Top

Air Force 2019 Suicides Surge to Highest in 3 Decades

February 8, 2020 by · Comments Off on Air Force 2019 Suicides Surge to Highest in 3 Decades 

VOA – WASHINGTON – Suicides in the active-duty Air Force surged last year to the highest total in at least three decades, even as the other military services saw their numbers stabilize or decline, according to officials and unpublished preliminary data. The reasons for the Air Force increase are not fully understood, coming after years of effort by all of the military services to counter a problem that seems to defy solution and that parallels increases in suicide in the U.S. civilian population.

Read more

عوارض سیل سیستان و بلوچستان: تشدید فقر در استان

February 8, 2020 by · Comments Off on عوارض سیل سیستان و بلوچستان: تشدید فقر در استان 

زمانه – در حالی که مدیر هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در روزهای اخیر امداد رسانی به مناطق سیل زده این استان را پایان یافته توصیف کرده بود، بخشدار مرکزی نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات و خرابی‌های وسیع سیل اخیر در این منطقه گفته است که سیل موجب تشدید فقر در استان از جمله در بخش مرکزی نیکشهر شده است. محمد بلوچ زهی، روز شنبه ۱۹ بهمن ماه با اشاره به خسارت و خرابی راه‌های روستایی این منطقه در سیل اخیر گفته است: «با توجه به خسارت‌های ناشی از سیل، مردم این منطقه سال آینده فقیرتر می‌شوند.» او با تأکید بر اینکه هنوز میزان خسارات وارده بر مناطق سیل زده برآورد نشده تاکید کرده است که زیرساخت‌های جاده‌های روستایی قبل از سیل نیز از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده‌اند و جاری شدن سیل وضعیت را وخیم‌تر کرده است. بر اساس برآورد نهاد‌های دولتی در ایران در سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان ۲۰ هزار هکتار از زمین‌های زراعی همراه با ۸ هزار دام سبک و سنگین به طور کامل از بین رفته است. بسیاری از زیرساخت‌های شهری، راه‌های روستایی، سیل‌بندها و تأسیسات حیاتی در این استان آسیب‌دیده است. همچنین ۷۰ درصد باغات موز در شهرستان‌های کنارک، چابهار و سرباز بر اثر سیل تخریب شده و ۱۳۷ روستا خسارت جدی دیده‌اند.

Read more

وضعیت وخیم بهداشتی در زندان فشافویه و هشدار نسبت به شیوع سل در این زندان

February 8, 2020 by · Comments Off on وضعیت وخیم بهداشتی در زندان فشافویه و هشدار نسبت به شیوع سل در این زندان 

زمانه  – یکی از فعالان حقوق درویشان گنابادی با اعلام وضعیت وخیم بهداشتی در زندان تهران بزرگ (زندان فشافویه) نسبت به شیوع بیماری سل در این زندان هشدار داد. فائزه عبدی‌پور که همسرش محمد شریفی مقدم در حال حاضر در زندان فشافویه محبوس است، شامگاه جمعه ۱۸ بهمن در صفحه توئیتر خود از ابتلای ۴۰ نفر از زندانیان یکی از سالن‌های تیپ ۴ زندان فشافویه خبر داد و نوشت: «در زندان تهران بزرگ یک فاجعه در حال رخ دادن است. در سالنی در تیپ ۴ از ۷۰ زندانی، ۴۰ نفر به بیماری سل مبتلا شده‌اند.» به نوشته این فعال حقوق دراویش گنابادی، در گذشته نیز آمارهای مشابهی در خصوص شیوع بیماری ایدز در این زندان گزارش شده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، پس از بازداشت‌های گسترده در جریان روزهای اعتراضات سراسری آبان‌ ماه و انتقال تعداد زیادی از بازداشت شدگان به زندان فشافویه، وضعیت بهداشتی و رفاهی زندانیان محبوس در این زندان به مراتب بدتر از گذشته شده است.

Read more

حذف و تهدید و تزویر حسن روحانی: اینکه انتخابات نمی شود!

February 8, 2020 by · Comments Off on حذف و تهدید و تزویر حسن روحانی: اینکه انتخابات نمی شود! 

امیرحسین لادن

Read more

Bottom