Top

Former US Prosecutors Call for Attorney General’s Resignation

February 17, 2020 by · Comments Off on Former US Prosecutors Call for Attorney General’s Resignation 

VOA – WASHINGTON – More than 1,100 former U.S. prosecutors and Justice Department officials called Sunday for the resignation of Attorney General William Barr after he intervened to shorten the political corruption sentence for Roger Stone, a long-time confidant of President Donald Trump. Four career federal prosecutors, part of the Justice Department headed by Barr, had recommended that Stone be sentenced this week to up to nine years in prison after his November conviction on seven charges, including lying to Congress and witness tampering, linked to the long investigation of the 2016 election won by Trump. But Barr and top Justice Department officials expressed shock by the length of the suggested sentence and Trump called it a “miscarriage of justice.” Barr intervened and the Justice Department then said the initial recommendation “could be considered excessive and unwarranted,” but left it up to the judge hearing the case to decide what the appropriate sentence should be at Thursday’s hearing.

Read more

سن کولبری در ایران به ۱۳ سال رسیده است

February 17, 2020 by · Comments Off on سن کولبری در ایران به ۱۳ سال رسیده است 

صدای آمریکا – بدهی دولت جمهوری اسلامی به نظام بانکی بیش از ۳۲ درصد افزایش یافت. بدهکاری دولت تنها به نظام بانکی و سازمان تامین اجتماعی بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. در ادامه مسیر سخت کولبران در ایران این بار گزارش‌ها حاکی است که کودکان هم همزمان با تحصیل در راه‌های خطرناک کولبری می کنند. روزنامه ایران در گزارشی که روز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه منتشر شده است، با چند کودک کولبر که زیر ۱۷سال هستند گفت‌وگو کرده و فواد حسنی ساوان، فعال مدنی در کردستان هم به این روزنامه گفت که «متاسفانه تعداد کودکانی که به کولبری روی می آورند، زیاد است و معمولا از همان سن ۱۳ سالگی شروع به کار می کنند.» پیش از این نیز بارها خبرهایی از کولبری کودکان منتشر شده بود. از جمله در ۲۷ آذرماه گزارش شد که یک کولبر ۱۷ ساله در منطقه سروآباد کردستان به علت سرما جان خود را از دست داد. جسد فرهاد خسروی، کولبر نوجوان هم که در مناطق کوهستانی سروآباد کردستان ناپدید شده بود، پیدا شد. همچنین گزارش‌هایی از کولبری زنان نیز بارها در رسانه ها منتشر شده بود.

Read more

یافتن شواهد ژنتیکی تازه از انسان‌های ماقبل تاریخ در غرب آفریقا راز پیدایش انسان امروزی را پیچیده‌تر کرد

February 17, 2020 by · Comments Off on یافتن شواهد ژنتیکی تازه از انسان‌های ماقبل تاریخ در غرب آفریقا راز پیدایش انسان امروزی را پیچیده‌تر کرد 

صدای آمریکا – دانشمندان حین بررسی اجداد ساکنان غرب آفریقا، شواهدی را از وجود انسان هایی که حدود نیم میلیون سال پیش در آفریقا زندگی می زیسته‌اند به دست آورده‌اند که ژن آنها هنوز در انسان‌های امروزی پیدا می شود. دانشمندان آن را «جمعیت ارواح» نامیده اند. بر اساس برآوردهای دانشمندان، حدود ۱۹ درصد از ساختار ژنتیکی انسان ممکن است از این جمعیت که هویت آنها هنوز نامشخص است و از همین رو از واژه «ارواح» برای نام بردن از آنها استفاده می شود، آمده باشد. پژوهشگران می دانند که بخشی از ساختار ژنتیکی انسان‌های امروزی خارج از آفریقا از تبار «دنیسووا» و «نئاندرتال» آمده است؛ اما از انسان‌های نخستینی که در گوناگونی ژنتیکی ساکنان امروزی داخل آفریقا نقش داشته‌اند، اطلاعات زیادی در دست نیست. دانشمندان بر این باور هستند که این انسان‌های ناشناخته ممکن است حدود ۶۲۵ هزار سال پیش از اجداد «نئاندرتال‌ها» و انسان‌های مدرن جدا شده باشند و هزاران سال بعد با اجداد ساکنان مدرن آفریقای غربی تولید مثل کرده باشند.

Read more

تحریم آمریکا؛ ایرانی زندانی در آلمان ‘بعد از آزادی با ظریف به تهران برگشت’

February 17, 2020 by · Comments Off on تحریم آمریکا؛ ایرانی زندانی در آلمان ‘بعد از آزادی با ظریف به تهران برگشت’ 

بی بی سی – عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از بازگشت یک شهروند ایرانی از آلمان به همراه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران خبر داده که به گفته او به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران در آلمان بازداشت شده بود. آقای موسوی این فرد را احمد خلیلی معرفی کرده و گفته است که شب گذشته (یکشنبه ۲۷ بهمن) از زندان آزاد شده و با هواپیمای آقای ظریف که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان رفته بود، به ایران بازگشته است. آقای موسوی گفته است که این شهروند ایرانی در معرض استرداد به آمریکا بوده و “در پی سلسله رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک و با همکاری موثر قوه قضائیه و سازمان اطلاعات سپاه” آزاد شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هیچ اطلاعات دیگری به جز نام آقای خلیلی درباره او نداده است و درباره زمان بازداشت و اتهامات آقای خلیلی در آلمان و همین طور نقش سازمان اطلاعات سپاه در آزادی او توضیحی نداده است. به نظر می‌آید بازداشت این فرد در آلمان پیش از این بازتابی در رسانه‌ها نداشته است.

Read more

Bottom