Top

Trump Dismisses Impeachment Talk

September 24, 2019 by · Comments Off on Trump Dismisses Impeachment Talk 

 

VOA – Trump told reporters as he arrived at the United Nations that he is not taking such threats “at all seriously.”  He also again said he discussed what he called  “corruption” concerning Biden and his son with Ukrainian President President Volodymyr Zelenskiy. “We had a perfect phone call with the president of Ukraine. Everybody knows it. It’s just a Democrat witch hunt. Here we go again. They failed with Russia, they failed with recession, they failed with everything,” Trump said Monday.   “It’s very important to talk about corruption. If you don’t talk about corruption, why would you give money to a country that you think is corrupt?…It’s very important that on occasion you speak to somebody about corruption.”

Read more

قیمت نان در تهران رسما افزایش یافت

September 24, 2019 by · Comments Off on قیمت نان در تهران رسما افزایش یافت 

بی بی سی فارسی – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفته: “دولت مجوز افزایش قیمت نان را برای استان ها در اختیار استانداران قرار داده اما برای پایتخت خود وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کرده است.” آقای صادقی همچنین گفته: “این نرخ‌ها برای ساماندهی قیمت نان است چون در عمل نانوایان طی سال های گذشته با کم کردن چانه یا با عنوان افزودنی‌ها قیمت نان را تغییر داده‌اند.” طی ماه‌های گذشته گزارش شده بود کیفیت نان کاهش یافته و در کنار آن نان‌های سفارشی بیش از نان معمولی، در برخی از واحدهای صنفی نانوایی عرضه می‌شود. بر این اساس گفته شده در کنار نان‌های معمولی و کنجدی، نان‌های سبزیجات و سبوس‌دار هم به فهرست نانها اضافه شده و بعضی از مشتریان چانه‌های بزرگتری سفارش می‌دهند. بر اساس آنچه رسانه‌های ایران گفته‌اند، بعضی از نانوایی‌های آزادپز در ماه‌های اخیر قیمت نان را افزایش داده بودند که وزارت صمت در تیر ماه این افزایش قیمت را “غیرقانونی” خواند.

Read more

آلمان، بریتانیا و فرانسه، ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانستند

September 24, 2019 by · Comments Off on آلمان، بریتانیا و فرانسه، ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانستند 

صدای آمریکا – بریتانیا، آلمان و فرانسه با اعلام اینکه نقش جمهوری اسلامی ایران در حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی روشن است، خواستار موافقت تهران با گفت و گوهای جدید بر سر مسائل هسته ای ، موشکی و امنیت منطقه شدند. سه قدرت اروپایی روز دوشنبه یکم مهر، پس از اینکه ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانستند، در بیانیه مشترک خود افزودند: «وقت آن رسیده است که ایران یک مذاکرات مفصل و طولانی را بر سر برنامه هسته ای، برنامه موشکی خود و مسائل امنیتی منطقه را بپذیرد.» این بیانیه پس از دیدار امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برند، صادر شد.

Read more

روحانی آمادگی خود را برای مذاکره بر سر برجام اعلام کرد

September 24, 2019 by · Comments Off on روحانی آمادگی خود را برای مذاکره بر سر برجام اعلام کرد 

رادیو فزانسه – رویترز، در گزارشی نوشت که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، امروز سه شنبه بیست و چهارم سپتامبر آمادگی خود را “برای انجام تغییرات کوچک، وارد کردن برخی اضافات و تغییرات” در توافق اتمی ژوئیه سال ۲٠۱۵ موسوم به “برجام” اعلام کرده است در صورتی که به گفتۀ او “تحریم ها آمریکا علیه ایران برداشته شوند.”    در این چارچوب حسن روحانی با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، نخست وزیر ژاپن، شینزو آبه، و همچنین صدراعظم آلمان فدرال، آنگلا مرکل، دیدار و گفتگو کرد. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز در نظر دارد با حسن روحانی ملاقات کند. همزمان، رئیس جمهوری فرانسه امانوئل ماکرون که پس از ملاقات با حسن روحانی قرار است امروز با رئیس جمهوری آمریکا دونالد ترامپ ملاقات کند در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه اجلاس عمومی سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که در ساعات آینده به پیشرفت هایی در زمینه با مذاکرۀ آمریکا با ایران دست یابد.

Read more

Bottom