Top

اعتراف به تخریب شدید محیط زیست؛ در هیچ رودخانه‌ای در شمال ایران موجود زنده یافت نمی‌شود

September 28, 2019 by · Comments Off on اعتراف به تخریب شدید محیط زیست؛ در هیچ رودخانه‌ای در شمال ایران موجود زنده یافت نمی‌شود 

صدای آمزیکا – عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست ایران، با بر شمردن موارد متعدد تخریب محیط زیست در این کشور، اعلام کرده است که به دلیل ورود «شیرابه‌ها و پسماندهای وارد شده در آب» هیچ یک از رودخانه‌های شمال ایران دیگر موجود زنده‌ای ندارند و همه آنها از بین رفته‌اند. اظهارات این مقام دولتی در برشمردن چندین مورد از آلودگی‌ و تخریب محیط زیست ایران، با دخالت یا سوءمدیریت دستگاه‌های حکومتی، در حالی بیان می‌شود که نهادهای امنیتی ایران در دو سال گذشته بارها فعالان محیط زیست را با اتهامات امنیتی بازداشت کرده‌اند. گروهی از فعالان محیط زیست ایران بهمن ماه سال ۱۳۹۶ توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند. اتهام این افراد «جاسوسی» عنوان شده بود و کمی بعدتر اتهام چهار نفر از آن‌ها به «افساد فی‌الارض» تغییر پیدا کرد.

Read more

افشاگری دو نماینده درباره «سهمیه‌های رانتی» در جذب دانشجو

September 28, 2019 by · Comments Off on افشاگری دو نماینده درباره «سهمیه‌های رانتی» در جذب دانشجو 

زمانه

Read more

برگزاری سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده همزمان با کشف یک انبار احتکار داروی دیگر

September 28, 2019 by · Comments Off on برگزاری سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده همزمان با کشف یک انبار احتکار داروی دیگر 

زمانه – سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، متهم به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو امروز شنبه ۶ مهر در در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی ‌مقام برگزار شد. برگزاری سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده در حالی‌ست که قاضی مسعودی‌ مقام در ابتدای سومین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده، از کشف یک انبار جدید متعلق به این متهم در شهرستان کرج خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روند رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا در سه جلسه دادگاه انجام شد. در نخستین جلسه دادگاه که در تاریخ ۲۵ شهریور برگزار شد، کیفرخواست متهمان قرائت شد و اتهامات شبنم نعمت‌زاده، فرزند محمدرضا نعمت‌زاده چنین اعلام شد:

Read more

اعتصاب در هفت تپه؛ اعتراض به اخراج ۲۱ کارگر

September 28, 2019 by · Comments Off on اعتصاب در هفت تپه؛ اعتراض به اخراج ۲۱ کارگر 

صدای آلمان – امور اداری نیشکر هفت تپه قرارداد کارگران معترض را تمدید نکرده است. این اقدام که بدون اعلام قبلی و خلاف قانون صورت گرفته، “تسویه‌ حساب شخصی” کارفرما با فعالان صنفی تلقی شده و اعتراضات تازه‌ را دامن زده است. شهریور ۹۸ مدیر امور اداری کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، پایان قرارداد و همکاری با ۲۱ کارگر این مجتمع را کتبا به آنها ابلاغ کرد. تعدادی از این کارگران که از اول مهر اجازه  ورود به شرکت را نیافتند، جزء افرادی هستند که در جریان دیدار با امام جمعه اهواز به بیان مشکلات کارگران پرداخته بودند. برخی نیز به دلیل مشارکت فعال در اعتصاب‌های هفت تپه، احضار شده یا احکام تعزیری و تعلیقی دارند.. کارگرانی که در حمایت از همکاران خود اعتصاب و اعتراض کرده‌اند، مسئله را “تسویه حساب شخصی” کارفرمای هفت تپه با همکاران خود می‌دانند. آنها با تجمع در محوطه شرکت شعار “کارگر با غیرت؛ اتحاد اتحاد” سر داده و به رسانه‌ها گفته‌اند: «این اقدام خلاف وعده‌هایی است که مقامات خوزستان در خصوص صیانت از امنیت شغلی کارگران داده بودند.»

Read more

Bottom