Top

بشر در مصرف مواد خام رکورد زد:‌ ۱۰۰ میلیارد تن در سال

January 24, 2020 by · Comments Off on بشر در مصرف مواد خام رکورد زد:‌ ۱۰۰ میلیارد تن در سال 

زمانه

Read more

بیمه کارگران ساختمانی در «تنور انتخابات»

January 24, 2020 by · Comments Off on بیمه کارگران ساختمانی در «تنور انتخابات» 

زمانه – دسترسی بدون تبعیض به بیمه اجتماعی و حذف «نظام سهمیه‌بندی» یکی از خواسته‌های اصلی کارگران ساختمانی است. دولت سالانه به بهانه کمبود منابع مالی به سهمیه‌بندی بیمه دست می‌زند و شماری از کارگران ساختمانی را از حق بیمه محروم می‌کند. همزمان با شدت گرفتن فعالیت‌های انتخاباتی، علیرضا محجوب، «رئیس فراکسیون کارگری» مجلس در گردهمایی رئیسان انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی شرکت کرد و به آن‌ها وعده داد از مانع‌تراشان سازمان تامین اجتماعی بر سر اجرای قانون رفع موانع از بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی شکایت خواهد کرد. محجوب پنجشنبه سوم بهمن در گردهم‌آیی رئیسان انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی از غیرقانونی‌بودن «سهمیه‌بندی بیمه» خبر داد: «موردی به نام “سهمیه‌بندی بیمه کارگران ساختمانی” وجود ندارد؛ چراکه ما در مجلس با حضور روئسای انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی سهمیه‌بندی را نابود کردیم…. در این مورد با هیچ مقام مسئولی تعارف نداریم و صراحتا هشدار می‌دهیم که نباید از کم اطلاعی برخی کارگران ساختمانی سوء‌استفاده شود و آنها را به نام سهمیه‌بندی از دریافت خدمات بیمه‌ای، محروم کنند.»

Read more

یاسمین مقبلی؛ تبریک وزارت خارجه آمریکا به اولین فضانورد ایرانی‌تبار ناسا

January 24, 2020 by · Comments Off on یاسمین مقبلی؛ تبریک وزارت خارجه آمریکا به اولین فضانورد ایرانی‌تبار ناسا 

بی بی سی – یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی- آمریکایی به عنوان یکی از فضانوردان جدید سازمان فضایی آمریکا ناسا انتخاب شده است. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در پیامی به او تبریک گفت. خانم اورتگاس، پنجشنبه ۲۳ ژانویه، ۳ بهمن ۱۳۹۸ در توییتی ضمن تبریک انتخاب یاسمین مقبلی نوشت: “پدر و مادر او در سال ۱۹۷۹ از ایران فرار کردند. امروز، او به ستاره‌ها می‌اندیشد و شاید روزی نخستین زنی باشد که راهی ماه می‌شود. موفقیت او نشانه آن است که زنان، بدون محدودیت‌های یک رژیم سرکوبگر به کجا می توانند برسند.” یاسمین مقبلی، اولین ایرانی تباری است که به عنوان فضانورد ناسا انتخاب شده است. او پیشتر در یک مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که همیشه پدر و مادرش برایش الهام بخش بوده‌اند: “اینکه پدر و مادرم دار و ندارشان را گذاشتند و مهاجرت کردند و بیرون آمدند و اینجا دوباره از اول شروع کردند و کار کردند، همیشه برای من الهام بخش بوده است.” او گفت :”هم من و هم برادرم در سختکوشی و آسان نگرفتن، راه آنها را ادامه دادیم.”

Read more

سیل در هرمزگان: ۹۵ درصد کشاورزان بیمه ندارند

January 24, 2020 by · Comments Off on سیل در هرمزگان: ۹۵ درصد کشاورزان بیمه ندارند 

زمانه – سیل در مناطقی از هرمزگان جاری شد که به سیستان و بلوچستان نزدیک است. اگرچه میزان آن نسبت به سیل سیستان و بلوچستان کمتر بود اما به بسیاری از زیرساخت‌های ارتباطی و زمین‌های کشاورزی آسیب رساند. در چنین شرایطی ۹۵ درصد کشاورزان در هرمزگان بیمه ندارند و خسارت‌های آن‌ها جبران نخواهد شد. موج جدید بارش در این استان نیز آغاز شده است. بارش باران سیل‌آسا که از شامگاه ۱۹ دی ماه در جنوب و جنوب شرق ایران آغاز شد، سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان را تحت تأثیر قرار داد. سیستان و بلوچستان بیشترین آسیب را از سیل دیده است، اما مناطقی از استان هرمزگان، به‌ویژه مناطق نزدیک به سیستان و بلوچستان از جمله شهرستان جاسک نیز تحت تاثیر بارندگی‌های شدید دچار تخریب و خسارت شده‌اند. زندگی ساکنان برخی شهرستان‌های استان هرمزگان به‌دلیل آب‌گرفتگی شدید مختل شد، به خانه‌ها، زیرساخت‌های ارتباطی و لوله‌های انتقال آب و آبراه‌ها خسارت وارد شد، زمین‌های کشاورزی تخریب و احشام تلف شدند و به محصولات باغی آسیب وارد شد.

Read more

Bottom