Top

Iran Restricts Internet Access Ahead of Possible Protests

December 27, 2019 by · Comments Off on Iran Restricts Internet Access Ahead of Possible Protests 

VOA – Iran has shut down mobile Internet access to overseas sites in several provinces, a day before possible protest rallies. The shutdown on December 25 was ordered by “security authorities,” Iran’s semiofficial news agency, ILNA, reported, quoting a source at the country’s Communications and Information Technology Ministry. According to the source, the shutdown covered the Alborz, Kurdestan, and Zanjan provinces in central and western Iran and Fars in the south. “According to this source, it is possible that more provinces will be affected by the shutdown of mobile international connectivity,” the news agency said.

Read more

[صدا] نرگس محمدی پس از تحصن در اوین به زندان زنجان منتقل شد

December 27, 2019 by · Comments Off on [صدا] نرگس محمدی پس از تحصن در اوین به زندان زنجان منتقل شد 

رادیو فزانسه – نرگس محمدی، نایب ‌رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، به دنبال حمایت از خانواده قربانیان اعتراض‌های اخیر ایران، از زندان اوین به زندان زنجان منتقل شد. پیشتر محمدی همراه با تعدادی دیگر از زنان زندانی از صبح روز ۳۰ آذر در همبستگی با معترضان و خانواده‌های داغدار کشته‌شدگان آبان ۹۸ در بند زنان زندان اوین اعلام تحصن کرده بودند. به دنبال این تحصن، مسئولان زندان، تلفن‌های بند را قطع و آنان را از ملاقات ممنوع کردند. نرگس محمدی پیش از این هم مدتی در زنجان زندانی بوده و گروهی از افراد متهم به بزه با تحریک عوامل زندان به او حمله کرده بودند.

Read more

اعلام همبستگی کارگران نیشکر هفت‌تپه با مراسم چهلم کشته‌شدگان: “پنجم دی‌ماه، روزی تاریخی است!”

December 27, 2019 by · Comments Off on اعلام همبستگی کارگران نیشکر هفت‌تپه با مراسم چهلم کشته‌شدگان: “پنجم دی‌ماه، روزی تاریخی است!” 

صدای آلمان – کانال مستقل کارگران هفت تپه بامداد پنج شنبه پنجم دیماه اعلامیه‌ای منتشر کرد و این روز را “روز مشترک اعتراضات برحق ما برای برابری و آزادی” نامید. در بیانیه همبستگی کارگران نیشکر هفت‌تپه که در کانال مستقل این کارگران انتشار یافته است، روز پنجم آبان سال جاری “یکی از مهم ترین روزهای تاریخ” ایران عنوان شده است. در این بیانیه آمده است: «پنجم دیماه به یاد و بزرگداشت بیش از هزار جان‌باخته اعتراضات برحق آبانماه ۱۳۹۸، سراسر کشور شاهد موج جدیدی از اعتراض است.» نویسندگان بیانیه تاکید کرده‌اند که یاد و بزرگداشت جان‌باختگان اعتراضات آبان‌ماه «تنها در صورتی به درستی و شایسته گرامی داشته می شود که راه برابری‌خواهی و آزادی‌خواهی با عزم جدی‌تر پیموده شود و پرچم مبارزه برای برابری و آزادی افراشته‌تر شود.»

Read more

مقام امنیتی بیت خامنه‌ای: حاشیه‌نشینان فرودست و آلوده‌اند

December 27, 2019 by · Comments Off on مقام امنیتی بیت خامنه‌ای: حاشیه‌نشینان فرودست و آلوده‌اند 

زمانه – حسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه و معاون امنیت داخلی در شورای امنیت ملی همزمان با چهلم جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ در سخنانی در مشهد ادعا کرد که غرب برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به لایه «فرودست» جامعه که «محصول حاشیه‌نشینی‌اند و کم‌سوادند» و در شبکه‌های اجتماعی «آلوده» شده‌اند تکیه کرده است. از شامگاه گذشته، همزمان با چهلم برخی از جانباختگاه اعتراضات آبان ۹۸ فضای برخی از شهرهای ایران از جمله اهواز، تبریز، سنندج، قزوین، شیراز، اصفهان و تهران امنیتی گزارش شده است. روز گذشته هم سطح دسترسی تلفن‌های همراه به اینترنت مجدداً کاهش یافت. حسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه و یکی از چهره‌های امنیتی در بیت خامنه‌‌ای در همایشی با عنوان «نخبگان عصر ستایشگری» در مشهد ادعاهای تازه‌ای مطرح کرد. او به نقل از حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان جمهوری اسلامی را به قطاری تشبیه کرد که پرده‌هایش کشیده شده و با سرعت در حال حرکت است و مسافران هم متوجه سرعت قطار نیستند. نجات گفت: «وظیفه ما بالا بردن تاب‌آوری مردم است.»

Read more

Bottom