Top

More to Protect Saudi Arabia From Iran

October 22, 2019 by · Comments Off on More to Protect Saudi Arabia From Iran 

VOA – PRINCE SULTAN AIR BASE, SAUDI ARABIA – PRINCE SULTAN AIR BASE, Saudi Arabia (AP) _ Defense Secretary Mark Esper says he will urge allies later this week to contribute more to the defense of Saudi Arabia and the Gulf region to counter threats from Iran. The plan is part of a broader U.S. effort to get NATO allies to take on more responsibility for Gulf security. That has included U.S. pleas for nations to send ships, aircraft and air defense systems to the region.

Read more

فدراسیون جهانی جودو، ایران را از تمام فعالیت‌ها محروم کرد

October 22, 2019 by · Comments Off on فدراسیون جهانی جودو، ایران را از تمام فعالیت‌ها محروم کرد 

بی بی سی – فدراسیون جهانی جودو ایران را از کلیه رقابت‌ها و فعالیت‌های اداری و اجتماعی این رشته محروم کرد. ایران بیست و یک روز فرصت دارد تا در دادگاه عالی ورزش درخواست تجدید نظر کند. کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو امروز در پایان جلسه خود به این نتیجه رسید که تصمیم اولیه این فدراسیون برای تعلیق موقت ایران را تایید کند. فدراسیون جهانی جودو، دهم سپتامبر تصمیم گرفت پرونده ایران را به کمیته انضباطی خود ارجاع دهد و سه روز بعد فدراسیون جودوی ایران از شروع بررسی انضباطی مطلع شد. این کمیته در هجدهم سپتامبر ایران را از تمام رقابت‌ها معلق کرد. رسیدگی به این پرونده وقتی آغاز شد که سعید ملایی جودکار وزن منهای ٨١ کیلوگرم ایران گفت رئیس فدراسیون جودو، رئیس کمیته ملی المپیک و مربی تیم ملی به او دستور داده بودند از مسابقه با حریف اسرائیلی در مسابقات قهرمانی جهان ٢٠١٩ در توکیو خودداری کند.

Read more

تکذیب یک خبر: منشی زن برای مردها و منشی مرد برای زن‌ها ممنوع

October 22, 2019 by · Comments Off on تکذیب یک خبر: منشی زن برای مردها و منشی مرد برای زن‌ها ممنوع 

صدای آلمان معصومه ابتکار این خبر را تکذیب کرد که که یک نهاد دولتی به مدیران زیرمجموعه خود در ستاد و ادارات استانی ابلاغ کرده است اتاق کار مردان و زنان در ادارات جدا شود، مردان از منشی زن و بالعکس زنان از منشی مرد استفاده نکنند. صبح روز ۳۰ شهریور روزنامه “خراسان” گزارش داد که «یک نهاد دولتی به مدیران زیرمجموعه خود در ستاد و ادارات استانی» ابلاغیه داده که در آن به ادارات دستور داده شده است اتاق کار مردان و زنان در ادارات تفکیک شود و “آقایان” ازمنشی “خانم” و بالعکس خانم‌ها از منشی آقا استفاده نکنند. معصومه ابتکار، مشاور رئیس‌جمهوری ایران در امور زنان، این خبر را تکذیب کرده و گفته است که «فاقد منبع» است. او در کانال تلگرامی خود نوشته است: «در پی تماس‌های مکرر رسانه‌ها و مردم در این خصوص، روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به رغم پیگیری‌ها، هیچگونه منبعی برای این خبر و مصداقی از آن را در دستگاه‌های دولتی پیدا نکرد.»

Read more

دولت روحانی می‌خواهد با وام بانکی یک میلیون شغل ایجاد کند

October 22, 2019 by · Comments Off on دولت روحانی می‌خواهد با وام بانکی یک میلیون شغل ایجاد کند 

رادیو فرانسه – محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفته است که دولت قصد دارد با ٨۰۰ میلیون دلار (کمتر از ده هزار میلیارد تومان) حدود یک میلیون شغل در کشور ایجاد کند. او تصریح کرده که از این مبلغ تنها هزار و هشتصد میلیارد تومان به عنوان بودجۀ عمومی جهت ایجاد شغل در نظر گرفته شده و مابقی، یعنی هفت هزار و هفتصد میلیارد تومان (معادل ۶۴٠ میلیون دلار) از طریق تسهیلات بانکی در اختیار بنگاه ها قرار می گیرد. نوبخت در جای دیگری از سخنانش همانند حسن روحانی اظهار داشته که سال گذشته نرخ بیکاری در کشور ١٫٨ درصد کاهش یافته است، هر چند خود او اعتراف کرده که “شاید این آمار درست به نظر نرسد” و مردم تعریف دولت از نرخ بیکاری را نپذیرند. در سال ۱٣٩۲ حسن روحانی پس از روی کار آمدن گفته بود که برای ایجاد یک میلیون شغل در سال باید ۵٠ میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کرد و رشد اقتصادی ایران را دست کم به هشت درصد رساند.

Read more

Bottom