Top

Iranian Authorities Break up Mixed-gender Party, Arrest 22

September 5, 2019 by · Comments Off on Iranian Authorities Break up Mixed-gender Party, Arrest 22 

VOA – TEHRAN, IRAN – Iran’s official IRNA news agency is reporting that police have detained 22 men and women at a mixed-gender party in Tehran province. Such parties are illegal under Iranian law. Thursday’s report quotes Damavand prosecutor Hassan Ebrahimi as saying that 13 men and 9 women were arrested and “some alcoholic beverages were confiscated from them.” The report said the party was held in a villa near the city of Damavand and that police took possession of all the participants’ cars.

Read more

اتحادیه اروپا خواستار بازگشت ایران به برجام شد

September 5, 2019 by · Comments Off on اتحادیه اروپا خواستار بازگشت ایران به برجام شد 

صدای آلمان – پس از اعلام قصد ایران به کاهش بخشی دیگر از تعهدات هسته‌ای، اتحادیه اروپا خواستار بازگشت ایران به برجام و پایبندی به این توافق شد. سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید “گسترش تحقیق و توسعه” با توافق هسته‌ای ناسازگار است. یکی از سخنگویان فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) از ایران خواست از برداشتن گام جدید در کاهش تعهدات هسته‌ای خود منصرف شده و به توافق برجام بازگردد. سخنگوی موگرینی گفت، این گام ایران با توافق برجام “سازگار” نیست و از تهران خواست از این اقدام منصرف شده و از دست زدن به اقدام‌های بعدی و تضعیف‌کننده توافق هسته‌ای خودداری کند. اتحادیه اروپا به توافق هسته‌ای با ایران متعهد و به حفظ آن علاقمند است، اما نتوانسته ایالات متحده را به تغییر سیاست در راستای حفظ برجام جلب کند. دولت دونالد ترامپ در ماه مه ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد.

Read more

گیاهخواری باعث کاهش بیماری قلبی و افزایش خطر سکته مغزی می‌شود

September 5, 2019 by · Comments Off on گیاهخواری باعث کاهش بیماری قلبی و افزایش خطر سکته مغزی می‌شود 

بی بی سی – تحقیقات نشان می‌دهد که افراد گیاهخوار و گیاهخوار مطلق کمتر از دیگران به بیماری قلبی مبتلا می‌شوند اما بیشتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند. تحقیقاتی که نتایج آن در ژورنال پزشکی بریتانیا منتشر شده حاکی از آن است که در مقایسه با افراد معمولی، میزان ابتلای گیاهخواران به بیماری قلبی ده نفر در هر هزار نفر کمتر از افراد عادی است و آمار سکته مغزی در میان آنان سه نفر بیشتر است. در این تحقیقات، وضعیت پزشکی بیش از چهل و هشت هزار نفر بررسی شد. البته تهیه‌کنندگان گزارش تاکید دارند که ممکن است عوامل دیگری مانند شرایط محیطی و نحوه زندگی فرد در این مورد موثر باشد و متخصصان تغذیه گقته‌اند که بهترین نوع تغذیه، استفاده از یک برنامه غذایی متنوع و شامل اقلام گوناگون است.

Read more

چرا ما از درک واقعیت ها عاجزیم؟

September 5, 2019 by · Comments Off on چرا ما از درک واقعیت ها عاجزیم؟ 

کوروش کلهر – چهارم سپتامبر ۲۰۱۹

Read more

Bottom