Top

Opioid Settlement Talks Broaden Ahead of 1st Federal Trial

October 17, 2019 by · Comments Off on Opioid Settlement Talks Broaden Ahead of 1st Federal Trial 

VOA – CLEVELAND – Efforts to settle thousands of lawsuits related to the nation’s opioid epidemic intensified Wednesday ahead of the scheduled start of arguments in the first federal trial over the crisis. A person with knowledge of the negotiations told The Associated Press that three major drug distributors plus two manufacturers were working on the outlines of a settlement.

Read more

پیمان معادی جایزه ویژه جشنواره فیلم استکلهم را دریافت می‌کند

October 17, 2019 by · Comments Off on پیمان معادی جایزه ویژه جشنواره فیلم استکلهم را دریافت می‌کند 

صدای آمریکا – پیمان معادی، سینماگر سرشناس ایرانی، جایزه ویژه جشنواره فیلم استکلهم را در سوئد را دریافت می کند. به نوشته سایت این جشنواره، جایزه امسال دستاورد سینمایی، به پاس فعالیت های ارزنده هنری به پیمان معادی اهدا می شود. در بیانیه منتشر از سوی جشنواره، پیمان معادی، بازیگری ایرانی با جذابیت عمومی و نقش‌آفرینی‌هایی در حد و کلاس جهانی توصیف شده است که با برداشت‌های نیرومند و بابصیرتش از نقش‌ها، دریچه‌ای را برای مخاطب می‌گشاید تا از پرده‌ بزرگ سینما فراتر رود و تعصبات و مرزها را درنوردد. پیمان معادی این جایزه افتخاری را که به شکل تندیس یک اسب برنزی است، چهاردهم نوامبر در مراسم ویژه ای همراه با اکران فیلم «متری شش و نیم» و جلسه پرسش و پاسخ، دریافت می کند.

Read more

مسمومیت غذایی ده‌ها دانشجوی دانشگاه علم و صنعت

October 17, 2019 by · Comments Off on مسمومیت غذایی ده‌ها دانشجوی دانشگاه علم و صنعت 

صدای امریکا – خبرگزاری‌های داخلی از مسمومیت تقریبا ۲۰۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت در تهران گزارش می‌دهند. دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت می‌گوید، علت مسمومیت هنوز مشخص نیست. مقامات دانشگاه قول برخورد جدی با خاطیان را داده‌اند. روز گذشته خبر مسمومیت شماری از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت و انتقال آنها به بیمارستان در سه شنبه شب (۲۳ مهر) منتشر شد. دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت، چهارشنبه (۲۴ مهر) با تأیید خبر مسمومیت شماری از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با ایسنا گفت که هنوز دلیل مسمومیت دانشجویان مشخص نشده است. به گفته معید مهدیان، ۸۷ دانشجوی دختر این دانشگاه و بیش از ۱۱۰ پسر مسموم شده‌اند.

Read more

رویترز: تک تیراندازان گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در اعتراضات عراق، به معترضان تیراندازی کرده‌اند

October 17, 2019 by · Comments Off on رویترز: تک تیراندازان گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در اعتراضات عراق، به معترضان تیراندازی کرده‌اند 

صدای آمریکا – دو مقام امنیتی عراق اعلام کردند که در جریان اعتراضات اخیر عراق، شبه نظامیان تحت حمایت ایران، تک تیراندازانی را در پشت بام‌های بغداد مستقر کرده بودند. خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر روز پنجشنبه ۲۵ مهرماه نوشت که یکی از منابع امنیتی در این باره گفت «ما شواهد تائید شده‌ای در اختیار داریم که این تک تیراندازن جزو «شبه نظامیان نزدیک به ایران» بوده‌اند. همچنین مقام دیگر امنیتی نیز اعلام کرد که شبه نظامیانی که لباس سیاه بر تن داشتند در سومین روز اعتراضات به سوی تظاهرکنندگان تیراندازی کرده‌اند. در جریان موج اخیر تظاهرات در عراق بیش از ۱۰۰ نفر کشته و حدود شش هزار نفر مجروح شدند.

Read more

Bottom