمل ۱۱ سال و شش ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است. بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، جلسه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی در تاریخ ۱۴ مرداد ماه در دادگاه انقلاب تهران برگزار و حکم صادره روز شنبه ۹ شهریور به وکیل عاطفه رنگریز ابلاغ شده است. عاطفه رنگریز، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و پس از مدتی به زندان قرچک ورامین منتقل شده است. این فعال کارگری پیش از این با نوشتن نامه‌ای از زندان قرچک ورامین به وضعیت زندگی و شرایط موجود در این زندان پرداخت و بند‌های زندان قرچک ورامین را به قطار و اتاق‌های هر بند را به کابین قطار تشبیه کرد و نوشت که «قرچک نام مستعار جهنم است.»

Read more

فاکس نیوز: ایران مشغول ساخت پایگاه محرمانه نظامی در سوریه است

September 4, 2019 by · Comments Off on فاکس نیوز: ایران مشغول ساخت پایگاه محرمانه نظامی در سوریه است 

صدای آمریکا – شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در گزارشی اختصاصی به نقل از منابع اطلاعاتی غربی خبر داد که ایران مشغول ساخت پایگاهی نظامی در سوریه است و قصد دارد چند هزار نیروی نظامی را در آن مستقر کند. این گزارش که روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور ماه منتشر شده می‌گوید که نام این مجتمع نظامی «امام علی» است و به دست نیروهای سپاه قدس در حال ساخت است. فاکس‌ نیوز با استفاده از ماهواره غیرنظامی، تصاویری که در این گزارش به آن اشاره شده را منتشر کرده است. این پایگاه در نزدیکی گذرگاه مرزی البوکمال – القائم بین سوریه و عراق واقع شده است. کارشناسان بررسی تصاویر ماهواره‌ای به فاکس نیوز گفتند این پایگاه ظرف چند ماه آینده ممکن است تکمیل شود. ارتش اسرائیل به تازگی جزئیاتی را از تدارکات نیروی قدس سپاه پاسداران برای حمله با پهپادهای مسلح به آن کشور و حمله اسرائیل به تدارکات نیروی زیر نظر قاسم سلیمانی در سوریه ارائه داد.

Read more

Bottom