Top

US Intel Chief Says He Acted Lawfully When He Blocked Trump Whistleblower Complaint

September 26, 2019 by · Comments Off on US Intel Chief Says He Acted Lawfully When He Blocked Trump Whistleblower Complaint 

VOA – White House correspondent Steve Herman contributed to this report . Acting U.S. Director of National Intelligence Joseph Maguire told lawmakers Thursday he has complied with his “responsibility to follow the law every step of the way” as he faced questions about why he initially blocked the release of a whistleblower complaint now at the center of an impeachment inquiry into President Donald Trump’s actions. Maguire told the House intelligence committee he could not legally disclose the complaint because he “did not have the authority to waive” executive privilege. The acting DNI, who told lawmakers he believes the matter is “unprecedented,” is also set to speak to members of the Senate’s intelligence committee behind closed doors.

Read more

حکم ۷۴ ضربه شلاق برای هر یک از ۱۷ گردشگر سد لفور در دادگاه تجدیدنظر تایید شد

September 26, 2019 by · Comments Off on حکم ۷۴ ضربه شلاق برای هر یک از ۱۷ گردشگر سد لفور در دادگاه تجدیدنظر تایید شد 

صدای آمزیکا – دادگاه تجدیدنظر استان مازندران، محکومیت ۱۷ زن و مرد در پرونده سد لفور که به ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی محکوم شده بودند را تأیید کرد. مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع متهمان روز پنجشنبه ۴ مهرماه گفت که «به رغم توضیحات ارائه شده، دادگاه تجدیدنظر استان مازندران توضیحات ما را نپذیرفت و رأی دادگاه بدوی را درباره متهمان عیناً تأیید کرد.» به گفته این وکیل دادگستری در ماجرای سد لفور، «برای ۱۷ زن و مرد پرونده تشکیل و این افراد از سوی دادگاه بدوی به اتهام بی‌حجابی و جریحه‌دار کردن عفت عمومی هر کدام به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در ملاء‌عام محکوم شدند.» همچنین ترک همدانی اعلام کرد که اخیراً از سوی دادگاه بدوی استان مازندران، دو نفر در ارتباط با این پرونده به اتهام «فراهم کردن موجبات فساد و فحشا به سه سال حبس» محکوم شده‌اند.

Read more

آژانس اتمی: استفاده ایران از سانتریفوژهای جدید نقض برجام است

September 26, 2019 by · Comments Off on آژانس اتمی: استفاده ایران از سانتریفوژهای جدید نقض برجام است 

صدای آمزیکا – به گفته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران اقداماتی دیگر برای به کارگیری سانتریفوژهای جدید و غنی‌سازی اورانیوم انجام داده است. بنا بر گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در روز پنج‌شنبه ۲۶ سپتامبر (چهارم مهر) در ژنو منتشر شده است، ایران با غنی‌سازی اورانیوم به وسیله سانتریفوژهای پیشرفته و برنامه‌هایی که برای نصب دستگاه‌‌های پیشرفته دیگر از این نوع دارد، بار دیگر توافق اتمی با قدرت‌های بزرگ جهان را زیر پا گذاشته است. این گزارش یک روز پس از آن منتشر شده که آمریکا تحریم‌هایی تازه علیه ایران مقرر کرده و روحانی در نطق خود گفته که رفع تحریم‌ها شرط ایران برای مذاکره جدید بر سر توافق اتمی است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرده است که جمهوری اسلامی از سانتریفوژهایی که در آغاز ماه سپتامبر نصب شده‌اند برای غنی‌سازی اورانیوم استفاده می‌کند یا آنها را برای استفاده آماده کرده است.

توضیحات تکمیلی مایک پمپئو و برایان هوک درباره ممنوعیت ورود مقامات رژیم ایران و بستگان آنها به آمریکا

September 26, 2019 by · Comments Off on توضیحات تکمیلی مایک پمپئو و برایان هوک درباره ممنوعیت ورود مقامات رژیم ایران و بستگان آنها به آمریکا 

صدای آمزیکا – مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، و برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه در دو نشست خبری جداگانه، به ارائه توضیحات تکمیلی درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ برای محدود کردن ویزای مقام‌های ارشد ایران و خانواده‌های آنها به ایالات متحده پرداختند. آقای پمپئو روز پنجشنبه ۴ مهر در یک نشست خبری در نیویورک گفت که مقام‌های سرشناس رژیم ایران چهل سال است شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند، اما برای زندگی به آمریکا می‌روند؛ دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. وی افزود که بسیاری از ایرانیان با این نفاق و دورویی مخالف بودند و پرزیدنت ترامپ دیروز برای پایان دادن به این شرایط اقدام کرد. وزیر خارجه آمریکا همچنین در یک بیانیه با اشاره به فرمان روز گذشته پرزیدنت ترامپ برای محدود کردن ویزای مقام‌های ارشد ایران و خانواده‌های آنها به ایالات متحده گفت که با اجرای این فرمان، مقام‌های جمهوری اسلامی دیگر نمی‌توانند در حالی که مردم ایران از فساد و سوءمدیریت آنها در رنج هستند از مزایای یک جامعه آزاد بهره‌مند شوند.

Read more

Bottom