Top

Report: Iran Opposition Figure Goes on Trial

February 10, 2020 by · Comments Off on Report: Iran Opposition Figure Goes on Trial 

VOA – TEHRAN – An Iranian opposition figure who had been living in exile before being arrested in a Revolutionary Guards operation went on trial in Tehran on Monday, Fars news agency said. The Islamic Revolutionary Guard Corps announced the arrest of Ruhollah Zam in October, describing him as a “counter-revolutionary” who was “directed by France’s intelligence service.” It did not specify where he was arrested.

Read more

واکنش‌ها به سخنان شهاب حسینی و حمله او به کیمیایی: “رسالت هنریتان همین بود؟”

February 10, 2020 by · Comments Off on واکنش‌ها به سخنان شهاب حسینی و حمله او به کیمیایی: “رسالت هنریتان همین بود؟” 

صدای آلمان – شهاب حسینی در نشستی خبری با حمله به کیمیایی گفت:”با نبودن تو چه اتفاقی می‌افتد؟” سخنان او واکنش‌های زیادی در پی داشت. از ابراز تأسف به فرصت دادن به “بی‌حرمتی‌ها” تا توصیه به حسینی برای “دوزانو زدن نزد استاد و آموختن.” «درود به همه، درود به مردم، خیلی بغض دارم. من امسال فیلمی ساختم به نام “خون شد” که در جشنواره فجر هست. من هیچ وقت اهل جشنواره نبودم و سمت و سویم همیشه مردم هستند و نگاه می‌کنم می‌بینم مردم روزگار سختی را می‌گذارنند … به هر جهت دلم نمی‌خواهد که فیلم‌ام توی جشنواره فجر نشان داده شود. به دلیل تسلیتی که به این همه آدم دارم، مردمی که مسافر بودند. به خانواده‌هایشان تسلیت می‌گویم و تسلیت به خیلی‌ها و خیلی از خانواده‌ها می‌گویم. درود به همه.» این متن پیام ویدیویی کوتاهی بود که مسعود کیمیایی، کارگردان نام‌آشنای سینمای ایران در پی شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی و کشته شدن تمامی سرنشینان آن در فضای مجازی منتشر کرد و اعلام کرد در ۳۸‌امین دوره جشنواره فیلم فجر حضور نخواهد داشت.

Read more

شکایت خانواده‌ قربانیان تشییع جنازه قاسم سلیمانی از نهادهای مسئول

February 10, 2020 by · Comments Off on شکایت خانواده‌ قربانیان تشییع جنازه قاسم سلیمانی از نهادهای مسئول 

زمانه – ۳۰ تن از بستگان قربانیان مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در کرمان، علیه افراد و نهادهای مسئول در این مراسم به قوه قضائیه و بیت رهبری شکایت کردند. خانواده‌های این قربانیان علاوه بر بی‌توجهی مسئولان، نسبت به گواهی‌ فوت توهین‌آمیزی که علت مرگ را «واکنش‌های حیوانی و غیرعمدی انسانی» اعلام کرده ابراز ناراحتی کرده اند. به گفته یک وکیل جنایی این اتفاق قتل غیرعمد محسوب می‌شود و قابل پیگیری در محکمه قضایی‌ست. روزنامه شهروند روز یکشنبه ۲۰ بهمن در گزارشی از شکایت ۲۰ خانواده قربانیان مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در کرمان به قوه قضائیه خبر داد. به نوشته این روزنامه خانواده قربانیان از جمله خانواده‌ «الهام پی‌پر»، «زهرا تیرگر»، «مهناز رضایی حقیقی»، «متین مشارقی»، «کرم‌علی قریه میرزایی»، «ابوالفضل پورمحمدی»، «ادریس میدانی»، «فاطمه کرمانی»، «سکینه و فاطمه مقصودی» روز شنبه ۱۹ بهمن از کرمان به تهران آمده و شکایت خود را از افراد و نهادهای مقصر در مرگ وابستگانشان ثبت کرده‌اند.

Read more

یک سال بعد از فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ، رشد اقتصاد ایران منفی شد

February 10, 2020 by · Comments Off on یک سال بعد از فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ، رشد اقتصاد ایران منفی شد 

 
صدای آمزیکا – یکسال بعد از فشار حداکثری ایالات متحده برای توافق جدید با ایران، آمارهای منتشر شده از ایران حکایت از سقوط رشد اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دارد. رسانه‌های داخل ایران گزارش داده اند که نخستین گزارش‌های رسمی از رشد اقتصادی امسال، یکشنبه شب و با تأخیر شش ماهه، توسط مرکز آمار منتشر شد. نرخ رشد اقتصادی در ۹ ماه نخست سال جاری با نفت، ۷.۶- درصد و بدون نفت، صفر است. پیشتر مقاماتی چون وزیر اقتصاد ایران با استناد به آمار بانک مرکزی، مدعی شده بودند رشد اقتصادی غیر نفتی در ۹ ماهه امسال «مثبت ۹ دهم درصد» است. از یکسال پیش دولت پرزیدنت ترامپ فشار حداکثری بر ایران را آغاز کرد. رئیس جمهوری آمریکا هفته پیش نیز در بخشی از گزارش سالانه به کنگره آمریکا به فشار بر جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفته بود به خاطر تحریم‌های قدرتمند ما، اقتصاد ایران در وضعیت خیلی بدی است. ما می‌توانیم کمک کنیم تا در زمانی خیلی کوتاه این وضعیت بهتر شود. آن‌ها شاید یا غرور بیش از حد دارند یا مرتکب حماقت می‌شوند ولی تصمیم با آن‌ها است و ما حاضر به کمک هستیم. ما این جا هستیم. بگذارید ببینیم چه راهی اختیار می‌کنند. این کاملا در اختیار آن‌ها است.

Read more

Bottom