Top

Iran Unveils Anti-American Murals at Former US Embassy

November 3, 2019 by · Comments Off on Iran Unveils Anti-American Murals at Former US Embassy 

TEHRAN, IRAN – Iran has unveiled new murals painted on exterior walls of the former U.S. Embassy in Tehran ahead of the 40th anniversary of the 1979 takeover of the embassy.  Among the paintings is a depiction of the Statue of Liberty with an arm cut off and the shooting down of a U.S. drone, which is illustrated with bats flying out of it. They can be seen by drivers and pedestrians passing by. Iran will commemorate the 40th anniversary of the U.S. Embassy takeover on Monday by staging a rally in front of the compound. 

Read more

چطور یک دروغگو را تشخیص دهیم

November 3, 2019 by · Comments Off on چطور یک دروغگو را تشخیص دهیم 

بی بی سی – او توصیه‌های خود را برای تشخیص دروغگو‌ها در میان گذاشته است. از کجا می‌فهمید کسی دروغ می‌گوید؟اولین مشارکت جمعی در پژوهش ریچارد، آزمون حقیقت‌سنجی مگا لب بود. رابین دی، روزنامه‌نگار کهنه‌کار دو بار از فیلم مورد علاقه‌اش حرف می‌زند.او یک بار حقیقت را می‌گوید اما بار دیگر دروغ‌ می‌گوید. هر دوی این فیلم‌ها در برنامهٔ زنده پخش شد و از تماشاگران خواسته شد که تماس بگیرند و حدس بزنند در کدامیک از این فیلم‌ها رابین حقیقت را می‌گوید. این امر به ریچارد و گروه پژوهش اجازه ‌داد تا به نشانه‌هایی که بیشتر آدم‌ها برای شناختن دروغگو‌ها استفاده می‌کنند، پی ببرند.

Read more

بیشترین تخریب‌‌های زیست محیطی ایران حاصل ۲۵سال اخیر است

November 3, 2019 by · Comments Off on بیشترین تخریب‌‌های زیست محیطی ایران حاصل ۲۵سال اخیر است 

صدای آلمان – معاون محیط زیست ‌دریایی و تالاب‌های سازمان محیط‌ زیست با اشاره به تخریب محیط زیست کشور در پی اجرای برنامه‌های توسعه‌ از سال ۷۳ گفته است بیشترین تخریب عرصه‌های زیست محیطی ایران محصول ۲۵ سال اخیر است و هیچ منطقه‌ای از این آسیب‌ها بی‌نصیب نمانده است.به گزارش  خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، احمدرضا لاهیجان‌ زاده در حاشیه نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با تاکید بر تخریب محیط زیست در سراسر کشور گفته است اگر بررسی این تخریب از شمال ایران و حاشیه دریای خزر آغاز شود، از بین رفتن گسترده نوار ساحلی در مازندران و گیلان مشهود است، به گونه‌ای که حتی ۱۰۰ متر ساحل آزاد هم نمی‌توان یافت: «در حاشیه البرز نیز شاهد تخریب وحشتناک جنگل‌های هیرکانی هستیم.»

Read more

اعتراض شدید سینماگران ایرانی به سانسور و نبود امنیت شغلی

November 3, 2019 by · Comments Off on اعتراض شدید سینماگران ایرانی به سانسور و نبود امنیت شغلی 

صدای آلمان – بیش از ۲۰۰ سینماگر ایرانی در بیانیه‌ای بیزاری خود را از “سیاست‌های تفتیش شکل و محتوا به هر نحوی” اعلام کردند. همزمان خانه سینما در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه از دخالت دادستانی برای توقیف یک فیلم انتقاد کرد. جمع بزرگی از مطرح‌ترین سینماگران ایرانی با انتشار بیانیه‌ای از این که “سالیان سال است” موقعیت شغلی آنها مورد هجوم و آسیب قرار گرفته به شدت انتقاد کردند. ینماگران معترض در این بیانیه که نسخه‌ای از آن روز شنبه ۱۱ آبان در برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌های سینمایی ایران منتشر شد “دخالت آشکار و پنهان دولت‌‌ و دیگر نهادها” و “تشتت در حوزه‌های تصمیم‌گیری” را از عوامل مهم سلب استقلال فعالیت صنفی سینماگران عنوان کردند. این بیانیه در ده بند تنظیم شده است. در بند نخست با تاکید بر این که سینماگران امنیت شغلی ندارند آمده است: «بسیاری از همکاران ما به دلیل سیاست‌های تصمیم‌گیران، همواره با بی‌کاری‌های درازمدت روبرو بوده و هستند. برخی فیلم‌سازان به خاطر ساختن اثری انتقادی، محکوم به زندان، ممنوعیت خروج از کشور و یا با ممنوعیت‌ کار روبرو شده‌اند. تبعیض‌های آشکار در توزیع فرصت‌ها و امکانات‌، اختناق و سانسور، موجب مهاجرت ناخواسته‌ی شماری از سینماگران شده است.»

Read more

Bottom