Top

US Senate Poised to Limit Trump’s Iran War Powers

February 12, 2020 by · Comments Off on US Senate Poised to Limit Trump’s Iran War Powers 

کاهش سن زنان سرپرست خانوار در ایران به ۱۴ سالگی

February 12, 2020 by · Comments Off on کاهش سن زنان سرپرست خانوار در ایران به ۱۴ سالگی 

زمانه – شمار زنان سرپرست خانوار در ایران رو به افزایش است و سن آن‌ها رو به کاهش. مدیرعامل جمعیت امدادی «امام علی» می‌گوید در برخی از استان‌هایی که کودک‌همسری شایع است افرادی با سن ۱۴ تا ۱۵ سال نیز سرپرستی خانوار را بر دوش می‌کشند. زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت «امام علی» چهارشنبه ۲۳ بهمن میانگین سنی زنان سرپرست خانوار را که با این نهاد در ارتباط هستند چنین بیان کرد: «میانگین سنی از ۱۸ تا ۶۰ را شامل می‌شود. اما در بعضی از استان‌هایی که کودک‌همسری شایع است افرادی با سن ۱۴ تا ۱۵ سال نیز سرپرستی خانواده را بر دوش می‌کشند.» جمعیت «امام علی» در سال ۱۳۷۸ به ثبت رسید و حمایت از کودکان و زنان تنهامانده و نیازمند یاری مهمترین هدف کاری این جمعیت عنوان شده است. این جمعیت بیشترین پوشش را در تهران و شهرهای اطراف آن دارد اما در کرمانشاه، مشهد، قم، بوشهر، ساری، کرمان، سیستان و بلوچستان نیز زنان زیادی با آن همکاری می‌کنند.

Read more

شرکت فروشنده تجهیزات رمزگذاری به ایران ‘متعلق به سیا و دستگاه اطلاعاتی آلمان’ بود

February 12, 2020 by · Comments Off on شرکت فروشنده تجهیزات رمزگذاری به ایران ‘متعلق به سیا و دستگاه اطلاعاتی آلمان’ بود 

بی بی سی – بر اساس تحقیق مشترک روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” و تلویزیون “زِد دی اف” آلمان، سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و سازمان اطلاعاتی آلمان، دهه‌ها مخفیانه صاحب یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید تجهیزات رمزگذاری بوده‌اند. بر اساس این پژوهش تجهیزات این شرکت سوییسی به نام “کریپتو اِی‌جی” به بیش از ۱۲۰ کشور از جمله ایران فروخته شده است. سیا در این باره اظهار نظر نکرده است. سایر خریداران دولت‌های نظامی آمریکای جنوبی، واتیکان، هند، پاکستان و بعضی دیگر از متحدان غرب بوده‌اند. ماموران سیا بر عملیات شرکت کریپتو ای‌جی نظارت می‌کردند، مدیران شرکت این امکان را فراهم می‌کردند و به این ترتیب میلیون‌ها دلار به سوی شرکت سرازیر شد. بر اساس این گزارش، تجهیزات رمزگذاری طوری دستکاری می‌شدند که به دستگاه‌های اطلاعاتی امکان رمزشکنی می‌داد.

Read more

کوته اندیشی ما ایرانیان سپاه خاموش رژیم

February 12, 2020 by · Comments Off on کوته اندیشی ما ایرانیان سپاه خاموش رژیم 

امیرحسین لادن

Read more

Bottom