Top

US House Votes to Formally Open Impeachment Inquiry Targeting Trump

October 31, 2019 by · Comments Off on US House Votes to Formally Open Impeachment Inquiry Targeting Trump 

Read more

یونسکو دو شهر سنندج و بندرعباس را در فهرست شهرهای خلاق جهان قرار داد

October 31, 2019 by · Comments Off on یونسکو دو شهر سنندج و بندرعباس را در فهرست شهرهای خلاق جهان قرار داد 

صدای آمریکا – شهر سنندج، مرکز استان کردستان ایران، یکی از ۶۶ شهری است که سازمان آموزشی، علمی، و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به عنوان «شهرهای خلاق» برگزیده است. سنندج در زمینه موسیقی به عنوان شهری با ایده های نو شناخته شده است. گروه خانوادگی کامکارها یکی از مشهورترین گروه های موسیقی برخاسته از شهر سنندج است که ترانه های محلی کردی را زنده نگاه داشته و به گوش طیف وسیعی از مردم رسانده است. در حالی است که تدریس زبان مادری یکی از مطالبات مهم کردها در ایران است. از ایران، شهر بندرعباس نیز در زمینه صنایع دستی و هنر فولکلور به عنوان شهری خلاق برگزیده شده است.

Read more

“سفر قاسم سلیمانی به عراق برای آموزش مقابله با اعتراضات”

October 31, 2019 by · Comments Off on “سفر قاسم سلیمانی به عراق برای آموزش مقابله با اعتراضات” 

صدای آلمان – آسوشیتدپرس از سفر فرمانده نیروی قدس سپاه به بغداد یک روز پس از شروع اعتراضات در عراق خبر داده است. به گزارش این خبرگزاری به نقل از دو مقام امنیتی عراقی، قاسم سلیمانی گفته “ما در ایران می‌دانیم چه رفتاری با معترضان کنیم”. ریشه اعتراضات در عراق و لبنان نارضایتی از بیکاری و فساد و اوضاع نابسامان اقتصادی است و آماج حمله معترضان نخبگان سیاسی این کشورها هستند. اما حین این اعتراضات موضوع ایران نیز مطرح شده که هم از دولت‌های این کشورها و هم از گروه‌های مسلح قدرتمند این دو کشور حمایت می‌کند. این سخنان سلیمانی در آغاز اکتبر بوده، زمانی که اعتراضات در بغداد و چندین شهر عراق علیه بیکاری، قطع برق و کمبود آب شروع شد و سپس  خیابانهای شهرهای لبنان نیز با اعتراضاتی مشابه روبرو شدند. در هر دو کشور شرکت‌کنندگان در تظاهرات به دولت و سیاستمداران و گروه‌های مرتبط با ایران اعتراض می‌کردند. اعتراضات نفوذ منطقه‌ای ایران را که هم اکنون با تحریم‌های شدید آمریکا روبروست مورد تهدید قرار می‌دهد.

Read more

فساد در دستگاه قضایی ایران؛ دست‌کم ۶ قاضی به خاطر «فساد» برکنار شدند

October 31, 2019 by · Comments Off on فساد در دستگاه قضایی ایران؛ دست‌کم ۶ قاضی به خاطر «فساد» برکنار شدند 

صدای آمریکا – دادستان کل ایران روز پنجشنبه ۹ آبان ماه از برکناری دست‌کم ۶ قاضی به اتهام آن چه «فساد» عنوان شده، خبر داد. این درحالی است که فعالان حقوق بشر و نهادهای مدنی از فساد گسترده در دستگاه قضایی ایران می‌گویند. محمدجعفر منتظری گفته است که حدود هفت الی ده پرونده دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی است. چندی پیش غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول دستگاه قضای جمهوری اسلامی نیز گفته بود که ۶۰ قاضی در یک سال گذشته از دستگاه قضائی برکنار شده‌اند.

Read more

Bottom