Top

محمد سیف‌زاده، عبدالفتاح سلطانی و معصومه دهقان به نمایندگانی از کانون مدافعان حقوق بشر با حضور در منزل محمد نجفی در اراک، تندیس جایزه کانون مدافعان حقوق بشر را به خانواده او اهدا کردند. بر اساس این گزارش، نمایندگان کانون با آرزوی آزادی محمد نجفی، از عملکرد متعهدانه وکلایی چون او که با وجود فشار سنگین سال‌های اخیر بر وکلا، حاضر نشده‌اند از وظیفه حرفه‌ای‌شان دست بکشند، قدردانی کردند. محمد نجفی برای اولین بار در بهمن ماه سال ۹۵ دستگیر شد. سایت حقوق بشر در ایران نوشت که او در ارتباط با فیلمبرداری از تجمع اعتراضی کارگران هپکوی اراک از سوی مأموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از سه ساعت آزاد شده است. نام این وکیل دادگستری شاغل در شازند استان مرکزی بار دیگر به دلیل پیگیری پرونده «وحید حیدری»، از معترضان دی ماه سال ۹۷ مطرح شد که در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک کشته شد. آقای نجفی با وجود تهدیدها و فشارهای شدید حکومتی از پای فشردن بر اجرای قانون و احقاق حق موکلش دست برنداشت و سرانجام با اتهام‌های متعدد علیه خود مواجه و روانه زندان شد. او در ارتباط با یک پرونده‌اش که بابت آن به سه سال حبس محکوم شده بود، فروردین ماه سال ۹۸ مشمول عفو و آزاد شد. نجفی اما پس از چهار روز بابت پرونده‌های دیگر خود مجددا بازداشت و روانه زندان اراک شد. اواسط آذر ماه سال ۹۷، شعبه یک دادگاه انقلاب اراک محمد نجفی را بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و کمک به دولت متخاصم از طریق مصاحبه با صدای آمریکا، رادیو فردا و بی‌بی‌سی فارسی به ۱۳ سال حبس محکوم کرد. او همچنین در یک حکم بدوی در تاریخ دوم بهمن ماه ۹۷ توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان شازند در ارتباط با انتشار نامه‌ای خطاب به علی خامنه‌ای در فضای مجازی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به دو سال حبس تعزیری و پرداخت ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود. تایید این حکم صادره در دادگاه تجدید نظر در حالی صورت گرفته است که شعبه دادگاه بدوی پیشتر نیز در تاریخ ۲۴ آذر ماه ۹۷ محمد نجفی را در پرونده‌ای دیگر و از بابت همین اتهامات به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم کرده و این حکم نیز عینا به تایید شعبه ۹ دادگاه تجدید نظر استان مرکزی رسیده است. کانون مدافعان حقوق بشر اما از سال ۱۳۸۶ هر سال از میان تلاشگران حقوق بشر، یک نفر را به‌عنوان برنده این جایزه معرفی می‌کند. جایزه «تلاشگر حقوق بشر» در روز جهانی حقوق بشر با اهدای تندیس منشور کوروش به برندگان، برگزار می‌شود. آیت‌الله حسینعلی منتظری، عباس امیرانتظام، علیرضا رجایی، جامعه معلمان کشور، مولوی عبدالحمید، عزت‌الله سحابی و بهاره هدایت از جمله برندگان سال‌های پیش این جایزه هستند. در مراسم اعطای جایزه که علیرغم امنیتی غالب بر کشور، برگزار شد، عبدالفتاح سلطانی و محمد سیف‌زاده، از اعضای اصلی و بنیان‌گذاران کانون مدافعان حقوق بشر، با حضور در منزل همکار خود در شهر اراک، با بزرگداشت این وکیل شجاع، جایزه را به خانواده او تقدیم کردند. در این جلسه، محمد سیف‌زاده ضمن بیان مختصری از فلسفه این جایزه، از افرادی که در سال‌های قبل موفق به دریافت این جایزه شده بودند نام برد و خدمات آنان را ستود. او همچنین آرزو کرد نرگس محمدی، نایب رییس و سخنگوی کانون که پنج سال است در زندان به سر می‌برد، هر چه زودتر آزاد شود.

December 12, 2019 by · Comments Off on محمد سیف‌زاده، عبدالفتاح سلطانی و معصومه دهقان به نمایندگانی از کانون مدافعان حقوق بشر با حضور در منزل محمد نجفی در اراک، تندیس جایزه کانون مدافعان حقوق بشر را به خانواده او اهدا کردند. بر اساس این گزارش، نمایندگان کانون با آرزوی آزادی محمد نجفی، از عملکرد متعهدانه وکلایی چون او که با وجود فشار سنگین سال‌های اخیر بر وکلا، حاضر نشده‌اند از وظیفه حرفه‌ای‌شان دست بکشند، قدردانی کردند. محمد نجفی برای اولین بار در بهمن ماه سال ۹۵ دستگیر شد. سایت حقوق بشر در ایران نوشت که او در ارتباط با فیلمبرداری از تجمع اعتراضی کارگران هپکوی اراک از سوی مأموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از سه ساعت آزاد شده است. نام این وکیل دادگستری شاغل در شازند استان مرکزی بار دیگر به دلیل پیگیری پرونده «وحید حیدری»، از معترضان دی ماه سال ۹۷ مطرح شد که در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک کشته شد. آقای نجفی با وجود تهدیدها و فشارهای شدید حکومتی از پای فشردن بر اجرای قانون و احقاق حق موکلش دست برنداشت و سرانجام با اتهام‌های متعدد علیه خود مواجه و روانه زندان شد. او در ارتباط با یک پرونده‌اش که بابت آن به سه سال حبس محکوم شده بود، فروردین ماه سال ۹۸ مشمول عفو و آزاد شد. نجفی اما پس از چهار روز بابت پرونده‌های دیگر خود مجددا بازداشت و روانه زندان اراک شد. اواسط آذر ماه سال ۹۷، شعبه یک دادگاه انقلاب اراک محمد نجفی را بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و کمک به دولت متخاصم از طریق مصاحبه با صدای آمریکا، رادیو فردا و بی‌بی‌سی فارسی به ۱۳ سال حبس محکوم کرد. او همچنین در یک حکم بدوی در تاریخ دوم بهمن ماه ۹۷ توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان شازند در ارتباط با انتشار نامه‌ای خطاب به علی خامنه‌ای در فضای مجازی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به دو سال حبس تعزیری و پرداخت ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود. تایید این حکم صادره در دادگاه تجدید نظر در حالی صورت گرفته است که شعبه دادگاه بدوی پیشتر نیز در تاریخ ۲۴ آذر ماه ۹۷ محمد نجفی را در پرونده‌ای دیگر و از بابت همین اتهامات به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم کرده و این حکم نیز عینا به تایید شعبه ۹ دادگاه تجدید نظر استان مرکزی رسیده است. کانون مدافعان حقوق بشر اما از سال ۱۳۸۶ هر سال از میان تلاشگران حقوق بشر، یک نفر را به‌عنوان برنده این جایزه معرفی می‌کند. جایزه «تلاشگر حقوق بشر» در روز جهانی حقوق بشر با اهدای تندیس منشور کوروش به برندگان، برگزار می‌شود. آیت‌الله حسینعلی منتظری، عباس امیرانتظام، علیرضا رجایی، جامعه معلمان کشور، مولوی عبدالحمید، عزت‌الله سحابی و بهاره هدایت از جمله برندگان سال‌های پیش این جایزه هستند. در مراسم اعطای جایزه که علیرغم امنیتی غالب بر کشور، برگزار شد، عبدالفتاح سلطانی و محمد سیف‌زاده، از اعضای اصلی و بنیان‌گذاران کانون مدافعان حقوق بشر، با حضور در منزل همکار خود در شهر اراک، با بزرگداشت این وکیل شجاع، جایزه را به خانواده او تقدیم کردند. در این جلسه، محمد سیف‌زاده ضمن بیان مختصری از فلسفه این جایزه، از افرادی که در سال‌های قبل موفق به دریافت این جایزه شده بودند نام برد و خدمات آنان را ستود. او همچنین آرزو کرد نرگس محمدی، نایب رییس و سخنگوی کانون که پنج سال است در زندان به سر می‌برد، هر چه زودتر آزاد شود. 

VOA – WASHINGTON – The release of a long-awaited report on the FBI’s investigation of President Donald Trump’s 2016 presidential campaign has exposed deep fissures within the administration over the origins of the probe, pitting Trump and Attorney General William Barr against FBI Director Christopher Wray and the Justice Department’s watchdog.  The 417-page report by Justice Department Inspector General Michael Horowitz concluded that while the FBI legitimately opened the probe of suspected ties between the Trump campaign and Russia with no political animus toward Trump, some of its lower-level investigators made numerous mistakes during the surveillance of a former campaign aide. Although intended to get to the bottom of a politically divisive investigation that has consumed much of Trump’s presidency, the IG’s findings did little to alter Trump’s long-held view that the FBI was out to get him.

Read more

جایزه «حقوق بشر» کانون مدافعان حقوق بشر به وکیل در بند، محمد نجفی تعلق گرفت

December 12, 2019 by · Comments Off on جایزه «حقوق بشر» کانون مدافعان حقوق بشر به وکیل در بند، محمد نجفی تعلق گرفت 

زمانه – جایزه حقوق بشر کانون مدافعان حقوق بشر به محمد نجفی اهدا شد. به گزارش سایت این کانون محمد نجفی، وکیل و مدافع حقوق بشر که اکنون در زندان به سر می‌برد، به عنوان برنده جایزه «تلاشگر حقوق بشر» در سال ۱۳۹۸ معرفی شد. محمد سیف‌زاده، عبدالفتاح سلطانی و معصومه دهقان به نمایندگانی از کانون مدافعان حقوق بشر با حضور در منزل محمد نجفی در اراک، تندیس جایزه کانون مدافعان حقوق بشر را به خانواده او اهدا کردند. بر اساس این گزارش، نمایندگان کانون با آرزوی آزادی محمد نجفی، از عملکرد متعهدانه وکلایی چون او که با وجود فشار سنگین سال‌های اخیر بر وکلا، حاضر نشده‌اند از وظیفه حرفه‌ای‌شان دست بکشند، قدردانی کردند. محمد نجفی برای اولین بار در بهمن ماه سال ۹۵ دستگیر شد. سایت حقوق بشر در ایران نوشت که او در ارتباط با فیلمبرداری از تجمع اعتراضی کارگران هپکوی اراک از سوی مأموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از سه ساعت آزاد شده است.

Read more

ایرانیان بیشترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در ترکیه ثبت کردند

December 12, 2019 by · Comments Off on ایرانیان بیشترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در ترکیه ثبت کردند 

صدای آلمان  – براساس آماری که در ترکیه انتشار یافته است ایرانیان در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۹ رکورد ثبت بیشترین شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی را در ترکیه شکسته‌اند. یک کارشناس مقیم استانبول در گفت و گو با دویچه وله علت این امر را توضیح داد. براساس آماری که “مجمع عمومی اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های ترکیه” (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) در ده ماهه اول سال میلادی جاری، از ژانویه تا اکتبر، ده هزار و ۶۸۲ شرکت سرمایه‌گذاری خارجی در ترکیه تاسیس شده‌اند. در این میان شهروندان ایران با ثبت ۴۹ شرکت سهامی عام و ۷۷۲ شرکت با مسئولیت محدود در صدر سرمایه‌گذاران قرار گرفته‌اند. طبق این آمار تعداد شرکت‌های ثبت شده در کلان‌شهرهای ترکیه افزایش داشته و بیشترین شرکت سهامی عام در استانبول به ثبت رسیده و بعد از آن آنکارا، ازمیر، آنتالیا و موغلا در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

Read more

اعتراضات آبان: دادستان کل بازداشت «افراد بیگناه» را تأیید کرد

December 12, 2019 by · Comments Off on اعتراضات آبان: دادستان کل بازداشت «افراد بیگناه» را تأیید کرد 

زمانه – در دو سه روز اخیر سیر تحولات بعد از کشتار بی‌سابقه معترضان به سمت توجیه کشتار و تفکیک جانباختگان و بازداشت‌شدگان میل کرده است. مسئولان با توسل به دروغ و تحریف مایل‌اند چنین جلوه دهند که طرف سومی در کشتارها دست داشته و در جریان «اغتشاشات» عده‌ای که «ممکن است» بی‌گناه باشند بازداشت شده‌اند. مسئولان درباره تعداد کشته‌شدگان، مجروحان و بازداشتی‌ها همچنان سکوت کرده‌اند. محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور پنجشنبه ۲۱ آذر در نشستی که با موضوع «حدود آزادی» در آمفی‌تئاتر دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد تأیید کرد که عده‌ای از «افراد بیگناه» در جریان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت شده‌اند: «در اغتشاشات، حوادث و وقایع این چنینی مسئولان انتظامی و امنیتی وظیفه دارند امنیت را به جامعه برگردانند. ممکن است در میدان اغتشاشات افرادی بی‌گناه بازداشت شوند. ما به دنبال این بودیم که افراد بی‌گناه از گناهکاران به سرعت تفکیک شوند.»

Read more

Bottom