Top

کتایون خسرویار فوتبالیست زن ایرانی-آمریکایی در یک قدمی کسب عنوان مربی زن سال آسیا

December 2, 2019 by · Comments Off on کتایون خسرویار فوتبالیست زن ایرانی-آمریکایی در یک قدمی کسب عنوان مربی زن سال آسیا 

صدای آمریکا از هنگ کنگ 

Read more

فراگیری آنفلوآنزا در ایران| بیش از ۴هزار نفر در بیمارستان بستری شدند

December 2, 2019 by · Comments Off on فراگیری آنفلوآنزا در ایران| بیش از ۴هزار نفر در بیمارستان بستری شدند 

صذای آمریکا – در پی فراگیر شدن بیماری آنفلوآنزا در ایران، گزارش‌های رسمی حاکی از بستری شدن بیش از ۴ هزار نفر از مبتلایان به این بیماری است. علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت روز دوشنبه ۱۱ آذرماه گفت که طی دو هفته گذشته فراگیری بیماری آنفلوآنزا بیشتر شده و تاکنون بیش از ۴هزار نفر در سطح کشور به دلیل ابتلا به این بیماری در بیمارستان ها بستری شده‌اند. گزارش‌های رسمی حاکی است که از ابتدای سال تا کنون دست کم ۳۷ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا از دست داده‌اند که بیشترین آمار مرگ و میر مربوط به استان‌های تهران، مازندران و آذربایجان شرقی گزارش شده است. معاون بهداشت وزارت بهداشت گفته است که پیش‌بینی ما این است تا دو یا سه هفته آینده این بیماری ادامه پیدا خواهد کرد.

Read more

اعتصاب‌های کارگری در اراک از سر گرفته شد

December 2, 2019 by · Comments Off on اعتصاب‌های کارگری در اراک از سر گرفته شد 

زمانه – کارگران سه کارخانه بحران‌زده اراک روز یکشنبه ۱۰ آذر در اعتراض بە نامشخص بودن وضعیت کارخانە‌ها و عدم دریافت حقوق معوقە دست به اعتراض زدند. کارگران دو ابرشرکت پیمانکاری صنعتی، هپکو و آذرآب، در خیابان راهپیمایی اعتراضی برپا کردند. در جریان اعتصاب کارگران کارخانه واگن پارس، یک تولیدکننده واگن‌های قطار، دست‌کم دو تن از اعتصاب‌گران احضار شده‌اند. کارگران هپکو و آذرآب در مهر ماه امسال با خواست تعیین تکلیف این دو کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه خود دست به اعتصاب زدند. ده‌ها تن از کارگران احضار و برای مدتی بازداشت شدند اما جز پرداخت بخشی از مطالبات معوقه کارگران اقدام دیگری صورت نگرفت. در پی اعتصاب چند روزه کارگران هپکو در مهر سال جاری، خبرهای ضد و نقیضی درباره خلع ید از شرکت هیدرو اطلس، سهامدار عمده خصوصی هپکو منتشر شد. اما پس از آن مجمع عمومی سهامداران این شرکت که قرار بود هشتم آبان به مشکلات این شرکت و چگونگی ادامه‌کاری آن رسیدگی کند، لغو شد. این مجمع عمومی در روزهای بعد پشت درهای بسته برگزار شد.

Read more

در ماهشهر با تیربار و پهپاد به روی تظاهرکنندگان شلیک کردند

December 2, 2019 by · Comments Off on در ماهشهر با تیربار و پهپاد به روی تظاهرکنندگان شلیک کردند 

راذیو فرانسه -روزنامۀ “نیویورک تایمز” در شمارۀ دیروز خود یکشنبه اول دسامبر با اشاره به سرکوب جوانان ماهشهر طی اعتراض های اخیر نوشته است که تنها در یک مورد سپاه پاسداران بین ۴٠ تا ۱۰۰ تن از جوانان تظاهرکننده در ماهشهر را قتل عام کرده است. نشریۀ نیویورک تایمز نوشته است که پس از برقراری مجدد اینترنت در ایران توانسته با برخی شاهدان عینی و بازماندگان قربانیان اخیر ماهشهر از جمله یکی خبرنگار و یک پرستار بومی گفتگو کند. نیویورک تایمز تصریح کرده است که کشتار جوانان ماهشهر در هجدهم نوامبر گذشته صورت گرفت پس از آنکه تظاهرکنندگان کنترل شهر و مسیر منتهی به تأسیسات پتروشیمی ماهشهر را در دست گرفتند. به گفتۀ ساکنان محلی، سپاه پاسداران در یکی از تقاطع های ماهشهر بلافاصله و بدون هشدار به روی تظاهرکنندگان آتش گشود و شماری از آنان را در دم به قتل رساند. در پی این اقدام تعداد قابل توجه ای از تظاهرکنندگان به یکی از نیزارهای اطراف پناه بردند. به نوشتۀ نیویورک تایمز نیروهای سپاه پاسداران سپس تظاهرکنندگان را به رگبار بستند و بین ۴٠ تا ۱۰۰ تن از آنان را به قتل رساندند. به گفتۀ شاهدان عینی نیروهای سپاهی اجساد کشته شدگان را بار کامیون کرده و با خود بردند. نیویورک تایمز به نقل از یک پرستار افزوده است که غالب مجروحان منتقل شده به بیمارستان ماهشهر از ناحیه سر و سینه هدف گلوله قرار گرفته بودند.  

Read more

Bottom