Top

برای رادیکال شدن کافی است یک روز را در دادگاه باشید

October 19, 2019 by · Comments Off on برای رادیکال شدن کافی است یک روز را در دادگاه باشید 

تریبون زمانه – مطلب پیش رو گفت‌وگویی است با آنجلا دیویس، فعال آمریکایی که در دهه ۷۰ و در زندان انجام شده است. او در این گفت‌وگو به فساد دستگاه قضایی، وضعیت اسف‌بار زندان‌ها و ضرورت سازماندهی اشاره می‌کند اوایل سال ۱۹۷۰، آنجلا دیویس فعالیت خود را در زمینه‌ حمایت از فعالان سیاسی زندانی آغاز کرد. او به کارزار حمایت از برادران سولداد (۱) پیوست؛ سه زندانی سیاسی که در اواخر دهه‌ی شصت، به دروغ، به قتل نگهبان زندان متهم شده بودند.

Read more

حقایقی در باره تخم‌مرغ؛ بالاخره خوب است یا مضر؟

October 19, 2019 by · Comments Off on حقایقی در باره تخم‌مرغ؛ بالاخره خوب است یا مضر؟ 

زمانه – اگر چیزی به نام غذای کامل وجود داشته باشد، تخم‌مرغ بدون تردید پیروز این میدان است. همیشه در دسترس است، به آسانی پخته می‌شود و گران نیست و سرشار از پروتئین است. کریستوفر بلسو، دانشیار علوم تغذیهٔ دانشگاه کنکتیکت ایالات متحده، می‌گوید: ” تخم‌مرغ تمام مواد مناسب و لازم برای رشد موجود زنده را دارد پس تردیدی نیست که سرشار از مواد ‌‌غذایی باشد”. خوردن تخم‌مرغ در کنار مواد‌غذایی دیگر به بدن ما کمک می‌کند که ویتامین‌های بیشتری هم جذب کند. برای مثال، در پژوهشی دریافتند که اضافه کردن تخم‌مرغ به سالاد باعث افزایش میزان جذب ویتامین E دریافتی از سالاد می‌شود.

Read more

درخواست برکناری پیمانکار سلف دانشگاه علم و صنعت در پی مسمویت غذایی دانشجویان

October 19, 2019 by · Comments Off on درخواست برکناری پیمانکار سلف دانشگاه علم و صنعت در پی مسمویت غذایی دانشجویان 

زمانه – نایب دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت درباره ماجرای مسمومیت جمعی از دانشجویان این دانشگاه بر اثر مصرف غذای سلف دانشگاه، گفته است که تاکنون در مورد این ماجرا قدم واضحی از سوی مسئولان برداشته نشده است. حامد کلانتری، «عزل پیمانکار» را «مطالبه اصلی دانشجویان» خوانده و گفته این کار زمان‌بر است، اما دانشجویان برای پاسخگویی مسئولان دانشگاه مدت زمانی را در نظر گرفته و اعلام کرده‌اند در صورت دریافت نکردن پاسخ، روز سه‌شنبه ۳۰ مهر دست به تحصن خواهند زد. سه­‌شنبه ۲۳ مهر تعداد زیادی از دانشجویان پس از خوردن غذای سلف سرویس دانشگاه، دچار مسمویت شدید شدند و تا صبح روز چهارشنبه ۲۴ مهر، هفت آمبولانس به خوابگاه این دانشگاه اعزام و تعداد زیادی از دانشجویان را به بیمارستان منتقل کردند.

Read more

کوس رسوایی ما بر سر…؟

October 19, 2019 by · Comments Off on کوس رسوایی ما بر سر…؟ 

نوزدهم اُکتبر ۲۰۱۹ – کوروش کلهُر

Read more

Bottom