Top

Amnesty Says Iran Protests Death Toll Now at 304, Will Rise Further

December 17, 2019 by · Comments Off on Amnesty Says Iran Protests Death Toll Now at 304, Will Rise Further 

اعتراضات ایران؛ گزارش‌ها درباره پیدا شدن ‘اجسادی در برخی سدها و دریاچه‌ها’

December 17, 2019 by · Comments Off on اعتراضات ایران؛ گزارش‌ها درباره پیدا شدن ‘اجسادی در برخی سدها و دریاچه‌ها’ 

برخی گزارش های غیررسمی از کشف چند جسد در سدها، دریاچه‌ها و رودخانه‌های چند منطقه ایران از جمله در کردستان و رودخانه کارون اهواز حکایت دارد. گفته می‎شود که این اجساد به کشته‌‌شدگان اعتراضات آبان ماه امسال تعلق دارد. ژیار گل، خبرنگار بی بی سی، می گوید چند منبع به او گفته اند که روز جمعه گذشته اجساد پنج نفر در سد قشلاق یا همان “وحدت” در سنندج کشف شده است. اسامی این افراد هم در شبکه های اجتماعی منتشر شد اما از آنجایی که بی‌بی‌سی به طور مستقل قادر به تایید این خبر نیست، اسامی این افراد را منتشر نمی کند. گفته می شود که این افراد از زمان اعتراضات اواخر آبان ماه مفقود بوده اند. همچنین گزارش ها حاکیست که دریاچه زریبار مریوان جسد یک نفر پیدا شده است.

Read more

آمریکا به صادرکنندگان کک نفتی و الکترود گرافیتی هشدار داد؛ بر قطع درآمد جمهوری اسلامی از صنعت فولاد مصمم هستیم

December 17, 2019 by · Comments Off on آمریکا به صادرکنندگان کک نفتی و الکترود گرافیتی هشدار داد؛ بر قطع درآمد جمهوری اسلامی از صنعت فولاد مصمم هستیم 

صدای آمریکا – وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای نسبت به صدور کک نفتی و الکترود گرافیتی به ایران هشدار داد. در این بیانیه که غروب دوشنبه ۲۵ آذر به وقت واشنگتن منتشر شد، فروش و انتقال این دو ماده به جمهوری اسلامی ایران، که از مواد مورد نیاز برای صنعت فولاد است، مشمول تحریم‌های آمریکا عنوان شده است. این بیانیه افزوده است: «از آنجا که جمهوری اسلامی درآمد خود را صرف پیشبرد برنامه های بدخواهانه خود در منطقه، از جمله توسعه سلاح های کشتار جمعی، فعالیت‌های تهاجمی و حمایت از تروریسم می کند، دولت ایالات متحده برای قطع درآمد جمهوری اسلامی از صنعت فولاد اقدام جدی کرده است.» وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه هشدار داده است که صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران خطر پیامدهای قابل ملاحظه‌ای برای افراد و شرکت‌های درگیر این صادرات، دارد؛ نه تنها برای فروشندگان و صادرکنندگان، بلکه برای مقام های بندر، شرکت های کشتیرانی و صاحبان کشتی ها.

Read more

در پی بارندگی شدید بخش‌های وسیعی از اهواز زیر آب رفت

December 17, 2019 by · Comments Off on در پی بارندگی شدید بخش‌های وسیعی از اهواز زیر آب رفت 

گزارش ها از ایران حاکیست که بخش های وسیعی از شهر اهواز در جنوب این کشور در پی بارش شش سانتیمتر باران ظرف چند ساعت زیر سیل رفته است. چند شهر دیگر استان خوزستان هم تحت تاثیر قرار گرفته اند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، معابر و خیابان‌های اهواز دچار آبگرفتگی شده و در بعضی مناطق، فاضلاب شهری وارد منازل شده است. ایسنا می نویسد که به گزارش مدیرکل هواشناسی خوزستان تا ساعت ۱۸:۳۰ به وقت محلی میزان بارندگی در اهواز ۶۰ میلیمتر بوده است. در شبکه اجتماعی اینستاگرام ویدیوهایی از بیمارستان شهر اهواز منتشر شده که نشان می دهد مردم مشغول دفع آب از سطح راهروها هستند. حساب کاربری “اهوازنما” در اینستاگرام همچنین تصاویری از آب گرفتگی در برخی دیگر از شهرهای جنوبی را منتشر کرده است.

Read more

Bottom