Top

Trump: US Has ‘Shut Down’ Coronavirus Coming in From China

February 3, 2020 by · Comments Off on Trump: US Has ‘Shut Down’ Coronavirus Coming in From China 

VOA – President Donald Trump says the United States has “shut down” the coronavirus coming in from China even as officials in San Francisco report the ninth confirmed U.S. case. “We’ve offered China help but we can’t have thousands of people coming in who may have this problem, the coronavirus,” Trump told Fox News in a special Super Bowl pregame interview. “So we’re going to see what happens, but we did shut it down.” National Security Adviser Robert O’Brien told CBS’s Face the Nation that the administration has offered China help — specifically sending experts from the Centers for Disease Control and Prevention. But China has yet to accept the U.S. offer.

Read more

ویروس کرونا؛ نزدیک به ۴۰۰ میلیارد دلار در بازار بورس چین از دست رفت

February 3, 2020 by · Comments Off on ویروس کرونا؛ نزدیک به ۴۰۰ میلیارد دلار در بازار بورس چین از دست رفت 

بی بی سی – با شروع فعالیت‌های مالی بعد از اتمام تعطیلات سال نوی قمری در چین، بازار بورس شانگهای با افت قابل ملاحظه‌ای روبرو شده و سرمایه‌گذاران حدود ۳۹۳ میلیارد دلار در این بازار از دست داده‌اند. ادامه نگرانی‌ها از شیوع گسترده و تلفات بیشتر کرونا، باعث شده ارزش یوان چین در معاملات بازار جهانی ارز کاهش یابد. شاخص کلی در بازار شانگهای چین در آغاز معاملات امروز افت ۸ درصدی (در مقیاس روانه) را تجربه کرد که در چهار سال اخیر بی‌سابقه بوده است. در بازار ارز، ارزش هر دلار آمریکا به بیش از ۷ یوان رسید که از تضعیف پول ملی چین حکایت دارد. با افزایش تلفات انسانی، ارزش یوان چین در برابر ارزهای عمده پیش شروع به کاهش کرد و همزمان تقاضا برای دلار ، فرانک و ین بالا رفت. در معاملات امروز بورس شانگهای، ارزش کالاهایی نظیر روغن نخل و کالاهای صنعتی نظیر مس به شدت کاهش یافته است. افت شدید در بازار بورس چین در حالیست که دولت چین اخیرا برای مقابله با پیامدهای منفی این ویروس بر اقتصاد این کشور اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است.

Read more

همتی: واردات داروی ما ۲۰۰۰ برابر واردات از کانال مالی سوئیس است

February 3, 2020 by · Comments Off on همتی: واردات داروی ما ۲۰۰۰ برابر واردات از کانال مالی سوئیس است 

بی بی سی – عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران امروز دوشنبه (۱۴ بهمن) ارزش واردات دارو و ملزومات پزشکی را که بانک مرکزی در ده ماهه اول امسال ارز آن را تامین کرده بیش از چهار میلیارد دلار اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای همتی امروز گفت: “نفس اعلام صدور مجوز توسط آمریکا برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی نشان می‌دهد علیرغم ادعای آمریکا مبنی بر تحریم نبودن دارو و اقلام بشردوستانه، این اقلام عملا توسط آمریکا تحریم شده است، وگرنه نیازی به مجوز نداشت.” مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در تهران دیروز از ورود ۱۸۰ هزار بسته دار‌وی پیوند اعضا به ایران خبر داد. او در یک نشست خبری چند بسته از داروهای وارداتی را به خبرنگاران نشان داد.

Read more

یک فایل صوتی فاش کرد که تهران از آغاز از اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی آگاه بوده است

February 3, 2020 by · Comments Off on یک فایل صوتی فاش کرد که تهران از آغاز از اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی آگاه بوده است 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75

راذیو فرانسه – انتشار یک فایل صوتی گفتگو میان برج مراقبت فرودگاه بین المللی تهران و یک خلبان پرواز تهران-شیراز نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران از همان آغاز می دانسته که هواپیمای مسافربری اوکراینی بلافاصله پس از برخاستن از زمین در نتیجۀ اصابت موشک ساقط شده است. رئیس جمهوری اوکراین، ولادیمیر زلنسکی، درستی و اصالت این فایل صوتی را که توسط تلویزیون این کشور پخش شده، تأئید کرده است. حسن رضایی فر، رئیس کمیسیون گروه تحقیق سوانح هوایی ایران، نیز ضمن تأئید درستی این فایل صوتی مدعی شده که گفتگوی ضبط شده میان برج مراقبت فرودگاه بین المللی امام خمینی و خلبان ایرانی توسط تهران در اختیار مقامات اوکراین قرار گرفته و این کشور نباید این فایل صوتی را که محرمانه بوده فاش می کرد. مقامات ایران سپس گفته اند که از این پس از هرگونه همکاری با مقامات اوکراین در خصوص ساقط شدن هواپیمای این کشور توسط پدافند سپاه پاسداران خودداری می ورزند.رئیس جمهوری اوکراین، در یک مصاحبۀ تلویزیونی، گفته است که انتشار فایل گفتگو میان برج مراقبت فرودگاه بین المللی تهران و خلبان پرواز تهران-شیراز اثبات می کند که مقامات ایران از همان آغاز می دانستند که هواپیمای اوکراین توسط موشک ساقط شده است. در این گفتگو خلبان ایرانی به برج مراقبت فرودگاه بین المللی تهران به فارسی و انگلیسی می گوید : “ظاهراً یک موشک در حال پرواز است.” او بلافاصله تصریح می کند که در نتیجۀ اصابت موشک به یک هواپیما انفجار بزرگ و نورانی در هوا صورت گرفته است.

Read more

Bottom