Top

سرگئی لاوروف خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا شد

January 17, 2020 by · Comments Off on سرگئی لاوروف خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا شد 

صدای آمریکا

Read more

فرماندهی مرکزی آمریکا: در حمله سپاه ۱۱ سرباز مجروح شدند

January 17, 2020 by · Comments Off on فرماندهی مرکزی آمریکا: در حمله سپاه ۱۱ سرباز مجروح شدند 

زمانه – فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که در حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق که چهارشنبه ۳ ژانویه/ ۱۳ دی در خونخواهی قاسم سلیمانی و در پاسخ به حمله ارتش آمریکا به کاروان او اتفاق افتاد ۱۱ سرباز آمریکایی دچار ضربه مغزی شده و مجروح شده‌اند. پیش از این مقامات آمریکایی اعلام کرده بودند که در این حمله هیچ سرباز آمریکایی آسیب ندیده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم این موضوع را تأیید کرده بود. به گزارش رویترز، بیل اربن، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد:  «در حالی که هیچ نیروی آمریکایی در حمله ۸ ژانویه ایران به پایگاه هوایی الاسد کشته نشد، عده‌ای از سربازان به دلیل علائم ضربه مغزی ملایم تحت درمان قرار گرفتند و در حال حاضر وضعیت آن‌ها در دست بررسی است.» بر همین اساس برخی از سربازان مجروح برای مداوا به مرکز درمانی آمریکا در آلمان یا به کمپ عریفجان کویت منتقل شده‌اند. سخنگوی ارتش آمریکا در ادامه یادآوری کرد: «نظامیان ما بعد از انجام معاینات، هر زمان که برای انجام وظیفه‌شان در سلامت قرار داشته باشند به عراق بازخواهند گشت.سلامت و بهزیستی پرسنل، در صدر اولویت‌‌های ما قرار دارد.»

Read more

وزارت خارجه آمریکا: گروگان‌های آمریکایی حساب مردم ایران را از رژیم جدا می‌دانند

January 17, 2020 by · Comments Off on وزارت خارجه آمریکا: گروگان‌های آمریکایی حساب مردم ایران را از رژیم جدا می‌دانند 

صدای آمریکا – وزارت خارجه آمریکا با انتشار ویدئویی به واقعه‌ای که طی آن ۵۲ دیپلمات آمریکایی در سال ۱۹۷۹ برای ۴۴۴ روز گروگان گرفته شدند، اشاره کرده و نوشت این گروگان‌ها حساب مردم ایران را از رژیم حاکم جدا می‌دانند. در این ویدئو که روز جمعه ۲۷ دی ماه در توئیتر منتشر شده آمده است: «این گروگان‌‌های سابق، امروز می‌دانند که مردم ایران با حکومت آن کشور – ‌که نماینده آنها نیست – تفاوت دارند. آمریکا در کنار مردم ایران و تلاش آنها برای برخورداری از آینده‌ای بهتر، ایستاده است.» راکی سیکمن، یکی از گروگان‌ها، در این ویدئو گفت: «در چهارم نوامبر ۱۹۷۹ [۱۳ آبان ۱۳۵۸]، جمهوری اسلامی ایران آزادی، صیانت، و غرور ۵۲ شهروند آمریکایی را گرفت.»

Read more

وزارت خارجه آمریکا: ایرانی‌ها تلاش‌های رژیم برای نفرت پراکنی علیه ایالات متحده را رد کردند

January 17, 2020 by · Comments Off on وزارت خارجه آمریکا: ایرانی‌ها تلاش‌های رژیم برای نفرت پراکنی علیه ایالات متحده را رد کردند 

صدای آمریکا – وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه در توئیتی با اشاره به اعتراضات اخیر در ایران نوشت، مردم ایران برای پاسخگو کردن رژیم فاسد حاکم به خیابان‌ها ریختند. در ادامه این پیام توئیتری آمده است، «ایرانی‌ها تلاش‌های رژیم برای نفرت پراکنی علیه ایالات متحده را رد کرده و گفتند که دشمن واقعی آنها همینجا در خانه است.» رئیس جمهوری آمریکا پیشتر خودداری معترضان ایرانی از پا گذاشتن روی پرچم آمریکا را نشانه علاقه آنها نسبت به آمریکا، ‌مردم آمریکا، و رئیس جمهوری آمریکا دانسته و این را یک پیشرفت خوانده است. پرزیدنت ترامپ سه‌شنبه شب در جریان کارزار انتخاباتی خود در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین با اشاره به خودداری معترضان ایرانی از بی‌احترامی به پرچم آمریکا، گفت: «آیا دیده‌اید که در ایران چه اتفاقی افتاده است؟ برای نخستین بار در تاریخ معترضان طرفدار ما هستند. آنها [رژیم] یک پرچم بزرگ آمریکا را در خیابان قرار دادند و قرار بود هزاران ایرانی روی پرچم ما قدم بگذارند و آن را لگدکوب کنند. اما همه آنها [معترضان] از کنار آن پرچم عبور کردند [و حاضر نشدند روی آن پا بگذارند.]»

Read more

Bottom