Top

Trump Defends Supreme Court Justice Over Fresh Misconduct Claim

September 16, 2019 by · Comments Off on Trump Defends Supreme Court Justice Over Fresh Misconduct Claim 

Read more

دور جدید مذاکرات اردوغان، روحانی و پوتین درباره بحران سوریه

September 16, 2019 by · Comments Off on دور جدید مذاکرات اردوغان، روحانی و پوتین درباره بحران سوریه 

صدای آلمان – رئیس‌جمهور ترکیه همتایان خود از ایران و روسیه را به آنکارا دعوت کرده تا در مورد بحران سوریه به بحث بنشینند. حسن روحانی پیش از سفر خود به ترکیه از “ادامه جنگ با تروریست‌ها در ادلب” حمایت کرد و آن را “ضرورت” خواند.رؤسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران در دیدار خود در آنکارا در مورد اوضاع فاجعه‌بار سوریه در منطقه ادلب به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند. به گفته ترکیه، موضوع دیگری که مد نظر رجب طیب اردوغان، ولادیمیر پوتین و حسن روحانی است بازگشت داوطلبانه پناهجویان سوری به کشورشان است. در منطقه ادلب سوریه که تحت کنترل شورشیان است حدود سه میلیون نفر زندگی می‌کنند. دولت سوریه به ریاست بشار اسد تهدید کرده که به این منطقه باز هم حمله خواهد کرد.

Read more

اتهام شبنم نعمت‌زاده در دادگاه: احتکار ۱۸۵ میلیارد تومانی دارو

September 16, 2019 by · Comments Off on اتهام شبنم نعمت‌زاده در دادگاه: احتکار ۱۸۵ میلیارد تومانی دارو 

زمانه – در نخستین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده، نماینده دادستان او و شریک‌اش را از عوامل کمبود دارو در کشور دانست و گفت ۲۲ حساب شخصی از دختر وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت شناسایی شده است. اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم، امروز دوشنبه ۲۵ شهریور در شعبه چهارم ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به‌شکل علنی برگزار شد. مردادماه سال گذشته مأموران پلیس در ایران یک انبار داروی احتکارشده به ارزش پنج میلیارد تومان را کشف کردند که متعلق به شبنم نعمت‌زاده بود. همچنین گفته می‌شد که او بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان به سه شرکت دارویی بدهکار است. محمدرضا نعمت‌زاده که خودش نیز به فساد مالی متهم است، واردات دارو و بدهی دخترش به شرکت‌های دارویی را تأیید کرده اما مدعی شده که این بدهی به دلیل فرار شریک او بر دخترش تحمیل شده است. او در این‌باره گفته بود: «دخترم در گذشته بر اساس مجوزهایی واردات دارو انجام می‌داد اما در چند سال گذشته با همکاری فردی یک شرکت پخش راه‌اندازی کرد که در طول یک سال اخیر فروش آن‌ها متوقف شده و مشغول پرداخت بدهی این شرکت است.»

Read more

کارگران معترض هپکو راه‌آهن شمال به جنوب را مسدود کردند

September 16, 2019 by · Comments Off on کارگران معترض هپکو راه‌آهن شمال به جنوب را مسدود کردند 

صدای آمریکا – در ادامه اعتراضات کارگری در ایران، کارگران هپکو اراک روز دوشنبه ۲۵ شهریور مسیر ریل راه‌آهن شمال- جنوب را مسدود کردند. کارگران هپکو اراک در ادامه اعتراض به مطالبات عقب افتاده و حقوق معوقه خود روز دوشنبه زیر پل شهید بختیاری بر روی محدوده ریل راه آهن شمال به جنوب تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. خبرگزاری ایرنا به نقل از یکی از کارگران معترض نوشت که «در ماه‌های گذشته صحبت هایی در خصوص تعیین تکلیف معوقات کارگران و سرنوشت سهامداری عمده هپکو مطرح شده که کارگران خواستار پیگیری آن هستند.» اجرایی شدن قرارداد سال‌ گذشته وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهسازی از دیگر خواسته‌های کارگران هپکو است.

Read more

Bottom