Top

نامه چهار زندانی زن از اوین: شدت بی‌سابقه برخورد نیروهای امنیتی با کارگران و حامیانشان

September 22, 2019 by · Comments Off on نامه چهار زندانی زن از اوین: شدت بی‌سابقه برخورد نیروهای امنیتی با کارگران و حامیانشان 

زمانه – چهار زندانی سیاسی بند زنان اوین در نامه‌ای از برخوردهای قضایی و امنیتی اخیر با فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران انتقاد کرده‌اند. ساناز اللهیاری، عسل محمدی، مرضیه امیری و ندا ناجی می‌گویند برخوردهای قضایی و امنیتی شدیدتر از حد سابق شده است. در نامه‌ای که چهار زندانی زن از اوین نوشته‌اند آمده که فساد مالی در داخل و فشار تحریم‌ها از خارج و بن‌بست اقتصادی ناشی از آن، تامین نان را به بزرگ‌ترین دغدغه مزدبگیران در ایران تبدیل کرده و همین باعث اعتراضات شده است. آنها نوشته‌اند: «اعتراضات کارگران هفت‌تپه نمونه‌ای از این جدال بود که بر پایه‌ مطالبات به‌حق کارگران شکل گرفت؛ اعتراضاتی که پژواک خواسته‌های صنفی جامعه و گریز از درد بود. آنها نسبت به وضعیتی معترض بودند که با شدت و ضعف متفاوت، زندگی تمامی مزدبگیران از جمله ما را به بن‌بست اقتصادی کشانده. ما نیز به ‌عنوان بخشی از جامعه که متأثر از این شرایط اقتصادی بودیم، خواسته‌های به حق کارگران را خواسته‌های خود می‌دانستیم و از آنها حمایت کردیم.»

Read more

وزارت بهداشت: به ۲۱۱ «دانشجوی تقلبی» صندلی دانشگاه فروخته شده است

September 22, 2019 by · Comments Off on وزارت بهداشت: به ۲۱۱ «دانشجوی تقلبی» صندلی دانشگاه فروخته شده است 

زمانه

Read more

اتحادیه آزاد کارگران ایران: سرکوب کارگران برای مرعوب کردن جامعه است

September 22, 2019 by · Comments Off on اتحادیه آزاد کارگران ایران: سرکوب کارگران برای مرعوب کردن جامعه است 

صدای آلمان – در پی صدور احکام سنگین برای تعدادی از فعالان کارگری و حمله نیروهای پلیس به تجمع کارگران هپکو و ضرب و جرح این کارگران، اتحادیه آزاد کارگران ایران با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن «موج گسترده سرکوب کارگران» آن را «تلاش نهادهای حکومتی برای مرعوب کردن» کارگران و کل جامعه دانست.ردر این بیانیه که در وبسایت اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر شده است، با اشاره به تجمع‌های گسترده کارگری در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات کارگران آمده است: «مسئولان کوچکترین عملی برای پاسخگویی به خواست و مطالبات کارگران از خود نشان نمی دهند و در مقابل، از طریق دستگیری و صدور احکام حبس و شلاق برای کارگران اقدام به سرکوب هر نوع مطالبه گری و حق خواهی آنان می‌نمایند.» این بیانیه افزوده است: «در این راستا یورش نیروهای انتظامی و امنیتی به تجمع های کارگری در جهت مرعوب نمودن کل کارگران ایران به امری روتین از سوی نهادهای حکومتی بدل شده است.»

Read more

روحانی: امسال با ابتکار صلح هرمز به سازمان ملل می‌روم

September 22, 2019 by · Comments Off on روحانی: امسال با ابتکار صلح هرمز به سازمان ملل می‌روم 

صدای آلمان – حسن روحانی در آستانه سفر به نیویورک گفت که امسال با “شعار ائتلاف امید، هرمز، صلح برای منطقه و ابتکار صلح هرمز” به سازمان ملل می‌رود. به دنبال حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تنش‌ میان دو کشور به اوج خود رسیده است. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه ۳۱ شهریور (۲۲ سپتامبر) در سخنانی در مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در سالگرد آغاز جنگ میان ایران و عراق (شهریور ۱۳۵۹ – سپتامبر ۱۹۸۰)  گفت امسال در سازمان ملل متحد “با شعار ائتلاف امید، هرمز، صلح برای منطقه و ابتکار صلح هرمز” حضور خواهد داشت. او گفت که جمهوری اسلامی به سوی همه همسایگان “دست رفاقت دراز” می‌کند و آماده است از “خطاهای گذشته آنها” بگذرد. روحانی گفت: «ما طرحی را در روزهای آینده در سازمان ملل پیش روی جهانیان خواهیم گذاشت که ایران با همکاری کشورهای مختلف می‌تواند و اعلام می‌کند که امنیت خلیج فارس دریای عمان و تنگه هرمز را با کمک کشورهای منطقه ایجاد کند و به دنیا اعلام می‌کند حضور نیروهای خارجی برای منطقه و آبراهههای خارجی و امنیت کشتیرانی و امنیت نفت و انرژی مشکلزا و خطرناک باشد.»

Read more

Bottom