Top

Iranian Accused of Violating US Sanctions Returns Home From Germany

February 18, 2020 by · Comments Off on Iranian Accused of Violating US Sanctions Returns Home From Germany 

VOA – DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES – An Iranian man accused of violating U.S. sanctions and detained in Germany has been freed and has returned to Iran after diplomatic efforts by Tehran, Iran’s foreign ministry spokesman said on Monday. The man, Ahmad Khalili flew home with Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif, who had been in Germany to attend the Munich Security Conference, Iranian state TV quoted spokesman Abbas Mousavi as saying. German authorities declined to comment on the case.
“Mr. Ahmad Khalili, an Iranian citizen, who was arrested in Germany at the request of the [U.S. Justice Department] and subject to extradition to America under the excuse of violating the illegal and cruel sanctions of America was freed last night and returned to the homeland with the minister of foreign affairs,” said Mousavi, according to state TV.

Read more

سازمان ملل متحد نسبت به احتمال وقوع «بزرگترین فاجعه انسانی قرن» در سوریه هشدار داد

February 18, 2020 by · Comments Off on سازمان ملل متحد نسبت به احتمال وقوع «بزرگترین فاجعه انسانی قرن» در سوریه هشدار داد 

صدای آمزیکا – سازمان ملل متحد با اشاره به وضعیت آوارگان در پی درگیری‌های اخیر در شمال غرب سوریه هشدار داد که در این مناطق «بحران به سطح جدیدی از وحشت» رسیده است. مارک لوکاک معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور انسان‌دوستانه و هماهنگ‌کننده امور اضطراری در بیانیه ای اعلام کرد که از ابتدای ماه دسامبر میلادی تا کنون حدود ۹۰۰ هزار نفر سوری آواره شده‌اند که بیشتر آن ها زن و کودک هستند. او افزود که آوارگان وحشت زده، به خاطر نبود جا در اردوگاه‌های پناهجویان، مجبور هستند که بیرون از اردوگاه و در هوای سرد بخوابند. آقای لوکاک تاکید کرد که اگر اعضای شورای امنیت و افراد دارای نفوذ، منافع شخصی را کنار نگذارند و صلاح جمعی را اولویت قرار ندهند، این موضوع می تواند به بزرگترین فاجعه انسانی قرن ۲۱ تبدیل شود. این مقام سازمان ملل تنها راه حل بحران سوریه را «آتش‌بس» عنوان کرده است.

Read more

همتی: وارد شدن به لیست سیاه FATF در نرخ ارز بی‌تأثیر است

February 18, 2020 by · Comments Off on همتی: وارد شدن به لیست سیاه FATF در نرخ ارز بی‌تأثیر است 

زمانه – رئیس بانک مرکزی ایران در مورد قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF خوش‌بین است و معتقد است چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. او معتقد است که اگر چنین اتفاقی هم بیفتد تأثیری بر نرخ ارز نخواهد گذاشت. عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی سه‌شنبه ۲۹ بهمن در حاشیه مراسم سالانه «اقتصاد مقاومتی» در مورد احتمال افزوده شدن نام ایران به لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) گفت: «بعید است که ایران وارد لیست سیاه FATF شود؛ با این حال، حتی اگر این اتفاق نیز رخ دهد، تأثیری در نرخ ارز نخواهد داشت.» همتی افزود: «نوسانات اخیر نرخ ارز به دلیل این است که برخی به بهانه برگزاری جلسه FATF تلاش می‌کنند در بازار ارز التهاب ایجاد کنند این در حالی است که بارها اعلام کرده‌ایم این موضوع تأثیری بر این بازار نخواهد داشت.» نشست FATF از یکشنبه گذشته ۲۷ بهمن در پاریس آغاز شده است و تا جمعه دوم اسفند ادامه خواهد داشت.

Read more

احکام قطعی فعالان محیط زیستی ایران صادر شد

February 18, 2020 by · Comments Off on احکام قطعی فعالان محیط زیستی ایران صادر شد 

بی بی سی فارسی – قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که احکام قضایی فعالان محیط زیستی ایران که بیشتر از دو سال است در بازداشت به سر می برند، از سوی دادگاه تجدید نظر صادر شده است. بر اساس اظهارات غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی، مراد طاهباز و نیلوفر بیانی به اتهام همکاری با آمریکا به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند. بر اساس اتهام مشابهی، هومن جوکار و طاهر قدیریان هشت سال و سام رجبی و سپیده کاشان دوست شش سال حبس گرفته‌اند. امیرحسین خالقی حمید به اتهام جاسوسی به شش سال و عبدالرضا کوهپایه به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به چهار سال زندان محکوم شدند. سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران گفته است که “رای پرونده متهمان موسوم به پرونده محیط زیست از نظر ما یک پرونده علیه اقدام امنیت ملی است که رای نهایی آن صادر و قطعی شده است”. پیش از این وزیر اطلاعات کابینه حسن روحانی اعلام کرده بود که این وزارتخانه افراد دستگیر شده را “جاسوس” نمی‌داند. رئیس سازمان محیط زیست ایران هم گفته بود کمیته چهار نفره دولت به این نتیجه رسیده که شواهدی علیه فعالان حیات وحش وجود ندارد.

Read more

Bottom