Top

زن بریتانیایی-استرالیایی دستگیر شده در ایران یک دانشگاهی متخصص خاورمیانه است

September 14, 2019 by · Comments Off on زن بریتانیایی-استرالیایی دستگیر شده در ایران یک دانشگاهی متخصص خاورمیانه است 

زمانه

Read more

نظم دمکراتیک و حقوق اقلیت‌ها، نگاهی به کتاب «پیش از تردید» نوشته فهیمه فرسایی

September 14, 2019 by · Comments Off on نظم دمکراتیک و حقوق اقلیت‌ها، نگاهی به کتاب «پیش از تردید» نوشته فهیمه فرسایی 

ایندیپندنت فارسی – پانته آ بهرامی – فهیمه فرسایی نویسنده‌ای که تصادفا درایران متولد شده واتفاقی به آلمان رفته و به قول خودش درگیر درک رویدادهایی بوده و هست که بین این دو تصادف رخ داده است. فرسایی که گاهی موضوع برخی از این درگیری‌ها را درقالب رمان به فارسی و آلمانی برای خوانندگانی که تصادفا با نامش آشنا می‌شوند، به نگارش در آورده، این روزها بطورغیر تصادفی دراستانبول بسر می‌برد.  این نویسنده نام آشنای آلمان موفق به دریافت بورس ادبی اداره فرهنگ شهر کلن شده تا با اقامت سه ماهه در استانبول با محیط ادبی این شهرآشنا شود. این عضو کانون نویسندگان آلمان و انجمن قلم بین‌المللی که تا مدتی پس از انقلاب ۵۷ در ایران می‌زیست جزو نادر نویسندگانی است که توانسته پس از جدایی از کشور مبدا این چنین با انتشار شش رمان و داستان کوتاه مهر خود را بر صحنه ادبی کشور میزبان بزند. در زمانه جهانی شدن او توانسته درهم آمیختگی فرهنگی و هنری را با خلاقیت ادبی گره بزند. او چندی پیش موفق به دریافت جایزه ده هزار یورویی «بنیاد هنر» این کشور در سال ۲۰۱۹ بخاطر رمان «دختری با دو چهره» گشت.

Read more

اموال ایران در کانادا فروخته و به قربانیان تروریسم داده شد

September 14, 2019 by · Comments Off on اموال ایران در کانادا فروخته و به قربانیان تروریسم داده شد 

صدای آلمان – میلیون‌ها دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا با حکم دادگاه فروخته و پول آن به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی حماس و حزب‌الله داده شد. تنها یک ساختمان در اوتاوا به قیمت ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد. بیش از ۲۸ میلیون دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا فروخته و پولش به بازماندگان حملات تروریستی داده شد.  این حملات از سوی گروه‌هایی انجام شده بودند که مورد حمایت ایران هستند. بر اساس سندی که ماه گذشته در دادگاه عالی اونتاریو ثبت و بایگانی شده، بخشی از این پول‌ها که از فروش ساختمان‌های متعلق به جمهوری اسلامی به دست آمده، به قربانیان داده شده است. دریافت‌کنندگان قربانیان حملات حماس و حزب‌الله هستند. این دو گروه مسلح از سوی ایران حمایت می‌شوند. پرداخت این پول به قربانیان با مجوز دادگاه انجام شده است.

Read more

دادگاه متهمان اخلال در پتروشیمی؛ وثیقه۳۰ میلیاردی یکی از متهمان به نفع دولت ضبط می‌شود

September 14, 2019 by · Comments Off on دادگاه متهمان اخلال در پتروشیمی؛ وثیقه۳۰ میلیاردی یکی از متهمان به نفع دولت ضبط می‌شود 

بی بی سی فارسی – اسدالله مسعودی مقام، قاضی رسیدگی به پرونده “اخلال‌گران عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد” خبر داده است که وثیقه یکی از متهمان که از حضور در دادگاه خودداری کرده به نفع دولت ایران ضبط شده است. آقای مسعودی مقام گفته: “به وکیل متهم فرزاد محبوبی آذریان تذکر می‌دهم که بیست و سوم مرداد (ماه گذشته) احضاریه را ابلاغ کرده‌ایم، ولی به احضاریه توجه نکرده و در دادگاه حضور نیافته است. متهم به قید وثیقه آزاد بوده و پایان وقت امروز وثیقه او ضبط می‌شود”. در این پرونده کارکنان و کارشناسان وزارت صنعت، معدن، تجارت متهم هستند. دادگاه رسیدگی به جرائم “اخلالگران و مفسدان اقتصادی” در حدود یک سال است که در ایران آغاز شده است و شماری از متهمان را در پرونده های مختلف محاکمه و محکوم به زندان و شلاق کرده است.

Read more

Bottom