Top

‘انتقال اچ‌آی‌وی در لردگان’؛ وزیر بهداشت: موضوع محرمانه بود

October 4, 2019 by · Comments Off on ‘انتقال اچ‌آی‌وی در لردگان’؛ وزیر بهداشت: موضوع محرمانه بود 

بی بی سی فارسی – سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای به وزیر دادگستری درباره شمار زیاد مبتلایان به ویروس HIV در یکی از روستاهای استان چهار محال و بختیاری نوشته است که “جهت حفظ شئونات مردم منطقه به نحو کاملا” محرمانه موضوع پیگیری و با آزمایشات گسترده موارد جدید ردیابی گشت. اهالی روستای چنار محمودی از توابع لردگان در استان چهار محال و بختیاری می‌گویند عده‌ای از ساکنان این روستا در اثر استفاده از سرنگ آلوده هنگام آزمایش قند خون به’اچ‌آی‌وی’مبتلا شده‌اند. این افراد از روز سه‌شنبه (نهم مهر) مقابل فرمانداری لردگان تجمع کرده‌اند. اما آقای نمکی گفته است: “متاسفانه کانون آلودگی در معتادان تزریقی و افرادی با روابط نامطلوب شناخته شد”. وزیر بهداشت ایران در نامه خود در خصوص روند طی شده در این ماجرا نوشته است: “آرام و بیصدا این حرکت بیماریابی ادامه داشت تا امروز یکی از مقامات قضائی استان با ورود به موضوع و ابراز مطلب غیر کارشناسانه مبنی بر مقصر بودن بهورز روستا و آلودگی بیماران از طریق سرنگ آلوده توسط وی، اقدام به جلب این نیروی خدوم و زحمت کش نمود و غم انگیز آنکه رسانه های مغرض بیگانه به استناد به این اعلام نظر و رفتار عاری از هرگونه دیدگاه کارشناسی، خبر کذب آلودگی مردم یک روستا به دلیل قصور پرسنل مرکز درمانی و استفاده از سرنگ آلوده به ویروس ایدز را منتشر کرده اند”.

Read more

استقبال تماشاچیان زن ایرانی از فروش بلیت بازی ایران-کامبوج؛ سهمیه زنان از صندلی‌ها بیشتر شد

October 4, 2019 by · Comments Off on استقبال تماشاچیان زن ایرانی از فروش بلیت بازی ایران-کامبوج؛ سهمیه زنان از صندلی‌ها بیشتر شد 

بی بی سی فارسی – برای اولین بار فروش بلیط برای حضور زنان در یک مسابقه تیم ملی فوتبال ایران انجام شده و طبق گزارش‌ها، ۴ هزار بلیت مخصوص زنان “در چند دقیقه” فروخته شده است. تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج قرار است در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام‌ جهانی فوتبال روز ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) به مصاف یکدیگر بروند. پیشتر فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، از ایران خواسته بود که شرایط برای حضور “بدون محدودیت” زنان را فراهم کند. براساس خبرهای منتشر شده امروز ابتدا یک جایگاه به زنان اختصاص داده شده بود که با پایان یافتن ۷۵۰ بلیط آن سه جایگاه دیگر نیز به زنان اختصاص یافت و مجموع بلیت‌ها به ۴ هزار رسید. خبر آنلاین نوشته است که این چهار جایگاه در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا هم در اختیار زنان قرار گرفته بود و دارای “مسیر ورودی مجزا و امکانات مناسب” برای حضور زنان است.

Read more

Corruption in​ Iran’s Oil and Gas Sector SUMMARY OF FINDINGS

October 4, 2019 by · Comments Off on Corruption in​ Iran’s Oil and Gas Sector SUMMARY OF FINDINGS 

Khosrow B. Semnani
Source: Where’s My Oil?

Read more

گفتگویی با دکتر ناصر کنعانی فیزیکدان، استاد دانشگاه، پژوهشگر و فعال فرهنگی

October 4, 2019 by · Comments Off on گفتگویی با دکتر ناصر کنعانی فیزیکدان، استاد دانشگاه، پژوهشگر و فعال فرهنگی 

شاهرخ احکامی

Read more

Bottom