Top

Iran’s November Gas Price Hike Fails to Ease Fuel Smuggling to Pakistan

February 15, 2020 by · Comments Off on Iran’s November Gas Price Hike Fails to Ease Fuel Smuggling to Pakistan 

VOA – Iran’s Islamist rulers, who sparked deadly domestic unrest by raising gas prices in November, say their controversial move also has failed to ease fuel smuggling into neighboring countries such as Pakistan, largely because smugglers have shifted to diesel fuel from gasoline. Iranian authorities tripled the unsubsidized price of gasoline Nov. 15 from 7 to 21 cents per liter, based on Iran’s latest unofficial rial/dollar exchange rate of 139,700 published by Bonbast.com. The gas price hike, imposed as Iran’s finances worsened under U.S. sanctions, triggered days of nationwide street protests that authorities crushed in a violent crackdown, killing at least 1,500 people, according to U.S. officials. Iran has called that figure exaggerated without disclosing its own death toll. 

Read more

خامنه‌ای وظیفه «مجهز کردن جوانان به سلاح‌های جنگ نرم» را بر عهده مداحان گذاشت

February 15, 2020 by · Comments Off on خامنه‌ای وظیفه «مجهز کردن جوانان به سلاح‌های جنگ نرم» را بر عهده مداحان گذاشت 

زمانه – مداحان حکومتی که از نزدیکان و هواداران جدی رهبر جمهوری اسلامی به شمار می‌روند، مسئولیت و وظیفه دیگری از او گرفتند: ورود به جنگ نرم و مجهز کردن جوانان به سلاح‌های مورد نیاز این جنگ. علی خامنه‌ای در کنار تفویض این وظیفه، تاب‌آوری «ملت ایران» را حیرت انگیز دانست. به گفته نظریه‌پردازان جمهوری اسلامی، جنگ نرم متکی بر تهدید‌های نرم و قدرت نرم فرهنگی و اجتماعی است و آمریکایی‌ها با استفاده از این نوع جنگ، تاکنون موفق به تغییر چندین رژیم سیاسی در کشورهای مورد نظر خود شده‌اند و قصد دارند این پروژه را در ایران نیز پیش ببرند. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز شنبه ۲۶ بهمن در دیدار با مداحان که نقشی جدی در بسط قدرت او بر اساس «ولایت مطلقه فقیه» داشتند، با اشاره به مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی، فرمانده کشته شده سپاه قدس گفت: «امروز یکی از نیازهای اساسی کشور مجهز شدن جوانان به سلاح‌های جنگ نرم است که عبارتند از ارتقا و تعمیق قدرت روحی، فکری و معنوی جوانان و شناخت صحیح از معارف فاطمی و معارف اهل بیت.»

Read more

خوش‌بینی زنگنه به جذب ده‌ها میلیارد دلار “سرمایه خرد مردم”

February 15, 2020 by · Comments Off on خوش‌بینی زنگنه به جذب ده‌ها میلیارد دلار “سرمایه خرد مردم” 

صدای آمریکا – زیر نفت ابراز امیدواری کرد که بخش بزرگ منابع مورد نیاز تکمیل طرح‌های پتروشیمی با “تجمیع سرمایه‌های خرد مردمی” فراهم شود. زنگنه می‌گوید فقط برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام بیش از ۳۰ میلیارد دلار سرمایه نیاز است. کاهش شدید صادرات نفت و در آمدهای نفتی تمام فعالیت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی را با چالش روبرو کرده و با تشدید تحریم‌ها امکان و امید به جذب سرمایه‌گذاری خارجی تقریبا از میان رفته است. در چنین شرایطی وزیر نفت، بیژن نامدار زنگنه ظاهرا یکی از مهم‌ترین راهکارهای برون رفت از این بحران را جذب “سرمایه‌های خرد مردمی” می‌داند که هیچ چشم‌انداز روشنی در مورد عملی بودن و میزان موفقیت آن وجود ندارد. زنگنه روز شنبه، ۲۶ بهمن در کنفرانس توسعه نظام مالی در صنعت نفت به مواردی از نیاز این صنایع به سرمایه‌گذاری و راه‌های احتمالی تامین آن اشاره کرد که در مجموع چندان دلگرم‌کننده به نظر نمی‌رسد.

Read more

برف زمستانی باز مسئولان را «غافلگیر» کرد! | بعد از گیلان، راه صدها روستا در آذربایجان شرقی هم بسته شد

February 15, 2020 by · Comments Off on برف زمستانی باز مسئولان را «غافلگیر» کرد! | بعد از گیلان، راه صدها روستا در آذربایجان شرقی هم بسته شد 

صدای آمزیکا – در پی بارش شدید برف که موجب بسته شدن راه‌های اصلی و روستایی در استان گیلان شده بود، راه‌های صدها روستا در استان آذربایجان شرقی نیز بر اثر کولاک و برف بسته شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی جمعه ۲۵ بهمن اعلام کرد که تداوم کولاک و بارش برف در این استان موجب بسته شدن راه ۷۰۰ روستای این استان شده است. بارش برف در استان گیلان نیز طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه هفته‌ای که گذشت، موجب قطع برق و آب و بسته شدن بسیاری از راه‌های شهری و روستایی شد و انتقاد بسیاری از شهروندان را در پی داشت. گزارش‌ها حاکی از بسته شدن راه‌های اصلی چون آزادراه قزوین رشت بود، به طوری که بسیاری از مسافران پس از ساعت‌ها ماندن در خودروهایشان، ناامید از رسیدن نیروهای امدادی و راهداری، پیاده به سمت رشت به راه افتادند. به گفته مقام های محلی استان گیلان، قطع برق و آب هزاران خانواده روز جمعه نیز ادامه یافت.

Read more

Bottom